Opava na Valašsku neudržela vedení, doplatila na vyloučení

• čtvrtek 03. ledna 2019
  • Redakce | FOTO: Veronika Vašková (hcvm.cz)

Nový kalendářní rok zahájili opavští hokejisté na ledě Valašského Meziříčí, které před vlastním publikem odešlo letos z ledu bez bodového zisku jen jednou jedinkrát. Přesto Slezané dlouho živili naději na úspěch, když na půdě soupeře dokonce v jednu chvíli vedli 3:2. Opavští však doplatili na mimořádnou domácí produktivitu v přesilových hrách, v nichž inkasovali hned pětkrát. Bobři nakonec zvítězili 6:4 a svěřenci kouče Janečka se tak vrací z venkovního zápasu bez bodů.

29. kolo, čtvrtek 3. 1. 2019

6:4 (2:1, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Dvořák (Weintritt, Vaněk), 19. Vaněk (Ostrčil, Seidler), 28. Seidler (Weintritt), 32. Ostrčil (Weintritt, Dvořák), 42. Seidler (Ostrčil, Dvořák), 60. Pořický (Žák) – 13. Hendrych (Krejčí, Spratek), 24. Krejčí (Černý, Herman), 26. Zelenkov, 47. Jánošík (Peterka, Spratek). Rozhodčí: Vaněk – Kučera, Blažek. Vyloučení: 5:7. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Slovák – Weintritt, Ostrčil, Váňa, Daněk, Žák, Holiš, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec, Martiník, Pořický – Andris, Peška, Dalajka – Kuchařík, Paťava

Wanecki – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Štindl, Slavík, Vilinskij – Jaroš, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych

Bobři šli do vedení zkraje 4. minuty. Petr Dvořák napřáhl po přihrávce Weintritta k tvrdé střele z první a využil tak domácí přesilovku. Ve 13. minutě bylo srovnáno. Slovák se srazil s vlastním obráncem a Jakub Hendrych tak měl snadnou práci, když pouze doklepl kotouč do prázdné branky.

Následně měli Opavští další velkou možnost, tentokrát už ale odkrytou část klece netrefili, a tak přišel trest. Necelé dvě minuty před první sirénou se z dorážky prosadil Rostislav Vaněk a vrátil Valachům v přesilové hře vedení.

Slezan nesložil zbraně a zahájil druhé dějství hodně aktivně. Hostující tlak vygradoval na konci 24. minuty brankou Petra Krejčího, který za Slovákova záda dorážel pokus Černého. O necelé dvě minuty později bylo na hostující střídačce ještě veseleji. Gleb Zelenkov ujel dvojici obránců a zakončil své sólo přesnou střelou k tyči.

Brankové hody však pokračovaly. Petr Seidler využil na konci 28. minuty další domácí přesilovku, když se ujala jeho dělovka mířící na vzdálenější tyč. Ve 32. minutě se na trestnou lavici poroučeli Vilinskij s Krejčím a Bobrům netrvalo dlouho, aby dvojnásobnou početní výhodu zužitkovali v navrácení si vedení. Radim Ostrčil obdržel kotouč od Weintritta a přesnou prudkou ranou nedal Waneckému šanci zasáhnout.

Zkraje 42. minuty využili domácí už pátou hru v početní výhodě. Rána Petra Seidlera nebyla ideální, přesto skončila až v síti opavské klece. O zdramatizování se Slezan postaral ve 47. minutě, kdy byl na konci rychlé souhry Filip Jánošík.

V 52. minutě se pak Wanecki blýskl skvělým přesunutím, kterým uchránil hostující naděje. Ty ale vzaly za své v poslední minutě, kdy to Opavští zkoušeli v šesti. Gólem do prázdné brány upravil na konečných 6:4 Jakub Pořický.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): "Na začátku utkání bylo na našem týmu vidět, že jsme čtrnáct dní nehráli. Od půlky zápasu se naše souhra zlepšila a zápas se povedlo dovést do vítězného konce. Zítra máme krátký regenerační trénink a v sobotu odjíždíme k důležitému utkání do Pelhřimova, kde bychom samozřejmě rádi opět bodovali."

Martin Janeček (HK Opava): "Prohráli jsme a má to několik důvodů. První je rozdíl v přesilových hrách. Sehráli jsme je slušně jako soupeř, měli jsme výborně clonící hráče před brankou tak jako soupeř, rozdíl ale byl v trefování samotné branky. Druhým jsou vhazování. V drtivé většině začínáme hru bez kotouče a to stojí síly. Tyhle věci je třeba zlepšit a věřím, že pak budeme v dalších zápasech bodovat. Kluci totiž dřeli až do konce a s takovým přístupem a zlepšenou koncovkou jsme výborný tým, který určitě neskládá zbraně."