Opava měla problém s koncovkou a skvěle chytajícím Kubáněm

• sobota 02. října 2021

Opavští hokejisté se trápí v koncovce. V domácím duelu s Hodonínem to bylo hodně vidět, celozápasová převaha stačila pouze na jeden gól v síti hodonínského Andrease Kubáně, o který se postaral Vašenka. Za Drtiče se naopak prosadili Komínek a Balán. Slezan tak prohrál 1:2 a poprvé v sezoně ze zápasu nemá ani bod.

5. kolo, sobota 2. 10. 2021

1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 48. Vašenka (Prokop) – 13. Komínek (Růžička), 42. Balán (Miklík). Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Grygera - Rychlý, Bartoň.

Piták (Baldik) – Věntus, Ficek, Kunc, Zapletal, Šindelář (C), Thiel, Prokop, Zouhar – Beránek, Malina, Římský, Vojtovič, Štindl, Kadula, Rousek, Peterka, Damašek, Krupa, Vašenka, Wolf (A)

Kubáň (Martinčík) – Uhříček, Gabrhelík, Hefka, Dřímal Tomáš., Hohl, Fišera, Miklík, Sedláček (A) – Sokolík, Růžička, Rozsahegyi, Balán (A), Komínek (C), Lekeš, Janeček, Podlaha, Janás, Dřímal Tadeáš, Dobša, Romančík

Slezané do zápasu vstoupili aktivně a Kubáň v brance Hodonína se musel otáčet. Už po třiceti sekundách mohl skóre otevřít z mezikruží, gólman Drtičů jej ale vychytal. Další velká příležitost přišla v šesté minutě. To zůstal mezi kruhy úplně sám Beránek, ani jemu se ale bývalého brankáře Poruby přelstít nepodařilo. Zkušený brankář se zaskvěl i v deváté minutě, kdy zlikvidoval stoprocentní příležitost Vašenky. Slezan měl k dispozici i minutu dlouhou přesilovku pět na tři, tou ale pohrdl. A tak přišel trest. Z ojedinělé kombinace hostů vykouzlil Růžička přihrávku na Komínka, který ranou zblízka rozesmutnil opavské fanoušky. Tři minuty před koncem první části mohlo být ještě hůř. V oslabení červenobílým ujel Podlaha, Piták se naštěstí vyznamenal a v brance se luxusně roztáhl.

Po změně stran začala Opava znovu útočně. Málem se ji to však vymstilo. Slezanu totiž ujel zkušený Balán, který si poradil i se stínícím bekem a donutil Pitáka k dobrému zákroku. Na druhé straně táhl přečíslení dva na jednoho Malina. Brankáře si natáhl na svou stranu, jeho přihrávka však neprošla. V 36. minutě přišel další famózní zákrok Kubáně. Tentokrát se rychlým přesunem vyznamenal proti Malinovu projektilu z levého kruhu. Minutu před koncem mohli jít Drtiči do trháku, chaos v opavské třetině ale naštěstí brankou neskončil, i když Komínkovo zakončení bylo hodně nebezpečné.

Ve třetí třetině Slezan schytal hned po dvou minutách pořádně ledovou sprchu. V oslabení totiž do opavské třetiny vjel Balán, z levé strany vystřelil a Pitákovi kotouč propadl – 0:2. Na druhé straně mohl odpovědět Římský, ani nadvakrát ale neuspěl. Slezané se dočkali ve 48. minutě. Vašenka vypálil z pravé strany a svou střelu skrz obránce před Kubáněm dokonale schoval. Opavští si ještě vytvořili několik velkých šancí, v závěru to dokonce zkoušeli v šesti, ale ani tak se vyrovnání nedočkali. Poprvé v sezoně si tak ze zápasu Slezan neodnáší ani bod.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Od začátku soutěže máme problém s koncovkou, trápíme se v ní. Bohužel to nejde starším a těm, kteří by ty šance proměňovat měli. Proto ten zápas takto vypadá. Dostali jsme jednu knedlu a rázem máme problém, i když jsme měli tlak a opticky jsme byli po celý zápas lepší. Trochu nás zabrzdila i neproměněná přesilovka pět na tři. Trénujeme to v jednom složení a asi s tím budeme muset něco udělat, zkusit tam dát někoho jiného."