Na vítězství proti Porubě Opava nenavázala, Hodonínu podlehla nejtěsnějším rozdílem

• pátek 05. prosince 2014

Opava – Duel mezi opavským Slezanem a hodonínskými Drtiči nabídl svižnou ofenzivní podívanou, na jejímž konci se se štěstím radovali hosté z jihu Moravy. Domácí hokejisté šli do třetí periody s jednogólovým mankem a svého soupeře svírali v pomyslných kleštích, vyrovnání se ale nedočkali. Výtečným výkonem se prezentoval zejména hostující brankář Zdenko Kotvan, díky němuž si hosté odvezli domů plný bodový zisk.

23. kolo, pátek 5. 12. 2014

2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 12. Svoboda (Tichý, Polok), 40. Polok – 6. Peš (Škápik), 15. Kučera (Špok, Sajdl), 26. Pokorný (Mika). Rozhodčí: Fiala – Ganger, Konvička. Vyloučení: 5:9, navíc Tůma (Opava) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 620. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Šafránek – Vrabel, Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vaněk, Wolf, Černý L., Svoboda, Chalupa

Kotvan – Dufek, Zezula, Špok, Kučera, Tomi, Smetana, Pokorný, Škápik, Zapletal, Peš, Milfait, Kuba, Sajdl, Jurásek, Vrba, Vanek, Mika, Polesný

Utkání začala lépe Opava, která byla od úvodních vteřin mírně lepším celkem. Dobrou možnost měl Vítek, který tečoval těsně mimo tři tyče ránu Měcha. V polovině šesté minuty se dostali hosté do přečíslení, které proměnil v úvodní trefu střetnutí Petr Peš. Hra byla posléze hodně rozkouskovaná, gólu se ale Opava přeci jen dočkala. Ve 12. minutě vypálil od modré čáry Tichý, jehož ránu Kotvan betony vyrazil, ale pouze do míst, kde si najížděl Lukáš Svoboda, který srovnal. Z nerozhodného stavu se Slezané neradovali dlouho. O tři minuty později uplatnil důraz v souboji s obráncem Zdeněk Kučera a následně si poradil i s gólmanem Šafránkem. Opava mohla odpovědět v početní výhodě, avšak paradoxně málem opět inkasovala, když se do zakončení dral Peš. Ten nakonec po souboji s Galvasem skončil až v zadním mantinelu a musel být kříšen spoluhráči a domácím lékařem. Hostující hráč byl po chvíli naštěstí v pořádku.

Poté přišla zkrácená dvojnásobná početní výhoda Drtičů, ze které ale neudeřilo. Zkraje poslední minuty úvodní dvacetiminutovky se ještě k nebezpečné teči dostal Jurásek, kotouč ale prosvištěl těsně mimo bránu.

Druhá třetina začala dobrými šancemi Opavských, kteří měli k dispozici přesilovku. Nejprve si po pěkné kombinaci sjel před Kotvana Polok, následně střílel Wolf. Strážce hostující svatyně byl ale ve střehu. Poté přišla další domácí početní výhoda, kterou hosté přečkali a následně sami udeřili. Po skrumáži před Šafránkem se kotouč dostal do prostoru mezi kruhy k volnému Petrovi Pokornému, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě.

Další zajímavé momenty na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 28. minutě už se Wolf takřka řítil sám na Kotvana, avšak rozhodčí odpískal drobný ofsajd. O dvě minuty později hasili domácí rychlý únik soupeře nedovoleným způsobem a sudí Fiala tak nařídil trestné střílení. Jakub Sajdl jej však neproměnil, když kotouč poslal pouze do Šafránkova betonu. Následovala přesilová hra Hodonína, ve které si Drtiči vypracovali velký tlak, ovšem Suchánkovi svěřenci s vypětím sil odolali.

Po Vrabelově návratu na led se Opavští zjevili zničehonic ve velké šanci. Za Kotvanovou klecí podklouzl jeden z hostujících hráčů a Slezan se dostal k puku zadarmo. Vaněk však na přihrávku ze strany nedosáhl. Ve 36. minutě hráli domácí přesilovou hru, v níž se do černé gumy opřel Tichý, div nezlomil hůl. Kotvan schytal puk do bolestivých míst, ale za záda jej nepustil. Na protější straně ledové plochy zamířil do brankové konstrukce Milfait. Ve 37. minutě stáli při hostech snad všichni svatí. Slezané už se málem radovali z branky, když jeden z obránců zastoupil na brankové čáře Kotvana a zachránil „jistý“ gól. K dorážce se ještě dostal Tůma, kotouč ale do brány neprocpal.

V kleci však skončil kotouč v poslední minutě druhé třetiny, když si hostující hráči srazili puk do vlastní sítě. Drtiči kroutili hlavami, ale to bylo vše, co mohli dělat. Poslední z domácích, kdo se dotkl puku, byl Tomáš Polok, jemuž byla branka připsána.

Třetí dějství bylo zcela jasně v režii domácích borců, kteří toužili po vyrovnání. Hrálo se prakticky na jednu branku, souboj Opavy s Kotvanem ale vyzněl lépe pro hostujícího hájce. Ten zlikvidoval třeba pokus Tichého ze 43. minuty. O minutu později měl dobrou možnost Polok, z výhodné pozice ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Na druhé straně zahrozil Jurásek, jehož střela příklepem proletěla těsně vedle vzdálenější tyče.

Poté již opět diktovali tempo hry Opavané a Kotvan musel být v plné permanenci. Vrabelova dělovka skončila na plexiskle, Měchovu ránu od modré tečoval Herman těsně vedle. V 52. minutě se zrodila rychlá a pohledná kombinace Slezanu, na jejímž konci byl Radek Tůma, jehož pokus byl ale zblokován. Hosté v závěru nestíhali a vypomáhali si fauly, které pozorné trio mužů v pruhovaných dresech pozorně registrovalo. Slezan se ale vyrovnání ne a ne dočkat. S přibývajícím časem se naopak hosté dostávali do nebezpečných brejků, jako třeba Milfait v 54. minutě, avšak Šafránek proti němu vykouzlil bravurní zákrok.

Posléze hráli hosté přesilovku, v níž se mezi kruhy ke kotouči dostal zcela osamocený Zapletal a Šafránek musel vytasit další výtečný zákrok. V téže minutě mohl rozhodnout Kučera, ale domácí brankář se nenechal překonat ani v tomto případě. V předposlední minutě se dostal puk k volnému Juráskovi, ten však definitivu odmítl a poslal černý nesmysl těsně mimo. Následně přišlo Tůmovo vyloučení, což Opavě zhatilo plány na hru bez brankáře. Hodonín si už závěr zápasu v početní výhodě pohlídal a odváží si tak z Opavy tři body.

David Musial (HC Slezan Opava): „První třetina nebyla z naší strany dobrá. Dělali jsme chyby, které soupeř trestal. Ve třetí části jsme měli více ze hry, hrálo se na jednu branku, jenomže gól se nám vstřelit nepodařilo. Škoda zpackané první části, protože kdybychom hráli po celý zápas jako ve třetí třetině, výsledek by vypadal jinak."