Opava nastřílela Břeclavi pět branek

• neděle 23. ledna 2011
  • Daniel Bartonec, Jan Schneider

Opavští hokejisté neponechali v rámci 32. kola druhé hokejové ligy Východ nic náhodě a bez problémů si poradili s Břeclaví. Vítěznou premiéru na domácím ledě zažil kouč Kamil Glabazňa, jenž nedávno nahradil ve funkci Karla Suchánka. Slezan tak nadále drží krok s Hodonínem, za nimž je osmý jen kvůli horšímu skóre. Další utkání odehrají opavští tuto středu na ledě Techniky Brno.

34. kolo, neděle 23. 1. 2011

5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

HC Břeclav

Branky a nahrávky: 14. Herman (Mlýnek, Chalupa), 24. Černý (Měch, Grofek), 30. Pavelek (Vrabel), 44. Bednárek (Černý, Grofek), 50. Tůma - 25. Sedláček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Iláš - Vrabel, Tichý, Bednárek, Tůma, Kukol, Kysela, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek, Křesťan

Žurek - Nedvěd, Škapík, Rajnoha, Svoboda, Špaček, Dora, Hrůza, Sedláček, Fiedler, Chomič, Kuriál, Klimovič, Konečný, Bolfík, Zháňal

Dnešní zápas byl domácí premiérou pro nového opavského kouče Kamila Glabazňu, který v týdnu nahradil odcházejícího Karla Suchánka. Duel obou soupeřů začal v opatrném duchu, a v úvodních minutách se oba týmy jen tak oťukávaly. Domácí borci zezačátku hrozili spíše střelami z větší dálky, kdy ve 3. minutě zkoušel pozornost brankáře hostí domácí obránce Tůma. Hra nebyla příliš přerušovaná a domácí postupem času snadněji procházeli přes střední pásmo a poté drželi hosty v jejich obranném pásmu. V 8. minutě měl velkou šanci domácí Grofek, který se ocitl sám před gólmanem Žurkem, ke smůle domácích trefil pouze jeho lapačku. Minutu jel na hostující svatyni domácí kapitán Pavelek, byl však tísněný obráncem a bekhendovou střelou tak mířil vedle. Domácí hráli pozorně a trpělivě ze zadu a odměnou jim byl ve 13. minutě gól Hermana, který dorazil střelu Mlýnka i s gólmanem do brány, sudí však gól uznal – 1:0. Opavané byli dále aktivnější, ale bohužel nic z této aktivity nevytěžili. V 18. minutě po závaru v domácím obraném pásmu pálil hostující kapitán Sedláček vedle, a tak se odcházelo do kabin za jednobrankového vedení Slezanů.

2. třetina začala opět mírnou převahou domácího týmu. Ve 22. minutě pálil nebezpečně domácí útočník Herman po přiťuknutí Tůmy, ale bohužel pro domácí puk jen těsně minul levou tyč hostující brány. O minutu později se však již domácí borci dočkali. Ve středním pásmu se puku ujal Grofek, ten nahrál puk Měchovi, který jej zavezl do útočného pásma a milimetrovou přihrávkou našel Černého, který tvrdou střelou z oblasti mezi kruhy vymetl růžek hostující brány. Další minutu nato však fauloval domácí zadák Tichý jednoho z hostujících útočníků a sudí nařídil trestné střílení. Toho se ujal hostující kapitán Sedláček, a střelou nad Ilášovu lapačku se nemýlil. Obdržený gól ale domácí nepoložil, a dále svým pohybem zaměstnávali hostující obranu. Po přečkaném oslabení však domácí borci udeřili po třetí, Vrabelovu střelu vyrazil brankář Žurek pouze ke kapitánovi domácích Pavelkovi a ten se již z blízky nemýlil. Břeclav se snažila s tímto stavem něco udělat a tak přidala na aktivitě, ale na nic krom pár potyček a šťouchanců se nezmohla a tak druhá třetina skončila také vítězstvím domácích.

V poslední třetině domácí nepolevili a trpělivou hrou a dvěmi brankami si pojistili výhru. Tato třetina začala vyloučením opavského beka Tichého hned v úvodní minutě. Domácí ale paradoxně v oslabení zahrozili Mlýnkem, kterému dnes ale nepřálo štěstí a gólman jeho šanci zlikvidoval. Bezprostředně po skončení oslabení Slezané udeřili po čtvrté. Tomáš Grofek se chopil puku, objel s ním branku hostů a předložil jej obránci Bednárkovi, který krásnou prudkou střelou rozvlnil síť hostující brány a zároveň zvýšil stav na 4:1 pro Opavu. Ve 45. minutě se pěknou střelou po přihrávce Měcha prezentoval Tichý, ale mířil jen těsně vedle. Ve 47. minutě si domácí vyzkoušeli možnost přesilové hry, která se jim zprvu nedařila, ale na jejím konci využil nedorozumění hostujících beků Tůma a přesnou střelou se nemýlil. O čtyři minuty později měl obrovskou šanci útočník Měch, ten již překonal hostujícího brankaře, ale následně nedokázal dopravit puk do brány. V závěru měli hosté ještě výhodu přesilové hry, ze které ale kromě dvou střel nic nevytěžili. V závěru ještě hýřil aktivitou domácí Grofek, ale brankáře Žurka nepřekonal. Poslední minuty oba týmy už dohrávaly spíše z povinnosti a tak si domácí celek po jasném průběhu utkání připsal vítězství 5:1.

Kamil Glabazňa (trenér HC Slezan Opava):

My jsme si v první třetině vytvořili řadu šancí a kdybychom po první tercii vedli tři, čtyři nula, nikdo by se nemohl divit. Pak by to možná byl jiný hokej, ale na druhou stranu si myslím, že i 5:1 je hezký výsledek.

Pavel Nohel (trenér HC Břeclav):

Rozhodlo to, že za stavu 2:1 pro Opavu jsme nevyužili své tutovky. Pak jsme ale dostali branku na 3:1, čímž se utkání definitivně zlomilo ve prospěch domácího celku.