Opava nestačila na Uničov

• středa 04. listopadu 2009

Opavští hokejisté nestačili na tým Uničova, se kterým na soupeřově půdě prohráli 5:1. Slezan přitom do utkání vstoupil lépe, když po trefě Kukola z desáté minuty Opava vedla. Domácí však byli po zbytek zápasu lepším týmem a své šance dokázali přetavit v góly. Díky tomu bere Uničov tři body, Opava bohužel odjíždí s prázdnou.

13. kolo, středa 4. 11. 2009

HC Uničov

5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky: 15. Heča (Drábek), 27. Čižek (Pavlas), 34. Diviš, 46. Drábek (Handl), 54. Drábek (Holík) - 10. Kukol (Měch, Pavelek). Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Pekař, (Peksa), Pavlas, Molota, Čížek, Komínek, Handl,Novotný, Holík, Diviš, Frieb, Drábek, Žákovčík, Heča, Skácel, Malý, Pur, Přikryl, Hodulák

Trenčan, (Iláš), Vitásek, Měkýš, Plánovský, Tichý, Kukol, Schreier, Kříž, Měch, Glabazňa, Polok, Tůma, Pavelek, Kocián, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Kovalovský

V roli hlavního rozhodčího viděli diváci v Uničově profesionálního a u nás asi nejznámějšího muže v pruhovaném Milana Mináře. Ten v 7. minutě neuznal domácím branku pro hru vysokou holí. Udeřilo tedy na druhé straně. V přesilové hře potrestal faul domácích Michal Kukol a Opava vedla 0:1. V 15. minutě přišlo vyloučení na straně Slezanu a Uničov rovněž trestal, když poprvé v zápase překonal Trenčana Jan Heča. O chvilku později nebyla uničovským uznána už druhá branka, tentokrát kvůli úmyslnému kopnutí bruslí.

Do druhé třetiny tak týmy vstupovaly za nerozhodného stavu 1:1. Branky už stříleli pouze domácí. Nejprve to byl Čížek, po něm následoval Diviš.

Třetí třetina přinesla další dva góly Uničova, oba vsítil Drábek. Uničov tak v utkání s Opavou přerušil šňůru proher. Slezan bohužel odjel bez bodu.

V nedělním domácím zápase čeká na Opavu celek Prostějova.