Na úvod poháru porážka se Zlínem 0:3

• čtvrtek 07. srpna 2003
  • Jaroslav Šindelář

Z l í n - Opavští hokejisté vedení novou trenérskou dvojicí Chalupa-Doboš nastoupili v úterý ke svému prvnímu zápasu ve 2. kole Tipsport Cupu na půdě favorizovaného týmu HC Hamé. Po statečném výkonu nakonec extraligovému soupeři podlehli 0:3.

, úterý 5. 8. 2003

Berani Zlín

3:0

10. Jenáček, 32. Balaštík (Mokrejš), 51. Jenáček (D. Nosek, Zubíček) Rozhodčí: Husička - Čech, Machálek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Diváci: 800

Murín (21.Tuček) - Blaťák, Hamrlík, Macholda, Tesařík, Zubíček, Nosek - Balaštík, Leška, Veselý- Barinka, Vlach, Mokrejš- Jenáček, Čech, Weissmann - Sedláček, Záhorovský Trenéři Bokroš a Stuchlík

Šlupina - Přibyla, Prokop, Vosátko, Lukáč, Ručka, Vnenk - Mikšan, Sochorek, Šebesta - L.Lhotský, Lenár, T.Lhotský - Horný, Harazim, Suchánek - Zdeněk Trenéři Chalupa a Doboš

Hráči Slezanu s novými posilami Lukáčem a Lenárem ze Slovenska, v bráně se Šlupinou, s obrannou dvojicí Přibyla-Prokop a s útokem Mikšan - Sochorek - Šebesta vstoupili do utkání opatrně. Po přečkání prvního oslabení se v sedmé minutě poprvé osmělil od modré čáry Suchánek, ale brankář Murín, nová posila v bráně Zlína, s přehledem zasáhl.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. V deváté minutě střelu Čecha od modré Šlupina neudržel a tak se z prvního gólu zásluhou Jenáčka radovali domácí - 1:0.

Ti se samozřejmě dostali na koně a k vytvoření většího tlaku jim pomohlo zbytečné vyloučení Lukáče, přesto se Opava opět ubránila. V zápětí měl šanci Tomáš Lhotský, ale včasný zásah jednoho ze zlínských obránců slibnou šanci překazil.

Z přesilové hry se v závěru třetiny radovali i opavští, nejnebezpečnější šanci měl Karel Horný, ale Murín byl znovu proti. Do konce třetiny dostal trest za zdžování Šlupina ,ale Opava už svého soupeře k šancím nepustila.Zlím tedy odcházel do kabin s vedením 1:0.

Do druhé třetiny nastoupil Slezan ve čtyřech, Šlupina však své předchozí zaváhání odčinil famózními zásahy. Domácí však stále více narůstalo sebevědomí, což nejdříve potvrdil střelou do tyče reprezentant Balaštík, ale za chvíli pochybné rozehrávce opavského golmana se vpádu po Mokrejšově příhře nemýlil - 2:0.

Opava se ještě pokoušela do konce třetiny překonat nově nastoupivšího Tučka, ale její střely golmana domácích neohrozili.Ve druhé třetině tedy opět Opava inkasovala jeden gól.

Ve třetí třetině se Opava snažila vsadit vše na ofenzivu, ale hráči HC Hamé si s tím dokázali poradit. Chybu udělali jen ve 45.minutě, kdy se na bránu řítil osamocený Marek Harazim, ale na Tučka si nepřišel. Pak se ještě dvakrát urval nejagilnější hráč Tomáš Lhotský, ani on však nezaznamenal čestný úspěch.Z ojedinělé protiakce se tak v 50.minutě podruhé z gólu radoval Jenáček, když tečoval střelu mimo Šlupinův dosah - 3:0.

V závěru už Opava hrála vabank, ale z branky už se neradoval žádný z obou týmů.

Po úvodní porážce se Opava v pátek podruhé představí na půdě loňského semifinalisty Třince, který v prvním kole Tipsport Cupu vyhrál ve Vsetíně 5:3.