Na Lapači se Vsetínem smírně 4:4

• středa 05. srpna 2009

Hokejisté Slezanu Opava mají za sebou první z celkové desítky přípravných zápasů. Ve středu od 18 hodin změřili síly Na Lapači s tamějším celkem VHK Vsetín. Utkání bylo bohaté na góly, oba týmy se prosadily hned čtyřikrát. Domácí v zápase několikrát vedli, avšak Opava vždy dokázala srovnat stav, který zůstal nerozhodný i po šedesáti minutách. Na ukazateli skóre v té době svítil stav 4:4.

1. kolo, středa 5. 8. 2009

VHK ROBE Vsetín

4:4 (2:1, 2:1, 0:2)

Branky: 6. Ašer (Klabačka, Haschka), 16. Knebl (Ašer, Klabačka), 27. Knebl (Haschka, Ašer), 34. Knebl (Bezouška) - 7. Wolf (Kříž), 22. Chalupa, 41. Černý (Měch, Kukol), 46. Grofek (Kukol, Tichý).

Plšek (Hromada) - Pšeja, Šimek, Černý, Rajnoha, Haschka, Bezouška, Zavrtálek, Trška - Tesařík, Kořístka, Brunec, Korčák, Štraub, Ševčík, Knebl, Klabačka, Ašer, Sýs, Plachtovič, Staša.

Iláš (Konečný) - Kukol, Tichý, Bednarek, Plachký, Plánovský, Schreier, Gulda, Grofek, Měch, Černý, Glabazňa, Chalupa, Kocián, Suchánek, Polok, Vlasánek, Wolf, Kříž, Weiss.

Do branky Opavy se postavil podle předpokladů David Iláš, do vsetínské klece pak avizovaný Lukáš Plšek, kterého v pátek nahradí Hromada.

Do zápasu vstoupili lépe Vsetínští. V 6. minutě zavezl kotouč do pásma Haschka, následně otevřel skóre Ašer. Vyrovnání přišlo ze strany Opavy bleskově. Již za půl minuty se po chybě vsetínské obrany prosadil Wolf a srovnal tak na 1:1. Vsetín šel však do kabiny s jednobrankovým náskokem. Postaral se o něj Knebl, který svou dělovkou prostřelil Iláše.

Také druhou periodu vyhráli domácí poměrem 2:1. Pojďme se podívat na branky. Nejprve přišlo opět vyrovnání v podobě Slezanu. Plškovu nepovedenou rozehrávku potrestal v 22. minutě Chalupa, a bylo zase na nějaký čas srovnáno. Totožný stav trval až do 27. minuty, kdy se přízemní střelou prosadil Knebl a poslal Vsetín do jednobrankového vedení. To ale nebylo ze strany Vsetína a také Knebla vše. V 34. minutě totiž navrátilec ve vsetínských barvách dokonal hattrick, když si blafákem vychutnal Iláše. Po dvou třetinách tak platil stav 4:2.

Poslední dvacetiminutovka však patřila Opavě. Bleskový nástup do posledního dějství znamenal kontaktní branku, kterou v přesilové hře vsítil po asistenci Měcha Černý. další a zároveň poslední branka utkání padla dokonce po dvojnásobné přesilovce, když na konečných 4:4 srovnal po Kukolově střele dorážející Grofek.

Středeční přípravný duel tak skončil smírně 4:4. V pátek 7.8. změří oba celky síly ještě jednou. Tentokrát se však bude hrát u nás v Opavě. Začátek je naplánován úderem 18 hodiny.

Viktor Hlobil (trenér VHK Vsetín):
V dnešním utkání jsme hráče nesvazovali nějakými taktickými pokyny. Bylo vidět, že šlo o první utkání po dlouhé době. Celých čtrnáct dnů, co jsme na ledě, jsme hlavně hodně bruslili. Kombinace nám dnes tudíž vázla, bylo však důležité, že kluci bruslili a že to neodevzdali jen tak. Na hodnocení zkoušených hráčů je zatím příliš brzy, na něj přijde řada až po dalších zápasech. Pepa Mikeš má zranění na ruce, věřím ale, že do pořádku se dá do konce týdne.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan )
Bylo to velmi slušné utkání plné osobních soubojů, takže i divákům se muselo líbit. Jen škoda, že se nám zranil Radek Vlašánek, který si vykloubil rameno a byl odvezen na vyšetření do nemocnice. Dneska hráli všichni hráči, které máme k dispozici. Kromě Ondry Měkýše, jenž leží doma s angínou. Udělali jsme spoustu chyb v obranné třetině, kde na nás Vsetín vlítnul v prvních dvou třetinách. Musíme si také zvyknout na nová pravidla. Myslím si totiž, že čároví rozhodčí to budou mít v reálu velice těžké, neboť při icingu musí rozhodovat, které hráče nechat na tom ledě. Jak rozhodčí tak i hráči se musí naučit nové pravidlo. V pátek hrajeme proti Vsetínu, ale sestavu moc měnit nebudeme.