O vítězi rozhodlo prodloužení

• pátek 14. prosince 2007

Hokejisté Slezanu přivítali ve 29. kole juniorské extraligy na svém ledě celek Sareza Ostrava. Oba týmy hrály bojovný a vyrovnaný hokej. K vidění byla rovněž řada vyloučení, která dávala jednomu i druhému týmu možnost ke skórování. Na góly si ale museli diváci počkat až na samotný závěr zápasu. Na gól Hermana bleskově odpověděl Bartoš a tak se šlo do prodloužení. V tom se dokázal prosadit Grofek a zajistil tak Opavě důležité 2 body.

29. kolo, pátek 14. 12. 2007

2:1p (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

HC Sareza Ostrava

Branky:55. Herman (Chalupa), 62. Grofek (Wolf) - 59. Bartoš (Ciupa) . Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. Diváci: 50.

Trenčan, (Vašuk) - Vitásek, Plachký, Gulda T., Plánovský, Tichý, Koryčanský - Tošenovjan, Herman, Gulda P., Šafář, Musial, Čermák, Macíček, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek

Gleich, (Kroček) - Falter, Měkýš, Vrána, Tomis, Parma, Vajda D., Lýčka, Černák - Ciupa, Bartoš, Řezáč, Bartošek, Adámek, Kotala, Kopáč, Jelšík, Vajda R., Široký

Do prestižního zápasu se slezským rivalem z Ostravy nastoupili domácí hokejisté v bílých dresech, hosté pak v červených. V 1. třetině to na ledě byla jedna velká bitva. Hra byla rozkouskovaná díky častým prohřeškům hráčů na obou stranách. Týmy ale se svými početními výhodami nakládaly mizerně. V přesilovkách si ani jedna strana nedokázala vytvořit vážnější šance. Za zmínku stojí snad jen střela Parmy z 20. minuty, kterou Trenčan bez nejmenších problému vykryl. První třetina tedy skončila bez branek.

Druhé dějství již nabídlo pár zajímavých momentů. Kromě další série vyloučení to byly především tlaky obou mužstev, které si v druhé polovině dvacetiminutovky střídavě tvořily. Ve 34. minutě bylo před brankou Ostravy hodně rušno. Stejně jako několikrát předtím byl ale ústřední postavou golman Sarezy Gleich, který podobné situace zvládal po celý večer velmi dobře. V závěru třetiny si naopak vytvořili tlak Ostravané, ale také oni z něho nedokázali vytěžit branku.

Rozuzlení tak měla přinést 3. třetina. Nepřinesla. Oproti dvěma předchozím třetinám se hrál velmi pohledný hokej. Ve 42. minutě Gleich kraloval v dalším závaru před jeho svatyní. Ve 45. minutě mohla jít Sareza do vedení, jenže Ciupa tutovku zahodil, když se jeho střela z mírného úhlu nevešla do plně odkryté brány Trenčana. Ve 49. minutě pálil opět z úhlu nebezpečně Mocek, ale na Trenčana touto střelou nevyzrál. Gól byl k vidění až v 55. minutě a radovali se domácí. Ve vhazování vybojoval puk Chalupa, který nahrál Hermanovi a ten krásným taháčkem rozjásal hrstku přihlížejících fanoušků. Radost z vítězství však Slezanu zkazil 74 sekund před koncem ostravský Bartoš, který srovnal stav na 1:1. I poslední část základní hrací doby skončila nerozhodně a tak se rozhodlo v prodloužení.

V něm byl důslednějším týmem domácí Slezan a svou převahu korunoval povedeným gólem, když Wolf nahrál zpoza brány Grofkovi a ten tak zajistil Opavě pro záchranářské práce velmi důležité dva body.