O vítězi rozhodl až samotný závěr

• pátek 11. ledna 2008

Hokejisté Slezanu Opava přivítali v rámci 35. kola extraligy dorostu na svém ledě mladé hokejisty ze Vsetína. Ve velmi vyrovnaném a rychlém utkání byla pro oko diváka nejhokejovější druhá třetina. Vše podstatné se ale stalo až v dějství závěrečném, které Opava o branku vyhrála a okupuje tak v současnosti jedenácté místo extraligové tabulky za vítězství nad ambiciózním Vsetínem v poměru 3:2.

35. kolo, pátek 11. 1. 2008

3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

VHK ROBE Vsetín

Branky: 19. Koschatzký (Vítek), 51. Kysela (Vítek), 54. Džemla (Koschatzký) - 32. Jaškin D. (Matušík), 59. Ptáčník (Jaškin D., Hladký). Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 60.

Novák J., (Chvostek D.) - Faksa, Lebeda, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek F., Žídek - Vaněk, Piškor, Wittek, Novák P., Vítek, Zona, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek M.

Hromada, (Dohnálek) - Trška, Jaškin M., Synek, Hladký, Mikulaštík, Tyralík - Ptáčník, Vávra, Pořický, Podešva, Jaškin D., Kajaba, Horehleď, Daněk, Matuštík

Již první minuty střetnutí naznačily, že půjde o velmi rychlé utkání, alespoň co se hry týče. Samotný zápas byl naopak kouskovaný vinou častých prohřešků hráčů. Oba celky vycházely z propracované defenzívy a tak jsme mnoho velkých šancí zpočátku neviděli. V 11.minutě mohl jít při první vážnější šanci Vsetín dokonce do vedení. To by ale musel Pořický trefit odkrytou bránu. Poté i nadále pokračovala přehlídka nečistých zákroků, ale ani v početních výhodách si mužstva nedokázala vypracovat větší šance. Až poté Slezan z čista jasna v 19. minutě udeřil. V situaci dva na jednoho nahrál Jakub Vítek před prázdnou bránu Adamu Koschatzkému a ten krátce před koncem první dvacetiminutovky otevřel skóre zápasu. Tento stav také vydržel do konce třetiny.

Ve 2. třetině byl k vidění velmi pěkný hokej. Ve 22. minutě opavský Baďura zmátl beky Vsetína a jeho střela minula bránu golmana Hromady jen o centimetry. Ve 25. minutě Rýpar proveřil nadvakrát střelami od modré Hromadovu pozornost. Pak následovala pasáž rychlých brejkú, kterým ovšem scházelo kvalitní zakončení. Ve 30. minutě měl hostující Ptáčník na holi vyrovnání. Proti jeho tvrdé střele se ale vyznamenal opavský golman Novák a držel nadále hubené vedení slezského týmu. O dvě minuty pozdějí už však vyrovnání nezabránil. Po perfektní přihrávce Matušíka srovnal ve vlastním oslabení Dmitrij Jaškin. Po tomto gólu se hra opět zklidnila a až do konce třetiny se nic podstatného kromě dalších několika vyloučeních nestalo.

Rozuzlení měla přinést závěrečná dvacetiminutovka. Ta ale zpočátku připomínala třetinu první, ve které nebylo k vidění zrovna moc šancí. Praktický první velká akce se zrodila až v 51. minutě a hned z ní byl gól, kterým poslal Kysela Slezan do vedení. O tři minuty později bylo na opavském zimáku ještě veseleji. Střelu Koschatzkého golman Hromada vyrazil, na Džemlovu dorážku už ale neměl nárok. Dalo by se tedy říci, že domácí mohli dohrát závěr utkání poměrně v klidu. O zdramatizování se ale přece jen postaral v 59. minutě Ptáčník, když snížil na rozdíl jediného gólu. Jak se ale později ukázalo, to bylo ze strany Vsetínského celku vše. Hostům už nepomohla ani přesilovka umocněná navíc ještě hrou bez brankáře a odjíždějí tak z Opavy zpět Na Lapač s prázdnou.