Opava na vsetínském ledě zaslouženě prohrála

• sobota 23. ledna 2010
  • Michal Berg

V zápase nevalné úrovně nedokázala oslabená opavská sestava vstřelit ani jednu branku domácímu gólmanovi Hromadovi. Vsetínu k výhře stačila přesilovková branka Tesaříka na konci druhé třetiny, na konečných 2:0 upravil při závěrečném náporu Opavy Vaněk. Hráči Slezanu nenavázali na velmi dobrý výkon z domácího zápasu proti Přerovu a ze Vsetína odjíždí zaslouženě bez bodu.

32. kolo, sobota 23. 1. 2010

VHK ROBE Vsetín

2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Tesařík (Štraub, Sakrajda), 59. Vaněk (Hrňa). Rozhodčí: Škrobánek - Wesley, Smilek. Vyloučení: 6:8, navíc Černý a Grofek 10 min OT. Využití: 1:0. Diváci: 883.

Hromada - Kapr, Špaček, Matula, Zavrtálek, Vodák, Farda - Štraub, Klabačka, Tesařík, Sakrajda, Hrňa, Vaněk, Mikeš, Ševčík, Plachtovič

Trenčan - Kukol, Vitásek, Tichý, Koloničný, Žídek, Měkýš - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Tůma, Kříž, Kovalovský.

Úvod utkání Vsetína, hrajícího ve slavnostních dresech, proti celku z Opavy začal poněkud vlažně. Brankáři obou celků neměli dlouhé čtyři minuty prakticky nic na práci. Do první vážnější akce se dostal až v čase 4:08 Kříž, který to na Hromadu zkoušel u levé tyče, beton domácího brankáře byl ale na místě. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat – Vitásek s Černým se dostali ve 2 proti 1 až před brankáře domácích, Vitásek, tísněný jedním z domácích místo střelby zvolil přihrávku na Černého, kterému se ale puk nepodařilo zpracovat.

První oživení, do té doby celkem nemastné neslané hry, přinesla až první přesilovka zápasu, kterou si po faulu Štrauba zahráli hosté z Opavy. Nejvíce se v této početní převaze předvedl hráč s číslem 19 – Zdeněk Pavelek, který domácí svatyni ohrožoval zleva i zprava, ale Hromada zůstal pozorný. V 17. minutě se do šance dostali také domácí, Vaněk však tváří v tvář Trenčanovi touš netrefil a navíc se v zápětí k puku dostal Pavelek, jenž se vyřítil, jen se Zavrtálkem v zádech, do protiútoku - domácí bek však dokázal opavského útočníka odstavit. V závěru třetiny si zahráli přesilovku také domácí, prakticky v ní ale nevystřelili a tak se do první přestávky vstupovalo za stavu 0:0.

Druhá dvacetiminutovka přinesla hned v úvodu dvě krátce po sobě jdoucí vyloučení a oba celky si tak mohly vyzkoušet hru ve čtyřech, ani jednomu z týmů však tento počet hráčů na ledě příliš nevyhovoval. Ve 26. minutě se do nadějné situace dostal Černý, před kterým zela odkrytá branka, ležící brankář Hromada však černý nesmysl stihl včas posunout pod své tělo. Zhruba v polovině zápasu se při vlastním oslabení na druhé straně blýskl Hrňa, který vybruslil zpoza branky a zkusil překvapit Trenčana ránou mezi betony, neúspěšně.

Ve 36. minutě projel celým hřištěm obránce Matula a přihrál Hrňovi před bránu, ten byl ale jedním z Opavských zablokován a ke střele se tak nedostal. V čase 37:18 se spoře zaplněné tribuny dočkaly první branky a zároveň první opravdu oku lahodící situaci. V rychlé kombinaci na jeden dotek namazal Štraub kotouč Tesaříkovi, který z hranice brankoviště propálil Trenčana mezi betony. Na ukazateli stavu tak po 40 minutách svítil stav 1:0.

Úvod třetí třetiny přinesl domácím přečíslení dva na jednoho, Ševčíka s Plachtovičem ale zastavil opavský faul. V následné přesilovce nejprve šikovně tečoval střelu od modré Mikeš, po té se nadvakrát dostal k dorážce Štraub, Trenčan však odolal. I další minuty této fáze hry patřily k tomu nejlepšímu, co Vsetín v tomto utkání vyprodukoval. Do dobré pozice se dostal Sakrajda, chvíli po něm i Vaněk, zvýšit se však nepodařilo ani jim. Ve 49. minutě se po delší době připomněli i Opavané, Kukolovu střelu tečoval před Hromadou Černý a puk jen těsně minul domácí svatyni.

Ve 52. minutě se Vsetínu naskytla jedinečná příležitost ke vstřelení druhé branky, když hrál 1:20 dlouhou přesilovku 5 na 3. Ta však přišla naprosto vniveč. V minutě 56. šel na druhé straně na trestnou lavici Zavrtálek a hostům se tak otevřela jedna z posledních možností ke srovnání. Opavané sice vytrvale obléhali domácí svatyni, na výborného Hromadu si však nepřišel dorážející Tůma ani nikdo z jeho spoluhráčů.

V čase 58:24 přišlo rozhodnutí, po domácím výpadu do otevřené obrany Slezanů se ke střele dostal Hrňa a Trenčanem vyražený puk doklepl dojíždějící Vaněk pohodlně do odkrytého kouta brány – 2:0. Poslední vteřiny zápasu už Vsetín s přehledem kontroloval a přiblížil se svému opavskému sousedovi v tabulce na šestibodový rozdíl.