Mladší dorost začal sezónu prohrou

• úterý 13. září 2011
  • Filip Lefenda, Filip Bazala

Těžkou premiéru si odbili v nové sezóně naši mladíci na ledě Vsetína. Svěřenci kouče Kukola utrpěli porážku 5:1 a mají tak v dalším kole co napravovat. Jediný gól Slezanu vsítil ve 44. minutě Hendrych. Další zápas čeká extraligovou Opavu ve čtvrtek, když se Slezan doma představí proti Třinci.

1. kolo, sobota 10. 9. 2011

VHK ROBE Vsetín

5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Ngo (Weintritt), 22. Vojkůvka (Mikula, Tydlačka), 35. Mikula (Grygar), 41. Mikula (Tydlačka, Grygar), 54. Grygar (Mikula) - 44. Hendrych (Nardelli). Rozhodčí: Dobeš - Dočkal, Škrobák. Vyloučení: 4:7 - navíc Levák (OPA) 2+10 zásah do oblasti hlavy a krku. Diváci: 100. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Holub (Bechný) - Běhula, Haničák, Chrástecký, Januška, Pisklák, Weintritt, Svozílek, Vítek - Světlík, Grygar, Škrabánek, Janošek, Tydlačka, Vojkůvka, Mikula, Ngo, Ondryáš, Riška.

Marek (Drnda) - Blaževič, Levák, Monczmann, Dudek, Zbytek, Olšr, Dreljuš, Hartmann, Hendrych, Hlísta, Krupa, Nardelli, Rýpar, Stoniš.

První třetina začala velkým tlakem domácích. Hned po pár vteřinách si narazili společně Tydlačka s Grygarem a druhý jmenovaný se dostal až sám před brankáře Marka, ale ten skvělým vykrytím mezer nedal moc prostoru ke střele. O pár vteřin později se sám ocitl před Markem Škrabánek, ale kotouč mu v rozhodující chvíli uskočil. Až ve čtvrté minutě se hosté poprvé dostali do šance. Sám před Holubem se ocitl Hartmann, ale ani on nedokázal z bezprostřední blízkosti trefit volný prostor mezi tyčemi. Následovala přesilovka domácích, ve které si udělal místo Ondřej Grygar, který byl v první části hodně aktivní a sám před Markem napálil kotouč přímo do jeho náruče. Do početní výhody se dostali i hosté, ale krom střely od modré v podání Dudeka, jsme moc akcí neviděli. V polovině třetiny si chytře na modré čáře počkal na nahrávku Hartmann a z pravého kruhu napálil dělovku směrem na Holuba, ten pozorně ramenem vytěsnil mimo. Ve dvanácté minutě už to bylo 1:0. Weintritt obkroužil branku hostů, přihrál najíždějícímu Ngovi a ten se nemýlil 1:0.

Hosté se hned pokoušeli srovnat, ale ve vyložené šanci selhal před brankou domácích Krupa, který pálil mimo. Pět minut před koncem třetiny našel Tydlačka před branou hostů Grygara, tomu kotouč sjel a jeho pokus neměl potřebnou razanci. V devatenácté minutě trochu zaváhal Holub po nahození na jeho branku. Kotouč vyrazil hodně před sebe a když se jej snažil ukrýt pod lapačkou vypíchl mu jej Nardelli mimo dosah a jen štěstí, že domácí bek se stačil vrátit, jinak by do poloodkryté klece měl hostující hráč lehkou úlohu. První třetina tedy skončila 1:0 pro Vsetín.

Druhá dvacetiminutovka začala přesilovkou domácích, kteří ji pojali hodně vážně a okamžitě si vytvořili tlak. Po střele Běhuly od modré sice zatím jenom zaduněla tyč, ale o půl minuty později už se domácí radovali. V chumlu před brankou hostů se nejlépe zorientoval Vojkůvka, který kotouč poslal za záda Marka. 2:0. Hosté se opět snažili okamžitě odpovědět, ale marně. Velká šance Nardelliho sice měla brankové rozměry, ale poté co obkroužil obránce domácích a zamířil nad lapačku Holuba se nemohl radovat, protože touš zamířila těsně vedle tyče. Hra poté byla trochu rozhádaná a šance jsme viděli jen sporadicky.

Několik nepřesností na obou stranách, osobní souboje u mantinelu taková hlavně byla prostřední část druhé třetiny. Výjimka byla střela Tydlačky, který propálil Marka v brance, ale jeho pokus se zastavil na horní tyči. V pětatřicáté minutě už Vsetín vedl o tři branky. Grygar poslal rozjetého Mikulu do úniku a ten sám před Markem hezkým blafákem vstřelil další branku 3:0. Hosté se opět dali do pokusů o vstřelení branky, ale nepřálo jim štěstí. Největší šanci si vypracovali Monczmann s Hlístou, když první jmenovaný přesně našel před Holubem hůl svého spoluhráče. Směr jeho teče, ale správně odhadl domácí gólman a jeho pokus zlikvidoval. Po druhé třetině šli tedy domácí opět veselejší do kabin, jelikož vedli už 3:0.

Vsetínští opět do třetiny vlétli s velkou chutí a už po osmatřiceti vteřinách mohli zvedat ruce nahoru. Grygar našel na modré Tydlačku, který společně s Mikulou ujížděli dva na jednoho, hezkou žabičkou Tydlačka nahrál Mikulovi a ten přesnou ranou na vyrážečku zvýšil na 4:0. Hosté opět jako v předchozích gólech se ihned snažili taktéž skórovat a tentokrát se jim to podařilo. Ve 44. minutě ihned po vhazování se dostal s kotoučem před Holuba Hendrych a střelou mezi betony korigoval skóre na 1:4. Hostům poté jako kdyby pomalu začly docházet síly a hlavně když byla na ledě první formace Vsetína, tak šlo hodně vidět jak těžce za sebou nohy musí tahat. I tak se jim, ale dařilo odolávat a také si dokázali vytvářet šance. Ty největší šance, ale patřily domácím. V polovině třetiny našel Škrabánek před Markem najíždějícího Janoška a ten ve velké šanci poslal kotouč jen do náruče hostujícího gólmana.

V 54. minutě přišla poslední branka domácího týmu a to opět při hře první formace domácích. Mikula přihrál na modrou rozjetému Grygarovi a ten rychlým pohybem se dostal před Marka a ranou nad lapačku pečetil skóre na konečných 5:1. Poslední minuty zápasu se hosté ještě snažili přidat nějakou branku, ale neúspěšně. Tři body tedy zůstaly na Vsetíně, který do sezony tak vstoupil výhrou. Opava předvedla bojovný výkon a nedávala se lehce. Doma proti Vsetínu to budou chtít Valachům zaručeně vrátit, ale to bude až za několik týdnů.

Jiří Weintritt (VHK Vsetín)
Myslím, že dnes jsme po celé utkání měli převahu a z tohoto pohledu je výsledek pro Opavu ještě milosrdný. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za přístup v celém utkání. Ve čtvrtek zajíždíme do Přerova, kde bychom chtěli ten herní systém zopakovat.

Miloslav Kukol (HC Slezan Opava)
Z kraje utkání jsem věřil, že bychom dnes tady na Vsetíně mohli uhrát lepší výsledek. Hned v úvodu, ale šlo vidět, že domácí hráči lépe bruslí a byli na tom lépe individuálně. Tím pádem přidali ještě další gól, takže šli nahoru začali si věřit a byli lepší. My jsme korigovali pozdě až v závěru a domácí zaslouženě vyhráli. Na začátku jsme byli trochu zbytečně vylučováni a to nás docela vyšťavilo, nedostali jsem se tolik do hry jako domácí a pak nám chyběly síly. Soupeř zaslouženě vyhrál.