Místo správného derby extraligový odvar

• čtvrtek 11. ledna 2007
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Zápas velmi slabé úrovně sehráli dorostenci Slezanu a Sarezy. Bylo vidět, že se potkaly dva týmy, které bojují o záchranu, a tak místo šancí a pěkných akcí viděli diváci kopu nepřesností a osobních soubojů. Zřejmě zásadní úlohu sehrála první třetina, kterou hosté vyhráli 2:0. Slezan se poté snažil ztrátu dohnat, ale nebyl schopen si vytvořit tlak ani šance, a tak zaslouženě prohrál.

34. kolo, čtvrtek 11. 1. 2007

1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

HC Sareza Ostrava

Branky: 46. Džemla (Ondričko, Musial) - 4. Špok (Poláček), 18. Šiška (Jelšík), 39. Motyka (Voznica, Jach). Rozhodčí: Minář - Eremka, Šedina. Vyloučení: 7:12, navíc Gulda, Džemla (OPA) a Vajda (SAR) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 130. Střely na branku: 29:51.

Trenčan - Kysela, Zacpálek, Dohnal, Chvostek, Koryčanský, Kukla, Michálek - Ondričko, Bolacký, Džemla, Slanina, Fišara, Vítek, Urban, Musial, Gulda, Švajda, Baďura.

Kubáň - Spusta, Parma, Rusek, Špok, Poláček, Mládenka, Kičmer, Šiška - Vajda, Zuber, Uherek, Richter, Motyka, Jelšík, Barčák, Voznica, Řezáč, Jach.

Zpočátku byly oba týmy nebezpečné, když se už od prvních sekund tlačily do šancí. Ideální příležitost k otevření skóre měli domácí už ve 3. minutě, kdy slepenými vyloučeními najednou hráli přesilovku čtyři na tři, která se posléze rozšířila na krátkou dvojnásobnou převahu. Když se však první potrestaný Špok vrátil z trestné lavice, hned si to s pukem šinul na opavskou branku a překvapivě poslal Ostravu do vedení. V 7. minutě mohlo být Slezanu ještě hůř, ale Jelšík trefil z mezikruží jen tyč. Opavští se tlačili dopředu, ale jejich pokusy měly parametry pouze lehkých střel od modré. O chvíli později Musial srovnal, ale pouze co se trefování brankové konstrukce týče.

Ve 12. minutě se měl Trenčan co ohánět, ale třem velmi nepříjemným střelám nakonec projít za svá záda nedovolil. A když už byl při následné dorážce bezmocný, obětavě jej zastoupil Kukla. Ostravští jsou nadále lepší, jejich pohyb dělá domácím zjevné problémy, a tak je opavský brankář stále v permanenci. Přes skvělé zákroky ale v první třetině ještě na jednu střelu nestačí. V přesilovce zvýšil od modré Šiška.

Zkraje prostřední části dostává Opava opět výhodu dvojnásobné přesilovky, ale také tentokrát pouze několikrát zahrozí od modré Koryčanský. Nebezpečněji vypadaly šance hostujícího Uherka a domácího Musiala, které se však odehrály ve vlastním oslabení. Tutovou příležitost ke snížení měl před odkrytou brankou Vítek, ale před jeho střelou najednou jako závora zaklapla Kubáňova ruka. To na druhé straně se prosadil Motyka a stav 0:3 vypadal už dost nepříznivě.

Slezanu nezbývalo nic jiného, než co nejrychleji vstřelit kontaktní gól, což se mu podařilo ve 45. minutě, kdy si na pěknou přihrávku Ondrička od zadního mantinelu najel před brankoviště Džemla a snížil na 1:3. A mohlo být pro bíločervené ještě veseleji, jenže střelu Musiala zpoza modré přes clonícího obránce zastavila opět tyč. Že Opavským dnes přesilovky vůbec nejdou, se ukázalo v další z nich v 52. minutě, když ukázkově sehrané přečíslení hostů zakončoval Motyka, jenže Trenčan bravurním zákrokem lapačkou nadále držel bodové naděje svého týmu v reálné sféře. Naopak úplně čisté svědomí opora Slezanu neměla o chvíli později, když střelu Uherka vyrazil nad sebe a značně dezorientován jej v cestě do své svatyně zastavil až na brankové čáře. O změnu skóre se pokoušel opět Musial, ale v dobré pozici nedal.

Když zbývaly do konce tři a čtvrt minuty vzala si domácí lavička oddechový čas a vzápětí se pokoušela o power-play. Jenže hosté aktivní hrou přinutili Opavu k návratu gólmana zpět do branky. Slezanu už nepomohla ani záveřečná čtyřicetisekundová přesilová hra, a tak se po nepěkném utkání stěhují všechny body do Ostravy.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): "Dvě třetiny jsme hráli hodně špatně, chaoticky. Poté už v hráčích nebyla bojovnost a vůle nepříznivé skóre zvrátit."

Petr Trojan (HC Sareza Ostrava): "Hrálo se o šest bodů a my jsme rádi, že jsme vyhráli. Rozhodla první třetina, kdy jsme lépe bruslili. V závěrečné třetině nás Opava přehrávala, ale měli jsme více štěstí. A také si myslím, že jsme byli o něco lepší."