Opava jede z Jičína s prázdnou, domácí rozhodli v poslední třetině

• středa 20. prosince 2017

Černá série Opavy nebere konce. Slezan si ve středu na ledě Nového Jičína připsal už patnáctou porážku v řadě, dění na ledě přitom nebylo zdaleka tak jednoznačně, jak napovídá výsledek 4:1. Opavští drželi se svým soupeřem dlouho krok, nevyužili však některé nadějné šance, což se jim stalo osudným. Ďáblové rozhodli o svém vítězství až ve třetí periodě, dvě branky pak vsítili až v samém závěru při naší hře bez brankáře.

30. kolo, středa 20. 12. 2017

4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Adamík, 47. M. Chvostek (Sonnek, Kocián), 59. Motloch (Kocián), 59. Podlaha (Slovák) – 39. Vítek (Bitomský). Rozhodčí: Škach – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Jiří Slovák I. – Adamík, Már, Hruška, Metelka, Ficek, Tomeček, Janiczek, Palacký, Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Chvostek, Gebauer, Kocián, Palička, Podlaha, Sonnek, Jiří Slovák II., Uhlár

Šafránek – Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Štindl, Slavík, Vilinskij, Bitomský, Vítek, Horváth, Vaněk, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina

Opava začala utkání zostra, když se hned ve 2. minutě dostal do samostatného úniku Černý, Slováka ale překonat nedokázal. Zakrátko tak Slezan pykal, když udeřilo na druhé straně. Vojtěch Adamík vypálil z prostoru mezi kruhy švihem a kotouč skončil v síti. Opava byla inkasovaným gólem mírně zaskočena, postupně se ale zvedala. V závěru třetiny to byli právě hosté, kdo na ledě tvořil hru, Nový Jičín ale akcím Opavy odolával a do šaten šel s jednobrankovým náskokem.

Také druhou periodu zahájili Opavští superšancí. Rudl obdržel přihrávku a ocitl se zcela sám před Slovákem, domácí gólman ale proti němu zasáhl skvěle vyrážečkou. Ze srovnání se tak poslední tým tabulky radoval až necelé dvě minuty před druhou sirénou. Jen sekundu před koncem své přesilové hry napřáhl ke střele Jakub Vítek a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Utkání bylo před třetím dějstvím otevřené, krok ke třem bodům ale udělali jako první domácí. Ve 47. minutě byl na konci novojičínské souhry Michael Chvostek, který vrátil Ďáblům vedení. Na tento gól již Opava reagovat nedokázala. Nejprve byla v 54. minutě ráda, že se Chvostek z dobré pozice neprosadil podruhé, v samotném závěru ale při hře bez brankáře dvakrát inkasovala. Hra vabank a snaha o srovnání skončila trefami Lukáše Motlocha a Josefa Podlahy, kteří tak pečetili výhru domácích.