Na Valašsku dělily Slezan od bodu centimetry

• středa 27. února 2008
  • Michal Berg

Téměř navlas stejný průběh jako první duel sezóny ve Valašském Meziříčí měl středeční zápas posledního kola základní části druhé ligy. V listopadu Slezan dokázal dotáhnout z beznadějného stavu zápas do prodloužení a jen centimetry chyběly k tou, aby se tak stalo i dnes. V polovině zápasu domácí vedli 5:0, hráči Opavy ale zápas nevzdali a od vyrovnání je v poslední minutě při šanci Tomáš Měcha dělilo jen pár centimetrů - puk poskakoval v brankovišti, opavský centr se jej snažil zasunout do prázdné branky, ale těsně před brankovou čárou zachránil jeden z domácích obránců. Po skvělém výkonu, i když bez bodového zisku, se tak hráči Opavy mohou připravovat na sobotní vstup do play-off na ledě Hodonína.

34. kolo, středa 27. 2. 2008

HC Bobři Valašské Meziříčí

5:4 (4:0, 1:2, 0:2)

Branky: 1. Pavlas, 5. Matějný (Dvořák, Zrník), 10. Vaněček (Ašer), 18. Pavlas (Zrník), 29. Martiník - 29. Vrábel (Měch, Kukol), 33. Černý (Bednárek), 56. Černý (Kříž, Měch), 59. Kříž (Polok, Bednárek). Vyloučení: 9:11, navíc Tůma - Zientek DKU. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 420. Střely na branku: 33:43.

Krumpoch - Zrník, Růčka, Krisl, Bezouška, Zientek, Veselský - Matějný, Dvořák, Tatarčík - Kratěna, Pavlas, Dědek - Ašer, Martiník, Vaněček

Iláš - Kukol, Vrábel, Bednárek, Podešva, Čavrk - Weiss, Měch, Černý - Tůma, Polok, Suchý - Kovalovský, Kříž, Kocián.

Bez kapitána Suchánka a také bez juniorů, které čeká ve čtvrtek odveta play-off v Plzni, nastoupili hráči Slezanu naledě Valašského Meziříčí. Ještě se ani nestačili rozkoukat a prohrávali 0:1, při akci dvou domácích útočníků na jediného obránce si srazil přihrávu Pavlase do branky opavský bek Podešva.

Domácí přidali druhou branku v páté minutě, Iláš neodhadl situaci, vyjel proti Dvořákovi, ten však byl u puku dříve , přihrál jej Matějnému, který skóroval do prázdné branky. Na 3:0 pro domácí pak po dalším brejku zvyšoval Vaněček, když přebíral přihávku v situaci, která zaváněla ofsajdem, sám proti Ilášovi si pak jednoznačně poradil. Aby toho nebylo na oslabený opavský tým málo, chvíli před přestávkou brankový rozhodčí rozsvítil červené světlo po střele Pavlase, o které se všichni domnívali, že trefila horní tyč. Hlavní rozhodčí dal na názor brankového a gól uznal. To se nelíbilo opavským hráčům, přičemž po vehementních protestech obdržel osobní trest do konce zpasu Tůma a netakticky tak oslabil svůj tým.

Přestože byl po první třtině stav hrozivých 0:4, opavský tým hrál aktivně a vytvářel si šance, domácí gólman Krumpoch byl ale ve skvělé formě. Mnohem víc to platí ještě o druhé třetině, kdy dvakrát vychytal v jasné šanci Kovalovského a Suchého, nejaktivnější střelce večera. Když potom zvýšil po zaváhání opaské obrany ve vlastím oslabení Martiník na 5:0, zdálo se být rozhodnuto.

Ještě v téže přesilovce ale dokázal svou první trefou v sezóně snížit od modré Vrábel a když za cvíli zase v oslabení ujel Černý, zdálo se, že zápas nabírá stejný směr jako poslední duel stejných soupeřů na Valašsku. Lukáš Černý nejrpve samostatný nájezd nedal, o dvě minuty později se už ale prosadit dokázal a snížil na 2:5. Ke konci třetiny ještě v další přesilovce mohl střílet aktivní Kovalovský v rozhodujícím momentu u ale puk utekl z hole.

Do třetí části vlétli hráči Slezanu opět velmi aktivně a zaskočené domácí držel jen brankář Krumpoch. Na druhé straně ovšem Iláš také napravoval nepovedený dojem z první třetiny a tak se bylo na obou stranách na co dívat. třetí gól Opavy dal v 56. minutě opět Lukáš Černý, který zakončil kombinaci Kříže s Měchem. Čtrnáctým gólem v sezóně navíc získal titul nejlepšího střelce opavského týmu v základní části. Vzápětí trefil Ondřej Podešva tyč, stejný osud potkal šanci Tomáše Poloka v čase 58:08. Jeho ránu naštestí dokázal Ondřej Kříž bekhendem vrátit do branky a bylo to 5:4.

Doácí kouč Sedlák si vzal time out, ale nepomohlo to. Hned po vhazování se do šance vřítil Měch a vzápětí po něm měl vyrovnání na holi Suchý. Nejblíže branky byl ale puk po další šanci Měcha, domácí bek jej odehrál doslova z brankové čáry.

V době největšího tlaku Slezanu ujel na druhé straně Dvořák a Ondřej Podešva jej zastavil faulem, za který bylo nařízeno trestné střílení. Sám Dvořák jej ale neproměnil a umožnil tak Opavě po chvíli hrát bez brankáře. Hráči Slezanu svého soupeře přitlačili před branku, potřebné štestí však už do závěrečné sirény nenašli. Celkem vyslali na domácího brankáře 43 střel a jen málo chybělo k bodovému zisku. Opavský tým si však potvrdil, že dokáže zabojovat za jakéhokoli stavu a to je před play-ff veli slibné zjištění.