Na první výhru v Tipsport cupu stále čekáme

• úterý 12. srpna 2003
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Nadějně rozehraný zápas se Vsetínem opět nedokázali, stejně jako před rokem, opavští hokejisté dovést do vítězného konce. Po dvě třetiny Vsetínské přehrávali větší rychlostí, aktivitou a důrazem, ale několik šancí ve třetí části hostům stačilo, aby skóre obrátili ve svůj prospěch. Předvedenou hrou však Slezané určitě diváky nezklamali. První branku Opavy vstřelil navrátilec Pavel Selingr, druhou přidal David Mikšan.

, úterý 12. 8. 2003

2:4

VHK ROBE Vsetín

7. Selingr, 31. Mikšan (Šebesta) - 29. Dubec (Havel), 44. Stantien (Vak), 48. Vampola (Vak), 60. Sochor. Rozhodčí: Mikula. Vyloučení: 4:5, navíc Selingr (Opava) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 300.

Šlupina - Přibyla, Prokop, Lukáč, Vosátko, Ručka, Kramný, Šťastný, Vnenk - Mikšan, Sochorek, Šebesta - Lenár, Najdek (od 21. min. Zdeněk), Rozum - Horný, Harazim, Selingr (49.-59. Suchánek). Trenér: Milan Chalupa

Masný - Luža, Frolo, Jaškin, Vyrubalík, Polák, Němec, od 21. Štach, Hrabal - Hudec, Štraub, Duba - Vampola, Hruška, Ambruz - Novák, Havel, Sochor - od 21. min. Dubec, Vak, Stantien

Oba soupeři si v úvodních minutách hlídali hlavně střední pásmo, a proto se na první ohrožení obou branek čekalo do 5. minuty, kdy Vosátko na modré čáře zachytil nepřesné vsetínské vyhození a vyslal na Masného jedovatou střelu. Ten však skryl kotouč do lapačky. Po následném vhazování šikovně vybruslil Selingr oblouček, ale dostal se příliš blízko brankáři, takže nestačil puk dostatečně zvednout. O pár chvil později si s přihrávkou před brankoviště neporadil hostující Hruška. V 7. minutě se Masnému vůbec nepovedl zákrok lapačkou, ze které mu vypadl puk po Selingrově střele, a tentýž hráč ho dorazil za Masného záda.

Chuť vstřelit další gól měla za následek další nebezpečné šance. Slepené střely Šebesty a Mikšana si však cestu do sítě nenašly.

Začátek druhé třetiny se odehrával podle podobného scénáře jako v první části. Až v 6. minutě se dostal Sochorek za valašskou obranu, ale tváří v tvář Masnému neuspěl. Od jeho šance se však Opavští nutili stále více do útočení, z čehož vyplynula přesilovka a následný drtivý tlak. Z ničeho nic ale udeřilo na druhé straně a Vsetín srovnal po chybě Šlupiny. Převaha Slezanu pokračovala dál, a tak Mikšan za dvě minuty převážil misky vah opět na domácí stranu. Opavští hráči pak ještě několikrát vyzkoušeli Masného pozornost. V 16. minutě se za Frola už už dostával Lukáč, a tak jej vsetínský bek raději takticky fauloval. V následné přesilovce však měli více příležitostí hosté. Přečíslení dva na jednoho, ani Jaškinova rána zblízka se skóre naštěstí neupohnuly. I po druhé třetině tedy odcházeli domácí do šaten s jednobrankovým náskokem.

V té poslední však Opavští vysoké tempo a pozornost neudrželi a dali vsetínským hráčům více prostoru. Toho brzy využil Stantienův útok, který naskočil do zápasu až od druhé třetiny. V přesilovce poslal Vak ideální přihrávku mezi kruhy právě jejímu centrovi a pro "Bobo" Stantiena nebyl problém puk přesně umístit. Nedostatečný důraz domácích hokejistů využili Tabarovi svěřenci ještě v 8. minutě. Vak elegantně vybruslil z rohu kluziště doprostřed, a když všichni očekávali střelu, nahrál kotouč k tyči připravenému Vampolovi - 2:3.

Slezanu nezbývalo nic jiného než znovu zabrat. Snaha začala opět plodit příležitosti. V 9. minutě přešel přes obránce Rozum, na kličku mu však síly nestačily. Horný trefil dokonce tyčku Masného svatyně. Velkou naději skýtala minutová přesilová hra 5:3, ve které ale nenašli domácí dostatek klidu v zakončení. Minutu a půl před koncem se po oddechovém čase rozhodl trenér Chalupa pro power-play. Jako šestého hráče k první pětce poslal na led velmi dobře hrajícího Selingra. Hráči Vsetína se však bez větších komplikací ubránili, vyhozený kotouč uklidil do opuštěné klece Sochor. Desítka vsetínských fanoušků tak mohla spustit svůj oslavný chorál "Vysoký jalovec".

Přes porážku 2:4 předvedli opavští hokejisté lepší pohyb a důraznější aktivitu, což po utkání potvrdil i domácí kouč Chalupa.

První z posil Slezanu: obránce Jozef Lukáč.

Další slovenská posila, útočník Lubomír Lenár.

Do třetice nová tvář, obránce Luděk Ručka, kterého Opava zkouší z pražské Slavie. Původem je však ze Vsetína.

V dresu Vsetína se představili dva bývali hráči Opavy. Lukáš Duba nastupoval za Slezan v loňské sezóně...

..zatímco opavský odchovanec Radek Masný už je pryč pět let.

Kapitánem Vsetína byl nově příchozí Josef Štraub.

Situace po druhém gólu Opavy, sťastným střelcem je Mikšan.

Trojice mladíků, jenž Vsetín zkouší před sezónou: Marián Havel, Zbyněk Novák a Jan Sochor.

Dalibor Sochorek se představil s novou helmou.

Jiří Režnar se opět vrátil do Opavy, tentokrát již jako trenér extraligového týmu.

Milan Chalupa: Většinu zápasu jsme hráli lépe a aktivněji, rychleji jsme sbírali puky a vytvářeli si více šancí. Soupeř hrál bohužel velice efektivně a dokázal srovnat, a potom i otočit skóre. Navíc se nám zranili Najdek a Prokop, kteří od druhé třetiny už nenastupovali. Naštěstí jde jen o naraženiny, takže by měli být brzo vpořádku. Power-play pak už byla loterie. Jsem ale rád, že jsme Vsetínu byli více než vyrovnaným soupeřem a předvedli pěkný hokej.