Omlazená sestava se proti Vítkovicím prosadit nedokázala

• čtvrtek 16. srpna 2012
  • Filip Lefenda

Po středeční výhře nad Havířovem nastoupila ve čtvrtek Opava k duelu proti vítkovické juniorce. Trenér Karel Suchánek dal v utkání prostor především mladým hráčům, ti se však proti juniorům extraligového klubu nedokázali prosadit a prohráli 0:4. Po zítřejší pauze završí Slezan své turnajové učinkování sobotním soubojem o konečné umístění. O soupeři vás budeme informovat.

Turnaj, čtvrtek 16. 8. 2012

HC Vítkovice

Branky a nahrávky: 3. Kovář (Bumbál), 15. Němec (Král, Kysučan), 21. Blahuta (Tomi), 52. Richter (Němec). Rozhodčí: Hradil – Vengřín M., Vengřín R. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4.

Novák – Vrabel, Tůma, Havlíček, Kysela, Bendík, Mosler – Vítek, Koschatzký, Džemla – Herman, Baďura, Vlašánek – Jelen, Trčka, Otipka – Svoboda.

Kubáň – Hawlík, Jonáš, Kovář, Pavelka, Deutsch, Černín, Cabák – Tomi, Hudeček, Blahuta – Walker, Němec, Richter – Pasker, Bumbál, Blažko – Král, Kysučan.

Vítkovičtí junioři se dostali do rychlého vedení. Už po dvou minutách hry napřáhl přes obránce Lukáš Kovář a zamířil přesně do růžku branky. Vítkovice nadále určovaly tempo hry, lépe bruslily a byly aktivnějším týmem. V další šanci si několikrát vyměnili puk Blažko s Paskerem, ale na Nováka tentokrát recept najít nedokázali.

Další dvouminutový vítkovický tlak již opavská obrana neustála. Král našel u druhé tyče Erika Němce a ten zamířil naprosto přesně do odkrytého místa branky. Hráči v modrých dresech měli následně k dispozici i přesilovku, ale ta k navýšení jejich náskoku nevedla. Až v závěru první třetiny zahrozila také Opava, Hermanovu přihrávku ovšem nepřetavil ve snížení Vlašánek a trefil jen připraveného Kubáně.

Další rána přišla pro Slezan hned v úvodu druhé tercie. Uběhlo pouhých jedenadvacet vteřin, když Tomi našel před brankou Martina Blahutu a ten chladnokrevně překonal bezmocného Nováka potřetí. Hra následně upadla a šancí bylo k vidění jako šafránu. Přesto měli vítkovičtí junioři nadále zápas pevně ve svých rukou.

Ke změně skóre nevedly ani dvě po sobě jdoucí přesilovky Slezanu. Opavští střelci mířili mimo prostor tří tyčí nebo do dobře chytajícího Kubáně. V největší šanci Herman nevyužil Baďurovy přihrávky a ztroskotal na betonu, brankou neskončily ani tři pumelice Koschatzkého. Před závěrečnou částí tak Opava ztrácela tři branky.

Čtvrtou branku měl na holi Australan Walker, jenž napálil pravou tyč opavské branky. Naopak Slezan měl velkou příležitost ke snížení při vlastním oslabení. Unikajícího Vítka zastavil nedovoleně Kovář a hlavní rozhodčí Hradil nařídil trestné střílení. To sám postižený proměnit nedokázal, když nenašel mezeru mezi Kubáňovými betony.

Naopak v pohodě hrající Vítkovice na druhé straně přidaly již čtvrtý gól. Němec vylákal Nováka z branky a předložil Karlu Richterovi luxusní přihrávku před zcela opuštěnou opavskou svatyni. V závěru se již střetnutí spíše dohrávalo a Slezan se tak nedočkal ani čestného zásahu. Vítkovice zvítězily v souboji omlazených kádrů 4:0.

Slezan může těšit alespoň vítězství v následných samostatných nájezdech. Ty rozhodl až ve čtvrté sérii Radek Vlašánek. Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Radek Tůma na straně Opavy a Jan Hudeček na straně Vítkovic.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Tento zápas nám nic nenapověděl, protože s takovým soupeřem se jen těžko potkáme ve druhé národní lize. Byly vidět jisté nedostatky v naší hře, ale mrzí mě přístup hráčů, kteří bojují o místo v sestavě mužů. Měli by se nad sebou zamyslet, protože tohle není správná cesta. Hrát musí naplno v každém zápase, ať už proti juniorce nebo klasickém áčku. Mladým hráčům jako je Bendík však lze něco jen stěží vyčítat. Přece jen to byla jedna z jejich prvních zkušeností s juniorským hokejem.

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): Vůbec jsme nevěděli, co můžeme od soupeře čekat, protože přece jen jde o zajímavé srovnání juniorské soutěže a druhé hokejové ligy. Naší výhodou je, že už jsme narozdíl od týmů druhé ligy delší dobu v tréninku. Chtěli jsme produkovat agresivní, bruslařsky náročný a ofenzivní juniorský hokej. Myslím si, že jsme s tím slavili úspěch. Od turnaje tady od kluků očekáváme reagování na vývoj hry, v týmech jsou zkušenější hráči a my potřebujeme měnit rytmus hry. Byly tam sice okamžiky, kdy nás podržel gólman, ale jinak určitě panuje spokojenost.