Mladší dorostenci jedou z Poruby s prázdnou, rozhodla první třetina

• neděle 15. ledna 2012
  • Gabriela Juříková, Adam Bagar

Mladší dorostenci se tentokrát představili na ledě sedmé Poruby. Opavě příliš nevyšla první třetina, ve které sice ještě dokázala reagovat na vedoucí branku domácích trefou Ondrucha, ale na další dva zásahy již nikoliv. Po bezbrankové druhé dvacetiminutovce si diváci museli počkat na další branky až do úplného závěru. Nejprve RT TORAX navýšil svůj náskok a v poslední minutě snížil na konečných 4:2 Krupa. Přestože byl Slezan střelecky aktivnější a ve třetí části i výrazně lepší, připsal si na konto již osmnáctou porážku v sezóně.

23. kolo, neděle 15. 1. 2012

HC RT TORAX Poruba

4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Csomor, 12. Stupka (Hill), 13. Kurnik (Gola), 58. Csomor (Gřeš) - 6. Ondruch (Hlísta), 60. Krupa (Monczmann). Rozhodčí: Rapák - Lasák, Parma. Vyloučení: 7:3, navíc Nardelli (OPA) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 25:33 (9:9, 9:6, 7:18). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

Peslarová - Síkora, Štěpán, Ščurek, Šípek, Kovaljov, Čechman - Stupka, Mládek, Hill - Kurnik, Řehák, Gola - Csomor, Gřeš, Novák - Kovalski, Rajnoch.

Drnda - Levák, Olšr, Blaževič, Klement, Dreljuš, Monczmann - Hlísta, Ondruch, Hartmann, Hendrych, Krupa, Ostřanský, Stoniš, Rousek, Nardelli, Stuchlík.

Od prvních minut dávala Poruba jasně najevo, že hodlá zvítězit. Jen co se dostal na led třetí útok s kanonýrem Martinem Csomorem, vedl RT TORAX 1:0. Doslova vlétl do hry, vypíchl ve středním pásmu soupeři puk, položil si gólmana a při průjezdu brankovištěm poslal puk do prázdné brány. Na konci střídání dohrál důrazně souboj, což se nelíbilo rozhodčímu a tak si Opava zahrála první přesilovku.

Po půl minutě fauloval Stupka a Slezané si zahráli dokonce v pěti proti třem. Krupa, Levák a Rousek stříleli na domácí gólmanku od modré s nevalným úspěchem. Uspěl až důrazný Matěj Ondruch. Natlačil se od rohu až před brankoviště a poslal puk mezi betony. Vyrovnal v době, kdy na led naskočil vyloučený Csomor a Poruba hrála ve čtyřech. Ledová plocha nadále patřila RT TORAXu. Jeho hráči dobře bruslili, napadali, ale dlouho nedokázali dát gól. Hill přestřelil, Gřeš se nedokázal rozhodnout co udělat, až bylo na střelu pozdě a přesilovku v deváté minutě nevyužili, byť měli mnoho příležitostí.

Ve dvanácté minutě vybojoval puk v pravém rohu proti třem soupeřům Hill, zajel za bránu gólmana Drndy a nahrál mezi kruhy Matouši Stupkovi, který dobře zacílil – 2:1. Do minuty se skóre měnilo opět. Hostující brankář se natlačil na levou tyč a hlídal si Golu s pukem, ale ten poslal kotouč do brankoviště na hokejku Antonína Kurnika, který měl jednoduchou práci, poslat puk do odkryté brány – 3:1.

Opavští se nevzdávali. Jenže nedokázali útočné výpady dotáhnout do gólové tečky. Snažil se Stoniš, Ondruch, Krupa i Ostřanský. V prostřední části zápasu se mohla Opava vrátit do zápasu a bojovat alespoň o bod. Poruba totiž přestala bruslit, bojovat a i když na střely byla lepší, neprosadil se z hráčů nikdo. Útok Ostřanský – Krupa – Hendrych motal domácí obranu, ale mířili vždy mimo nebo do lapačky gólmanky. Opava zlepšila i obranu a tak se domácí střelci jen těžko prosazovali.

V poslední třetině se Slezané střelecky ještě více zlepšili. Také díky tomu, že si zahráli čtyři přesilovky. V té první se snažil propasírovat puk Ondruch, zpoza brány hodlal překvapit Peslarovou Nardelli. Už v plném počtu se dostali hosté do útoku dva na jednoho, ale zpětná přihrávka Stoniše nenašla adresáta. Spoluhráči útočnou akci nepodporovali. Druhou přesilovku měla domácí brankářka hodně práce. Střely od modré chytala s přehledem do lapačky a případné dorážky dobře vykrývala.

O další přesilovku se Opava po minutě připravila. Při hře čtyři na čtyři se hodlal od modré střelecky prosadit Nardelli. Před Peslarovou clonil Blaževič, přesto puk až do sítě neprošel. Na druhé straně se ani natřikrát neprosadilo duo Gřeš – Csomor. Při běžném počtu hráčů měli navrch Slezané. Hartmann pálil jen do gólmanky a Rousek vysoko nad bránu. Po pětačtyřiceti minutách hry se diváci dočkali dalšího gólu. Na led se dostal třetí útok, porubský nejúdernější, Csomor vjel s pukem do útočného pásma, po pravé straně mu najížděl Gřeš, který po přihrávce pálil. Gólman Drnda puk vyrazil na dojíždějícího Martina Csomora, který pohotově zasunul do odkryté brány – 4:1.

A tak jako po prvním gólu přehnal, zřejmě z radosti, důraz a šel na trestnou lavici. Čtvrtou přesilovku poslední třetiny dokázali hosté využít a snížit tak na 4:2. Chaos před brankou dokázala domácí brankářka ustát, poté i střelu Stoniše, která se jí otřela o rameno a skončila v ochranné síti. Ale střelu Monczmanna protečovanou Petrem Kupkou nedokázala zastavit. Do konce třetiny a zápasu zbývalo pětatřicet vteřin. Stav 4:2 zůstal již nezměněn. Strůjci vítězství RT TORAXu byli Martin Csomor, který se bil o každý puk, poctivě se vracel do obrany a bezpodmínečně brankářka Klára Peslarová, která svými zákroky držela tým ve vedení.

Miroslav Bahník (RT TORAX Poruba): Gólovou převahu z první třetiny jsme nedokázali v dalších třetinách rozmnožit. Přestali jsme bruslit a zápas se stal hodně vyrovnaný. Soupeř byl od druhé třetiny lepší. Hodně nás podržela Klára Peslarová a skvěle zahrál Martin Csomor. Naopak jiní hráči, kteří byli připravováni na zápas, mě předvedeným výkonem zklamali. Za výhru jsem samozřejmě rád, ale z předvedené hry nadšený nejsem.

Miloslav Kukol (Slezan Opava): V první třetině Poruba trestala naše chyby a šla do vedení. Byla aktivnější v bruslení, pak se asi uspala tempem a hra se od druhé třetiny srovnala. Na otočení zápasu jsme už neměli síly. Gól na 4:2 přišel pozdě.