Konečného družina zkrotila Bílé Tygry z Liberce

• pátek 26. listopadu 2010
  • Jan Šimek

Junioři opavského Slezanu hostili v dnešním utkání juniorku Liberce a zápas to byl velmi bohatý na góly. Ač bylo po dvou třetinách skóre vyrovnané 3:3, v poslední tercii Slezané světu ukázali svůj střelecký potenciál a nasázeli soupeři pět branek. Bílí Tygři se zmohli pouze na branku jedinou, a domácí mladíci si tak po výsledku 8:4 připisují další cenné vítězství.

21. kolo, pátek 26. 11. 2010

8:4 (2:1, 1:2, 5:1)

HC Bílí Tygři liberec

Branky a nahrávky: 9. Verlič (Pešut), 13. Pešut (Vítek, Verlič), 38. Koschatzký (Seidler, Džemla), 50. Pešut (Vítek), 51. Džemla (Koschatzký), 52. Seidler (Koschatzký), 56. Verlič (Spusta, Vítek), 57. Koschatzký (Seidler, Faksa) - 18. Lacek (Jánošík, Jonák), 28. Skalický (Jonák, Bulíř), 39. Miškovský (Kedršt, Jánošík), 53. Jonák (Skalický, Bulíř). Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 35:41. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:4, 8:4.

Trenčan - Faksa, Rýpar, Spusta, Mosler, Žídek, Lichý, Dohnal - Svoboda, Vaněk, Procházka, Pešut, Vítek, Šimkovič, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler

Alexa - Lacek, Dám, Říha, Pánek, Šefl, Karlík, Sobotka - Kraus, Jánošík, Bulíř, Kedršt, Skalický, Valášek, Miškovský, Jonák, Morong, Bittner

Dnešní utkání lépe zahájili domácí junioři, hned v první minutě totiž dostali výhodu přesilové hry. Branku z ní málem vytěžil zadák Faksa, ale do dráhy jeho střely se postavila levá tyčka liberecké branky. Nebezpečně vyhlížející ranou se pak divákům ukázal i Šimkovič, Alexa v kleci hostů si však s jeho pokusem poradil. Početní výhodu měli i Tygři a do velké brankové příležitosti se dostal po nádherném pasu Jánošíka Kedršt, ale proti jeho střele z mezikruží se postavil Trenčan a betonem puk vyrazil. V 9. minutě přišla první branka úvodního dějství, lehkou tečí Pešutovy střely dokázal Verlič trefit malinkatou škvírku mezi betony Alexy.

Opavské mužstvo na tom v těchto chvílích vypadalo pohybově i kombinačně mnohém lépe, než to liberecké. Výsledkem toho byla další černá hmota v síti hostů, kterou musel Alexa ze své svatyně lovit. Po přesilovkové kombinaci ho překonával dorážející Pešut - 2:0. Po chvilce ožili i hráči Bílých Tygrů drželi sice dlouhé minuty kotouč na svých holích, jejich střely ale příliš nebezpečné nebyly. Snížit se hostům ale přece jen podařilo, a to když Lacek nastavil do dráhy Jánošíkovy střely čepel své hole, od které se kotouč odklonil za záda bezmocného Trenčana.

Do druhého dějství vstoupili hostující hráči s jasným cílem, a sice vyrovnat. Od prvních minut se hosté usadili v pásmu Slezanu a pálili na Trenčana ze všech pozic, ten však stále odolával. Domácí hráči ale začali být vylučováni, čehož Liberec využil. Ve 28. minutě totiž dvojnásobnou početní výhodu využil Skalický, jenž puk doklepával do poloodkryté svatyně Slezanu. O pár minut později vrátil Opavě vedení Koschatzký, který si úspěšně počínal v situaci jeden na jednoho. Vedení domácího celku však mělo jepičí život. Za šestapadesát vteřin vyrovnával na 3:3 z mezikruží skórující Miškovský.

Ve třetím dějství dostali liberečtí hokejisté možnost hrát dvě přesilové hry, ani jednu ale bohužel pro ně nevyužili. To Opava se v tomto pohledu dlouho nerejpala, hned ze své první početní výhody totiž skórovala. Podruhé v utkání se do černého trefil slovinský reprezentant Pešut. Druhá polovina třetí dvacetiminutovky se pak již nesla ve znamení pohodové hry Slezanu. Za minutu se s velkým štěstím prosadil domácí Džemla, když zpoza branky rozvlnil hostující síť odrazem o záda gólmana Alexy. Šestý gól opavských mladíků přidal po nádherné individuální akci Seidler, jenž obehrál dva liberecké hráče a pěkně umístěnou střelou švihem pokořil i brankáře Alexu – 6:3.

Důrazný Bílý Tygr Jonák dokázal dopravit kotouč za záda Trenčana, snížil na rozdíl dvou branek, a hosté byli rázem opět ve hře. Dramatickou zápletku ale po samostatném úniku rychle utnul domácí Verlič, a chvíli po něm zatloukl poslední hřebíček do liberecké rakve Koschatzký, jenž si dnes připsal čtyři kanadské body (2+2). Domácí Slezané tedy zvítězili v poměru 8:4 a radují se ze zisku tří bodů.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Řekl bych, že toto utkání bylo více bojovné, než herně pohledné. Zejména pak první dvě třetiny. V posledním dějství se k nám přiklonilo štěstí, musím pochválit naší obranu, i když nebyla úplně bez chyb. Proměnili jsme konečně i některé přesilovky a využili vyložené šance, které jsme si vypracovali. Jsem rád, že nám dnes nechyběla bojovnost a nasazení a myslím si, že z tohoto pohledu je naše vítězství zasloužené.

Petr Haken (trenér HC Bílí Tygři Liberec):

Podle mě rozhodlo to, že jsme měli šanci dát gól na 4:3, nevím, jestli to byl gól, hráči mi říkali, že to branka byla, rozhodčí byl ale jiného mínění. Potom jsme byli vyloučeni my a inkasovali branku na 4:3, což byl zlomový moment tohoto zápasu. To ale neomlouvá náš výkon, protože jsme pak dostali čtyři úplně laciné branky a utkání se v podstatě už jen dohrávalo. Myslím si, ale, že šlo o vyrovnané střetnutí a výsledek 8:4 jeho průběhu příliš neodpovídá.