Mladší dorost v Olomouci vysoko prohrál, rozhodla první třetina

• pondělí 02. prosince 2013

Mladší dorostenci Slezanu v neděli nestačili na výběr Olomouce a na Hané vysoko prohráli. O výsledku zápasu rozhodla z pohledu opavských hráčů katastrofální první třetina, ve které Slezané šestkrát inkasovali. Ve zbývajících dvou dějstvích přidali domácí další tři góly a Opavští odjížděli s nadílkou devíti branek.

18. kolo, neděle 1. 12. 2013

HC Olomouc

9:0 (6:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Zabloudil (Hajšman, Galvas), 6. Husták (Zabloudil), 8. Beier (Hajšman), 11. Janků (Hajšman, Štreit), 17. Podlaha (Horký), 18. Hajšman (TS), 29. Horký (Podlaha, Dajčar), 49. Horký (Podlaha), 58. Hajšman (Beier). Rozhodčí: Cik – Doleček, Vožda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 65. Střely na branku: 46:26. Průběh utkání: 9:0.

T. Urban – Beutl, Štreit, Janků, Píska, Galvas, Holiš – Podlaha, Horký, Skopal – Beier, Zabloudil, Hajšman – Husták, Pěcha, M. Urban – Spatharis, Dajčar, Wolf – Hubáček.

Huzlík (11. – 20. Klein) – Kupka, Cibulka, Štěpánek, Lelek, Hadamczik, Jirůšek – Fedor, Tauwinkl, Frydrych – Kvasnica, Bohanos, Kosina – Hladoník, Döhner, Pělucha – Langer, Šafarčík.

Mora se do svého nedělního soupeře pustila velice rychle, protože hned ve druhé minutě se dokázal prosadit svou střelou Matěj Zabloudil. Opava následně hrála přesilovou hru, ale hostujícím hráčům se tato výhoda příliš nevydařila. Naopak v páté minutě se olomoučtí hokejisté radovali podruhé, když se po několika dorážkách Marka Hustáka nakonec dostal puk až do brány.

Hanáci hráli následně přesilovou hru, kterou domácí tým dokázal zužitkovat. Hajšman zatáhl puk až za bránu hostí, odkud jej adresoval před bránu na hokejku Jana Beiera, a ten již vstřelil kotouč do odkryté části hostující klece. Po třetím inkasovaném gólu si vzal hlavní trenér Opavy oddechový čas, který však jeho svěřencům příliš nepomohl, protože se v 11. minutě při hře čtyři na čtyři trefil Libor Janků.

Čtvrtá branka v síti Opavy byla již moc na Marka Huzlíka, kterého v bráně vystřídal David Klein. Klein dokázal udržet čisté konto šest minut, protože v 17. minutě se dokázal trefit v ponechané výhodě Josef Podlaha, který využil přihrávky zpoza brány od Horkého. Domácí do konce první části přidali ještě jednu branku, a to když bylo v 18. minutě nařízeno trestné střílení, které nakonec dokázal Dominik Hajšman proměnit.

Po přestávce se do brány Opavy opět vrátil Marek Huzlík, který ihned od začátku druhé třetiny musel likvidovat sérii střel domácích, kteří hráli přesilovou hru. První výraznější šance v druhé části přišla až v 26. minutě, když si připravil velmi nebezpečnou střelu Kosina, ale Urban pokus opavského útočníka dokázal chytit. Ve 29. minutě dokázala znovu udeřit Mora, když se prosadil svou střelou do prázdné brány Michal Horký, který využil odraženého puku po střele Podlahy.

Ve 33. minutě se mohli hosté dočkat alespoň čestného úspěchu, ale nikým nehlídaný Tauwinkl pouze orazítkoval horní tyčku Urbanovy brány. Poté se do dvou velkých šancí dostala opět Olomouce, když nejdříve nahrávku Skopala nedokázal využít Horký. O pár sekund později se hnali domácí tři na jednoho, a tuto situaci nakonec vyřešil Podlaha svou kličkou sám, ale zakončení olomouckého útočníka se nevlezlo mezi tři tyče opavské brány.

Ihned na začátku třetí třetiny mohl vstřelit gól Bohanos, jenž měl před sebou zcela prázdnou bránu, ale opavský útočník si příliš dlouho zpracovával kotouč a na jeho následné zakončení se již dokázal Urban přesunout ke své druhé tyči. Opava si následně zahrála přesilovou hru, ve které se však dokázal trefit Michal Horký, jenž byl zcela sám před Huzlíkem a svou nepovedenou kličkou překvapil opavského brankáře.

Zhruba v polovině poslední části měla Mora výhodu dlouhé dvojnásobné přesilové hry, ale domácí tým nedokázal ani jednu svou střelu procpat přes obranu hostů. V závěru utkání hrála ještě Opava klasickou přesilovku, ale opět si v ní více šancí dokázala vytvořit právě Olomouc. Nejdříve pláchnul hostující obraně Hajšman, který však podruhé v utkání nedokázal uspět tváří v tvář Huzlíkovi. Dominik Hajšman dostal v oslabení ještě jednu příležitost, když před bránu adresoval svou přihrávku Beier a domácí hráč vstřelil druhý gól svého týmu v oslabení.

Olomouc tak na svém ledě dokázala porazit Opavu vysoko 9:0, když o svém vítězství rozhodli Hanáci především v první třetině utkání, kdy se domácím povedlo vstřelit hned šest branek do sítě Slezanu.

Miloslav Kukol(HC Slezan Opava): Bylo to pro nás jedno z nejhorších utkání v letošní sezóně. Olomouc nás zaskočila dobrým nástupem. Dokázali jsme si vytvářet dobré šance, ale bohužel jsme nevstřelili ani jednu branku. Naopak Olomouc vstřelila šest branek v první třetině, a to zřejmě rozhodlo utkání, protože ve zbytku utkání Olomouc lépe bruslila a zaslouženě vyhrála.