Lídr z Vítkovic byl nad síly opavských juniorů

• pondělí 17. ledna 2011
  • Jan Šimek

Družina kouče Konečného se v rámci 45. kola NOEN Extraligy juniorů utkala s prvními Vítkovicemi. V zápase padaly branky pouze do jediné branky, první třetinu totiž vyhráli hosté 3:0 a s Opavou to vypadalo zle, domácí ale v druhé tercii srovnali na 3:3, ale úplně otočit vývoj zápasu se jim nepovedlo, protože ve třetí periodě přidali Vítkovičtí další tři góly, a tím tak rozhodli o svém vítězství 6:3.

45. kolo, pondělí 17. 1. 2011

3:6 (0:3, 3:0, 0:3)

HC Vítkovice

Branky a nahrávky: 23. Džemla (Seidler, Koschatzký), 25. Koschatzký (Seidler), 34. Verlič (Koschatzký, Seidler) - 5. Slovák (Walter, Žvátora), 12. Hruzík (Vrána), 17. Vrána (Řehák, Kilnar), 50. Kolouch (Žvátora), 55. Walker (Slovák), 60. Řehák (Vrána). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 198. Střely na branku: 35:46. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:6.

Trenčan - Dohnal, Lichý, Mosler, Spusta, Faksa, Žídek, Kysela - Vítek, Baďura, Křesťan - Seidler, Verlič, Džemla - Svoboda, Koschatzký, Vaněk - Procházka, Jelen, Pešut - Harazim

Taťák - Koziol, Hruzík, Kovář, Žvátora, Pavelka - Kilnar, Vrána, Řehák - Walker, Kolouch, Slovák - Hudeček, Šebesta, Richter - Holý

První třetina byla jednoznačně v rukou hostujících juniorů. Ti se už v páté minutě radovali z úvodní branky duelu, o kterou se přesnou střelou postaral Slovák. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. O pár minut později se jedovatou ranou z první postaral od modré střílející Hruzík. Ve 14. minutě přišla zřejmě největší šance Slezanu v dosavadním průběhu střetnutí. Vítek doklepával z mezikruží puk po nahrávce Baďury, ale Taťák výborně zasáhl a vytlačil puk do rohu kluziště. Hned z následného protiútoku se z branky radovali vítkovičtí hráči, naštěstí pro Slezan však předčasně, neboť autor gólu zahrál vysokou holí, takže jeho střelecký úspěch nemohl býti uznán. V čase 16:52 však už Vítkovice vstřelily regulérní branku. Nikým nehlídaný Vrána rozvlnil z pravé strany síť opavské svatyně potřetí. Do konce třetiny se ve dvou podobných pozicích před poloprázdnou klecí Opavy zjevili Kilnar a Walter, oba ale selhali a puk za brankovou čáru nedostali.

Druhá fáze zápasu nabídla vlastně úplně stejný hokej, ale v opačném gardu. Opavští byli aktivnější a laxní vítkovické mladíky nepouštěli do žádných větších příležitostí. Ve 23. minutě se Slezan trefil do černého poprvé. Přečíslení zblízka využil ve spolupráci s perfektně přihrávajícím Seidlerem Džemla a utkání dostalo ihned nový náboj. O necelé tři minuty nato znovu Seidler vymyslel perfektní zadovkou pozici pro Koschatzkého, jenž se nemýlil a překonal ležícího Taťáka.

Hosté byli jako opaření, ale i oni si vytvořili svou čistou gólovou šanci. Hudeček si ale z mezikruží na Trenčana nepřišel. Naopak na druhé straně již udeřilo. Ve 34. minutě po pohledné přesilovkové kombinaci doklepl kotouč za bezmocného Taťáka slovinský reprezentant v opavských službách Verlič. Stav po druhém dějství tak byl nerozhodný 3:3 a začínalo se nanovo.

Do třetí tercie vstoupili dobře domácí, ale z gólovky Seidlera nevytěžili nic. Naopak hosté strhli vedení na svou stranu podruhé v zápase, kdy se husarským kouskem prosadil Kolouch, jenž netradičně bruslí ve výskoku usměrnil kotouč mezi Trenčanovy betony – 3:4. Poté si elegantní kličkou položil Trenčana Walker a svou technickou parádu zakončil do odkryté opavské branky. Domácí ze sebe ještě vyždímali poslední zbytky sil a snažili se s výsledkem něco udělat. Nepomohla jim však ani výhoda šesti proti čtyřech v power – play. Ve hře bez brankáře navíc opavští junioři inkasovali z hole Řeháka, který udělal za dnešním večerem gólovou tečku a upravil na 6:3 z pohledu Vítkovic.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

V první třetině, ve které to z naší strany nebylo ideální jsme hráli příliš ustrašeně, bylo tam málo pohybu, neproměnili jsme některé šance. Takže jsme dělali v šatně bouřku a ono to pomohlo, protože druhá část už byla z naší strany o dost lepší. Vstřelili jsme tři góly a vypadalo to, že abychom to utkání mohli dovést do vítězného konce. Ve třetím dějství jsme ale inkasovali takovou smůlovatou v podstatě vlastní branku na 4:3, která to utkání zlomila. Nám nepomohla ani hra v power – play, ale myslím si, že Vítkovice vyhrály asi zaslouženě, protože byli dvě třetiny lepším týmem.

Jakub Petr (trenér HC Vítkovice Steel):

Po dnešním utkání u mě panuje spokojenost pouze se ziskem bodů. Do utkání jsme sice dobře vstoupili, vedli jsme 3:0 a měli i další šance na navýšení výsledku, ale ve druhé fázi jsme hráli příliš laxně, čehož soupeř využil a tohle mě docela zarazilo. Je to otázka přístupu, ale v kabině jsme si to vyříkali a třetí třetina už byla zase o něčem jiném. Nejsme pod stresem, protože máme jisté play – off, takže jsem si myslel, že si dnešní zápas užijeme, ale nakonec to byl boj prakticky až do konce střetnutí.