Nadějný začátek Slezanu nevydržel, Havířov zvítězil 5:3

• čtvrtek 25. srpna 2011
  • Filip Lefenda, David Motloch

Opavští hokejisté dnes nastoupili k duelu s Havířovem velice aktivně a již po dvanácti minutách vedli Slezané zásluhou Grofka s Měchem 0:2. AZet však stihl před přestávkou snížit na rozdíl jedné branky a výborným výkonem v prostřední části utkání otočit. Havířov tak v přípravě stále ještě neklopýtl, nyní jej čeká turnaj se zahraničními týmy. Opavu čeká další klání v pondělí, kdy naši hráči zajíždějí na led Nového Jičína.

přát., čtvrtek 25. 8. 2011

HC AZ Havířov 2010

Branky a nahrávky: 17. Maruna (Najdek, Prokop), 27. Najdek (Prokop, Sztefek), 36. Prokop, 36. Sztefek (Stránský), 59. Potočný (Sztefek) - 7. Grofek (Černý, Pavelek), 12. Měch (Kukol, Baďura), 44. Chalupa (Vítek). Rozhodčí: Trombík - Havel, Pučok. Vyloučení: 4:5. Využití:1:0 . V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 5:3.

Vrba (Daneček) - Zientek, Rimmel "C", Krisl, Machálek, M.Zientek, Jindřich, Prokop, Jurčík - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Kraft, Pavlas, Kopún, Pechanec

Novák (od 32. minuty - Panec) - Kukol, Faksa, Kysela, Tůma, Tichý, Pavelek "C", Černý, Měch, Herman, Chalupa, Polok, Kocian, Mlýnek, Koschatzký, Grofek, Wolf, Baďura, Vitek

V průběhu první třetiny působili domácí hráči poněkud vlažným dojmem. Opava naopak předvedla velice sympatický hokej. V první větší šanci se tak logicky ocitli hosté, když se k puku dostal Černý. Ztroskotal však na dobře postaveném Vrbovi. Pohlednou akci mohli vidět fanoušci v 6. minutě, když si Kopún poradil se dvěma hráči, aby přesně přihrál Kraftovi, který ovšem ve ztížené pozici nepřesně trefil puk. V 7. minutě pak přišel trest Opavy, která skórovala.

Grofek se uvolnil ke střele a možná i trochu překvapil brankáře Vrbu. Šanci srovnat měl Pechanec, ale trefil pouze boční síť brány. Hned poté mohl zvýšit vedení Slezanu Chalupa, když po své střele uviděl vystrčený beton Vrby. Mrzet ho to však nemuselo. Opava totiž ve 12. minutě potvrdila herní převahu a korunovala ji druhou brankou. Měch vytěžil z toho, že Vrba již jednu střelu vyrazil a tak s následnou dorážkou neměl příliš problémů.

Z minima vytěžili domácí maximum. Stačil jim k tomu jeden trest Opavy. Na trestnou lavici usedl Kukol a v přesilové hře dokázal zkorigovat stav Jan Maruna přesnou střelou pod víko. Ke konci třetiny se opět dostal do šance Maruna, tentokrát však na Nováka nevyzrál.Začátek druhé třetiny nenabídl mnoho šancí. Pokusy opavského Faksy nebo havířovského Krafta snad ani nestojí za zmínku. Ve 27. minutě už ale bylo srovnáno. Po nádherné kombinaci na jeden dotyk, na jejímž konci stál Robert Najdek se rozvlnila síťka za Novákem.

Tato branka domácí evidentně nabudila, což dokazuje zvýšený počet šancí. Novák musel krotit nepříjemné pokusy Krisla a Sztefka. Poté se ke slovu dostal opavský Polok, který v ne příliš střelecké pozici provětral vyrážečku Vrby. Ve 31. minutě mohlo být v havířovské K&K PNEU Aréně ještě veseleji, to by ale Jurčík nesměl trefit pouze tyč. V půlce zápasu, zřejmě po domluvě došlo k vystřídání gólmana hostů. Nově tak branku střežil Michael Panec.

A měl hned dost práce, jelikož Slezan se nechal vyloučit a Havířov sehrál přesilovou velice dobře. Opavský brankář spolu s obranou tlak ustáli, ovšem co jim to bylo platné, když se o pár sekund později trefil Prokop. O nejrychlejší gól zápasu se pak postaral Michal Sztefek. Přesně 17 sekund mu stačilo, aby po vstřelené brance kličkou překonal Panece. Do konce druhé třetiny se o větší vzrušení postaral akorát Patrik Rimmel, čerstvá posila Havířova, která pálila do tyčky.

Ve 43. minutě mohlo být o vítězi zápasu dost možná rozhodnuto. Kraft zkusil vystřelit na Panece, který jeho pokus vyrazil před Pavlase. Ani ten však puk do branky neusměrnil. A tak přišel trest v podobě kontaktního gólu Opavy.Ve 44. minutě totiž skóroval Chalupa. Jeho střela z mezikruží se nejprve otřela o břevno a poté od zad zmateného Vrby až do branky. O dvě minuty později mohl Havířov znovu utéct o dvě branky. Klimša byla ale ve velmi dobré pozici před brankou obrán o puk vystrčenou holí Panece.

Ve 47. minutě mnohým divákům zatrnulo při střele Poloka, která byla v průběhu své trajektorie ještě tečována a způsobila tak nemalé problémy havířovskému brankáři, který však celou situaci nakonec ustál. Opava měla i nadále možnosti, jak srovnat, ale doplácela na nevyužívání šancí.

Kocián v dobrém postavení nedokázal prostřelit přesouvajícího se Vrbu. Opava byla i nadále o něco silnějším mužstvem na puku, ale další velkou příležitost už si nedokázala vypracovat. Vyjímkou byl útočný výpadek Grofka, jehož střela se odrazila do pohotově vystrčené vyrážečky Vrby. Konečnou podobu zápasu tak dal v 59. minutě Martin Potočný, jenž dotlačil puk do brány sílou vůle.

Opava byla celkově havířovu velice důstojným soupeřem. Po dvě třetiny dokázala držet domácí na uzdě a sama si vypracovala velice dobré šance. AZet však vytěžil především z povedené druhé třetiny, kdy nasázel soupeři tři branky a vedení už nepustil. Zápas tak skončil 5:3 pro Havířov.

Jan Daneček - Je vidět, že naše příprava graduje a je letos hodně drastická, jelikož jsme na to loni doplatili. Projevuje se to tím, že hráči mají od první třetiny poněkud tvrdší nohy a soupeř nás z počátku přebrusluje. Ale od druhé třetiny resp. půlky zápasu máme už více ze hry my, a tou fyzickou připravností převažujeme soupeře. Důležité je, že dokážeme dát takto důležité góly, jako dnes, když jsme prohrávali. Ve třetí třetině už bylo vidět, že to hráči svým způsobem "vypustili", i pod domněnkou toho, že je čekají další tři zápasy na turnaji.