O vítězství Opavy rozhodl jediný gól

• neděle 16. listopadu 2008
  • Martin Kubánek, Daniel Bartonec

V rámci utkání 18.kola přivítali hokejisté Slezanu Opava na svém ledě tým z Velkého Meziříčí. Utkání bylo chudé na branky, k vidění však byla řada osobních soubojů. O tom, kdo si odnese 3 body nakonec rozhodla jediná přesná trefa Tomáše Grofka, který prodloužil vítěznou sérii Slezanu a dal tak již ve druhé dvacetiminutovcre konečnou podobu utkání. Slezan zvítězil ve vyrovnaném zápase 1:0.

18. kolo, neděle 16. 11. 2008

1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

HHK Velké Meziříčí

Branky: 35. Grofek (Černý, Tichý). Rozhodčí: Jeřábek - Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 600.

Masný - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Ondrušek, Vitásek - Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Polok, Kocián, Suchý, Chalupa, Tůma, Suchánek, Kříž, Weiss.

Betinec - Smejkal, Stranovský, Raška, Vlašín, Plch, Pálka - Macháček, Bula, Bukáček, Kunstmuller, Hudcovský, Janda, Sobotka, Nekvasil, Dostál, Jonáš, Bašnár, Jánský.

První velikou šanci v zápase si vytvořili hned v první minutě hosté. Kunstmullerův pokus z bezprostřední blízkosti však Masný lapil. Na dlouhé minuty to byla jediná nebezpečná akce. Oba týmy hráli především defenzivně s cílem neudělat chybu. I proto moc místa pro tvořivé hráče nebylo. Větší vzruch nastal až v patnácté minutě. Opět u toho byl hostující Kunstmuller. Tentokrát se řítil sám na Masného, ale v poslední chvíli mu jeden z opavských beků puk vypíchl. I poté se hra vrátila do původních kolejí, proto nebylo divu, že se do kabin šlo za stavu 0:0.

Druhá třetiny začala poněkud ostřeji. Na obou stranách přibylo vyloučení, ale šance ne a ne přijít. Slezan si první nebezpečnou příležitost dokázal vytvořit až v polovině tohoto zápasu. Od modré napřáhl Tichý. Puk ještě stačil tečovat Grofek, bohužel pro domácí jen do lapačky připraveného Betince. Na časté vylučování potom doplatili hosté. První přesilovku pět na tři svěřenci kouče Suchánka nevyužili. Zanedlouho měli možnost i druhé, ale teprve až hrálo Meziříčí ve čtyřech, tak se jim podařilo vstřelit první branku tohoto střetnutí. Černý našel parádní přihrávkou Grofka, který zasunul puk za záda bezmocného Betince. Hostům se sice podařilo ve zbytku prostřední části srovnat hru, ale ke kýžené vyrovnávající brance to nevedlo. Po druhé třetině tak platil stav 1:0 pro Slezan.

Také poslední třetina moc hokejové krásy nenabídla. Oba týmy několikrát pokazili zcela jednoduché přihrávky, proto se hra strhla především o získání kotouče. Brankáři byli téměř bez práce. Ve chvíli, kdy se Meziříčí nadechovalo ke závěrečnému tlaku, tak ho místo ohrožení opavské branky, potkalo další vyloučení. To hrálo do not domácím, kteří i nadále nedělali chybě v obraně. Velikou šanci na zvýšení náskoku propásl opavský bek Tichý, jež se řítil sám na gólmana hostí, ale nedokázal ho propálit. Po velice vyrovnaném utkání se tak ze zisku tři bodů radovali domácí hokejisté.

Karel Suchánek (Opava): Bylo to nesmírně těžké utkání. Hosté velice dobře bruslili a bránili. Nám se nepodařilo odskočit na rozdíl dvou branek, proto jsme měli celý zápas problém. Někdy ale prostě takové utkání přijdou. Někdy je také velice lehké vstřelit branku, ale někdy ne. Měli jsem mírnou převahu, bohužel jsme byli neškodní. Jsem ale spokojen se ziskem tří bodů.

Bohumil Prachař (Velké Meziříčí): Nemůžu být spokojen, když jsme nezískali tři body. Myslím si, že jsme byli po celý zápas lepším týmem a vytvořili si i více šancí než domácí. Prohráli jsme jedním nešťastným gólem. Škoda ke konci, že jsme se nechali zbytečně vyloučit, mohli jsme domácím ještě pořádně zatopit. Ale jak říkám, opavští byli šťastnější, proto získali tři body.