Na úvod přípravy výhra, Opavští doma porazili Nový Jičín

• úterý 09. srpna 2016

Opavští hokejisté mají za sebou první přípravné utkání na nadcházející sezonu. Na domácím ledě se střetli s Novým Jičínem, který přehráli v poměru 3:1. Dvakrát se trefil Jakub Vítek, jeden gól obstaral navrátilec Vladimír Holík.

přát., úterý 9. 8. 2016

3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Vítek (Galvas, Wolf), 46. Holík (Wolf), 58. Vítek (Wolf) – 49. Hladiš (Vašut, Hruška). Vyloučení: 5:6. Bez využití. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Šafránek – Holík, Mosler, Galvas, T. Černý, Šindelář, Slavík, Tůma – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – L. Černý, Česlík, Herman – Beneš, Chomič, Pavelek.

Slovák I. – Kužílek, Hruška, Vašut, Hrabica, F. Chvostek, Cabák, Vydra – Gebauer, Hlaváč, Kabeláč, Slovák II., Hladiš, Dalajka, M. Chvostek, Ministr, Novotný, Uhlar

Po opatrném úvodu se do vedení dostali Slezané. Wolf stál na zrodu akce, na jejímž konci po nahrávce Galvase otevřel skóre Vítek. Tentýž hráč mohl zdvojnásobit opavské vedení na startu druhé dvacetiminutovky, ve slibné pozici však minul Wolfovu přihrávku.

Zajímavou příležitost měl i centr první opavské formace Polok, jenže nedokázal překonat Slováka v novojičínské kleci. Hosté se postupem času dostali do hry a začali zaměstnávat obranu Slezanu. Na další branku si ale několik desítek diváků na opavském zimáku muselo počkat.

Opavská radost propukla naplno v čase 45:18, kdy Wolf přiťukl puk Holíkovi, a zkušený obránce upravil na 2:0 pro domácí výběr. Pak Slovák zneškodnil nájezd Česlíka a následně se v rohu strhla menší šarvátka mezi novojičínským útočníkem Slovákem a veteránem Opavy Pavelkem, za kterou oba vyfasovali menší trest.

Hra ve čtyřech na obou stranách lépe vyhovovala hostům. Vašut poslal kotouč volnému Hladišovi, který přesnou střelou švihem k pravé tyčce snížil na rozdíl jediné branky. Srovnat mohl Ministr, ale opavský gólman Šafránek byl proti. Necelé tři minuty před koncem pojistil vítězství Slezanů Vítek, který upravil skóre na konečných 3:1. Po utkání si pak oba celky nanečisto vyzkoušely nájezdovou disciplínu.

Pavel Hulva (trenér Opavy): „První zápas je vždycky těžký, protože jde o úplně něco jiného než trénink. Hraje se v jiném tempu. Nový Jičín měl možná výhodu v tom, že hrál druhé utkání v řadě. Měl herní praxi. První třetina byla z naší strany super. Do šesté minuty druhé části jsme hráli také dobře. Bohužel jsme nedali dvě tutovky a dostali se pod tlak. Kdyby Nový Jičín srovnal na 1:1, asi by to bylo jiné.

Ve třetí třetině jsme na led poslali i čtvrtou lajnu a trochu se to rozhýbalo. Vzhledem k tomu, že to byl první zápas, jsem spokojený. Máme tři mladé kluky v becích, tam musíme trochu zapracovat, protože dělají zbytečné chyby, a pak se to nabaluje v celé pětce. Jsou to ale mladí kluci, mají na to právo. Čeká nás práce, práce, práce.“

David Musial (trenér Nového Jičína): „Nehráli jsme špatně, akorát jsme nedali góly. S výkonem týmu jsem jinak spokojen. Je to příprava, chyběli mi tři důležití hráči. Příští týden přijede Opava k nám. Doufám, že budu mít k dispozici všechny hráče a uvidíme, jak to bude vypadat.“