Liberec sebral dorostencům všechny body

• sobota 11. října 2008
  • Martin Kubánek

O p a v a - Dorostencům se utkání s Tygry vůbec nepovedlo. Hosté ukázali lepší herní připravenost, širší kádr a v zápase nasázeli bez větších problémů Opavě čtyři branky. Svěřencům trenéra Piskoře se nedala upřít snaha s nepříznivým vývojem něco udělat, ale střelecké trápení provázelo domácí bohužel po celý zápas. A to i v přesilových hrách, kdy nebylo výjimkou, že hráči vystřelili pouze jednou na branku. Což bylo proti takovému protivníkovi málo. Vítězství Liberce je tedy zcela zasloužené.

12. kolo, sobota 11. 10. 2008

0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

HC Bílí Tygři liberec

Branky a nahrávky: 15. Kouba (Jánošík), 23. Šetka (Urban, Bittner), 38. Morong (Jánošík, Vlach), 53. Bittner (Rohal). Rozhodčí: Trombík - Urbánek, Kopřiva. Vyloučení: 8:7, navíc Jaroš (OPA) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 20:31. Průběh utkání: 0:4.

Machovský - Hájek, Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Opálek - Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Hudeček, Kývala, Harazim, Otipka, Jaroš, Stloukal.

Jelínek - Bartejs, Bednárik, Jánošík, Říha, Čechura, Rohal - Urban, Bittner, Filippi, Kouba, Šetka, Maďar, Morong, Miškovský, Vlach.

Utkání mělo víceméně po celý zápas jasný průběh. První branka Liberce přišla v 15. minutě první třetiny, kdy si Kouba najel na modrou čáru, obdržel na milimetr přesný pas od Jánošíka a skóroval. Další přesnou trefu přinesl počátek druhé dvacetiminutovky. Šetka se zbavil u mantinelu protihráče, nikým neatakován si najel do lepší pozice pro střelu a nelítostně zavěsil. O dvě minuty později měla Opava dobrou příležitost snížit, ovšem při situaci dva na jednoho nezvolil Dufek zrovna přesnou přihrávku a Otipka se po kotouči jen marně natáhl.

Ve 29. minutě měla Opava možnost si zahrát přesilovku pět na tři. Početní výhoda na straně domácích ale nebyla vůbec znát, Slezan se dostal k pouhé jediné střele. Hosté hru s přehledem kontrolovali a vyvarovali se zbytečných chyb. Netrvalo dlouho a Severočeši přidali další gól. Hostům se krátce před koncem druhé třetiny podařila využít přesilovka a zásluhou Moronga zvýšili své vedení na rozdíl tří branek.

Domácím se nevedlo lépe ani v poslední části. Ve 45. minutě měl Slezan možnost korigovat výsledek, ovšem Uvíra neproměnil samostatný nájezd. V dalším průběhu se více trestalo než hrálo. Tygři ale neměli proč spěchat. Navíc v 52. minutě to už bylo 0:4 po trefě Bittnera. Poté se zápas pouze dohrával, protože bylo jasné, že Slezan už nemá takovou fyzickou sílu, kterou by dokázal zápas zdramatizovat.

Michal Piskoř (Opava): Zápas se nám dnes nepovedl. Hráli jsme proti soupeři ze špičky extraligy, který má širší kádr než my. Hodně kluků bylo od nás navíc po nemoci, Beránek se včera zranil, má zlomenou ruku. Ačkoliv jsme začali sezonu vítězně, tak i přesto jsem upozorňoval, že máme úzký kádr, což se začíná teď projevovat. Pomáhat nám musí hráči z deváté třídy, pro které to je samozřejmě velký skok. První třetinu jsme dnes ještě hráli obstojně, ovšem v té druhé nám Liberec už odskočil, nestačili jsme. Málo střílíme na bránu, přes obránce, v tom je naše slabina.

Lubomír Bouchner (Liberec): Včera jsme odehráli těžké utkání ve Vítkovicích, kde jsme vyhráli 5:3. Dnes proti nám stál mančaft, který je také kvalitní. Byl to hezký zápas, nebyl záludný, hrál se pěkný hokej, a tak to má být. Myslím si, že jsme byli i šťastnější, že nám tam dnes spadly čtyři branky. Naše mužstvo ale vyhrálo zaslouženě, protože Opava měla místy tlak, který jsme dokázali ustát. Je vidět, že ani v mužské extralize, viz výhra Třince nad Vítkovicemi, ani tady, není lehkého soupeře, soutěž je tím pádem zajímavá, a to je dobře.