Mladší dorostenci vyhráli v Porubě a udrželi se tak v extralize

• čtvrtek 26. února 2015
  • Vojtěch Konečný, René Chyla

Opavští mladší dorostenci zvládli důležitý zápas v Porubě, což znamená, že nejvyšší soutěž si naši mladíci zahrají i v příštím ročníku. O vítězství Slezanu rozhodla především poslední tercie, ve které Opavané překonali porubského gólmana hned třikrát a udělali tak rozhodující krok k výhře. Nejvíce kanadských bodů v tomto duelu nasbíral Michal Kvasnica, který vsítil dva góly a na další dva přihrál.

32. kolo, čtvrtek 26. 2. 2015

HC RT TORAX Poruba

4:7 (2:1, 2:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Mrva (Bochnak), 15. Klíma (Střondala, Mrázek), 29. Martin Voznička (Plachý), 37. Havránek (Střondala) – 14. Hadamczik (Blecha), 26. Hudečka (Kvasnica), 28. Kvasnica (TS), 29. Kvasnica (Kunc, Hudečka), 42. Hudečka (Kvasnica, Hadamczik), 46. Blecha (Hladoník, Frydrych), 53. Frydrych (Mar). Rozhodčí: Šeděnka – Hranoš, Janda. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 34:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:7.

Mrázek – Balcárek, Kroček, Glumbík, Dobeš, Pliska – Voznička Marek, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Klíma, Mrva, Plachý, Bochnak, Dlouhý, Zicháček, Voznička Martin

Mocher – Kroček, Mar, Kunc, Lelek, Hadamczik, Pělucha, Blecha, Hilšer, Frydrych, Hudečka, Hladoník, Kvasnica, Věntus, Adamczyk, Bitomský

Utkání mezi Porubou a Opavou začalo poměrně opatrně, jelikož ani jeden z týmů nechtěl udělat jako první chybu a inkasovat. Ve čtvrté minutě zkoušel zpoza branky překvapit Paula Mochera Martin Voznička, opavský brankář ale tento nenápadný pokus zvládl. Slezan byl ale už od prvních minut opticky lepším mančaftem a zahltil Kryštofa Mrázka v porubské bráně hned několika povedenými střelami. Prvním vyloučeným hráčem zápasu byl však hostující Marcel Kunc a RT TORAX tak dostal k dispozici výhodu přesilové hry. Tu využili domácí hokejisté hned po půl minutě, když se do přihrávky od Ernesta Bochnaka opřel Jakub Mrva. Ten se trefil z levého kruhu přesně k pravé tyčce – 1:0.

Opava ale srovnala záhy a taktéž při početní výhodě. Denis Blecha nahazoval do brankoviště, kde kotouč dokázal za Mrázkova záda tečovat Filip Hadamczik – 1:1. Hned po vyrovnání byl odeslán za katr opavský Dominik Věntus, jenž se provinil sekáním. Třetí přesilovka v utkání zároveň znamenala třetí branku. Vojtěch Střondala našel najíždějícího Kamila Klímu, který se protáhl až před brankáře a zakončil přesně pod víko – 2:1.

Hned na začátku druhé třetiny mohl srovnat po přihrávce od Alexe Hladoníka Lukáš Frydrych, ten ale svou šanci nevyužil podle představ a skóre se tak nezměnilo. V oslabení se dokonce dostali do přečíslení Havránek se Střondalou, střelu i dorážku si však Paul Mocher pohlídal. Z následného protiútoku ale Opavští už trestali. Michal Kvasnica přihrával Filipu Hadamczikovi, který byl u pravé tyčky dříve než domácí Mrázek – 2:2. Hned po vyrovnávací brance nadvakrát zahrozil Tomáš Vojtášek, hostující brankář ale proti jeho pokusům uspěl.

V 28. minutě byl při samostatném úniku faulován Michal Kvasnica a hlavní sudí nemohl nenařídit jasné trestné střílení. Opavský útočník zvolil při svém nájezdu střelu nad pravý beton a překlopil pomyslné misky vah na hostující stranu – 2:3. Střídačka Slezanu se však neradovala příliš dlouho. V minutě následující nahazoval do brankoviště Arnošt Plachý, do kotouče stačil ještě vložit hůl Martin Voznička, který usměrnil puk za Mocherova záda – 3:3.

S góly jakoby se roztrhl pytel. Na konci 29. minuty se prosadila Opava znovu. Marcel Kunc přihrával na hranici levého kruhu Michalu Kvasnicovi, který se trefil přesně pod břevno – 3:4. Zvyšovat mohl dokonce o minutu později Lukáš Frydrych, jeho samostatný únik domácí obraně ale dokázal vyrážečkou zneškodnit Kryštof Mrázek. Při opavském přečíslení mohl přidat pátou branku hostí také Michal Kvasnica, tomu ale na poslední chvíli zabránil Marek Zicháček. RT TORAX dostal pět minut před koncem druhé periody k dispozici dvojnásobnou přesilovku, kterou využil na výbornou.

Vojtěch Střondala našel přesnou nahrávkou na druhé straně kluziště připraveného Marka Havránka, který krásnou střelou vyrovnal nad Mocherovu vyrážečku – 4:4. V oslabení se pak dostala do úniku tatáž dvojice, jež měla na svědomí porubské vyrovnání. Marek Havránek ale přihrávku od svého spoluhráče nezpracoval a Mocher si tak mohl oddychnout.

Už ve druhé minutě závěrečné části se znovu radovali hosté. Martin Pliska nedokázal obrat ve svém obranném pásmu o kotouč Jiřího Hudečku, který pohodlně zakončil nevýraznou střelou k levé tyči Mrázkovy svatyně – 4:5. O čtyři minuty později už se rozvlnila síť podesáté. Lukáš Frydrych přihrával před bránu, kde se ocitl sám před Mrázkem Denis Blecha, pro něhož nebyl problém zakončit k odkryté levé tyčce – 4:6. Při hře čtyři na čtyři v polovině třetí třetiny využil zaváhání hostující obrany Martin Pliska, udělal si ještě pár kroků do prostoru mezi kruhy a vypálil. Jeho střela však mířila naštěstí pro Opavu jen těsně mimo.

V 53. minutě domácí obrana naprosto zaspala. Jan Mar našel rozjetého Lukáše Frydrycha, který si bez problémů prokličkoval mezi porubskými obránci a bekhendem k levé tyči zvýšil opavské vedení – 4:7. Zbytek třetiny už si Slezan pohlídal a tři body tak putují k rivalovi do nedaleké Opavy.