Naděje stále žije

• středa 09. února 2005
  • Michal Berg

O p a v a - Hráči Slezanu si stále uchovali naději na udržení v soutěži. Proti silné Mladé Boleslavi dokázali díky vyrovnávací brance Davida Kříže tři minuty před koncem vybojovat alespoň bod, který díky remíze Třebíče v Olomouci situací v tabulce nijak nepohnul. V prodloužení byl Slezan dokonce blízko druhému bodu, ale v přesilovce trefil Procházka jen tyč, naopak na druhé straně se 25 vteřin před koncem nastaveného času trefil de dvojnásobné přesilovce obránce Morava. Zápas bohužel nedohrál útočník Jakub Hulva, který si poranil třísla. Poslední dva zápasy základní části čekají Slezan v sobotu v Brně a v pondělí proti Třebíči.

50. kolo, středa 9. 2. 2005

2:3p (1:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

BK Mladá Boleslav

Branky: 17. Adamčík (Boháč), 57. Kříž (Boháč, Adamčík) - 18. Říha (Kubinčák), 41. Kivoň (Kameš), 65. Morava (Kameš, Oliverius). Rozhodčí: Jeřábek - Kurajský, Jureček. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 250. Střely na branku: 31:29.

Šlupina - Kramný, J.Mocek, Procházka, Sadloň, Přibyla, Vnenk - T.Lhotský, Hulva (41. Měch), Langhammer - Adamčík, Boháč, Kříž - Suchánek, Kašík, Martiník.

Mensator - Morava, Derner, Klimeš, Drtina, Kivoň, Brincko - Nouza, Hradecký, Kadlec - Ondřej, Kubinčák, Říha - Nedorost, Oliverius, Metlička - Krupka, Kameš, Havel.

Opava bez zraněného Harazima a nemocného Luďka Lhotského vstoupila do zápasu s nově složeným útokem T. Lhotský - Hulva - Langhammer, který se činil hned od úvodu. Během několika sekund vybojovali dva fauly, ale dvojnásobné přesilovky jsou v této sezóně labutí písní. Místo kýžené střely se spoluhráči proháněli kolem mantinelů, navíc udeřilo málem na druhé straně, když Šlupina od zadního mantinelu vyhazoval puk přes šířku hřiště, ale Hradecký puk do prázdné brány nedokázal dopravit. Po podobně promarněné přesilovce na druhé straně přišel trest v podobě prvního opavského gólu. Boháč si nikým neobtěžován projel za bránu, nahrál mezi klubko hráčů před ní a od Adamčíkovi brusle se puk odrazil za bezmocného Mensatora. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Posila z Litvínova Kubinčák vybojovala puk v rohu útočného pásma, nahrála jej volnému Říhovi, který z kruhu pro vhazování vymetl pavučinku Šlupinovy brány.

Do druhé třetiny vstoupili znovu lépe domácí, když Lhotský ujel po pravém křídle, tvrdě vystřelil, odražený puk přistál na hokejce volného Langhammera, který z blízkosti trefil tyč. Vzápětí se puk dostal do brankoviště, kam jeden z hostujících obránců natlačil Lhotského, který nedokázal zasunout puk za nehybně ležícího Mensatora. Na druhé straně odpověděla dvojice Brincko - Krupka, a druhý jmenovaný trefil z dorážky do Šlupinovy masky. V přesilovce domácích pálil z levého kruhu Vnenk, ale Mensator rychle vymrštil svou lapačku do vzduchu. Po rychlém úvodu upadla hra do nahazování puků do pásma, a tak jediným vzrušením byl samostatný nájezd Boháče, jenž utnul faulem vracející se Říha.

Do třet části nenastupil domácí Hulva, kterého začaly trápit třísla, velkou část třetiny pro potéže s brusleni chyběl také Langhammer. Naději na rychlý nástup i do třetí třetiny překazil domácím rychlý gól hostů. Po vyhraném Kamešově vhazování nahazoval po zemi před bránu puk Kivoň, a jeho tečovaná střela k překvapení všech skončila za Šlupinou. Hosté tak poprvé v zápase mohli uplatňovat taktiku čtyř mužů čekajících na obranné modré čáře, na což domácí hráči nenalézali protilék. Nepomohla jim k tomu ani další přesilovka, s výjimkou Kramného střely do připravené Mensatorovy lapačky. Když už se zdálo, že Opava prohraje i posedmé v řadě, vzal na sebe zodpovědnost Daniel Boháč. Znovu se probil za bránu, předložil puk Adamčíkovi, který jej posunul k druhé tyči na volného Kříže, a ten nedal přesunuvšímu se Mensatorovi šanci. Do konce třetiny se již nic vážného nestalo, a tak se šlo do prodloužení.

Hned v jeho úvodu dorážel Kubinčák na Šlupinu tak vehementně, že si vykoledoval u rozhodčího trest za sekání. Domácím se naskytla přesilovka čtyř proti třem a po pěkně sehraném vzorci pálil zpoza kruhů Procházka, ale jeho prudkou ránu zastavila levá tyč. Hned z protiútoku ujel Hradecký s Kadlecem, jejichž akci nuceně zastavil faulem Langhammer. Po vypršení trestu hosté hráli také přesilovku čtyř proti třem, již zvýraznil faulem ze zadu Admčík na dvojnásobnou. Hosté se dlouho nemohli prosadit ke střele, až v závěru udržel v rohu puk Kameš, za bránou našel Oliveria, který předložil dvoubodovou jistotu pro kapitána Moravu, který se střelou kolem betonu nemýlil.

Pavel Hulva (Opava): Stále žijeme, i když jsme získali jen jeden bod. Mladá Boleslav má s námi nesrovnatelý tým, hrají celou sezónu na čtyři útoky a fyzicky nás jednoznačně přehrávali. Chyběli nám Harazim se Lhotským, Jakub Hulva musel odstoupit - dneska jsme na víc neměli. Musíme se pokusit něco uhrát i v Brně, aby se rozhodovalo v přímém souboji s Třebíčí v pondělí.

Petr Haken (Mladá Boleslav): Prohrávali jsme po smolné brance, po inkasovaném gólu se naše hra zvedla, byli jsme lepším celkem a pramenil z toho i obrat skóre. Převaha byla na naší straně, pouze mě mrzí, že z vyložených šancí se nám nepodařilo vícekrát skórovat. Nedali jsme branky my a soupeř nás v 57. minutě potrestal vyrovnávající brankou. V prodloužení jsme už dvojnásobnou přesilovku zužitkovali ve vítězný gól.