Opava nestačila na Vsetín ani napočtvrté a o postup do play-off se porve v Brně

• středa 17. února 2016
  • Lukáš Jasoněk, Terezie Chamráthová

V předposledním kole základní části druhé ligy Východ opavští hokejisté přivítali celek Vsetína a za jistých okolností si mohli zajistit postup do vyřazovací části. V zápase se sice ujali brzkého vedení, ale v dalším průběhu hry inkasovali šest branek a o poslední volnou pozici v elitní osmičce budou muset zabojovat v sobotu v Brně.

43. kolo, středa 17. 2. 2016

1:6 (1:1, 0:2, 0:3)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 1. Svoboda (Chalupa) – 9. Slováček (Nedbálek, Dvořák), 21. Zúbek (Kolařík, Daněk), 37. Vávra (Žák, Vítek), 47. Vávra (Hrazdira, Ostrčil), 47. Finsterle (Ondráček, Nedbálek), 52. Vávra (Ostrčil, Hrazdira). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 8:6, navíc Černý L. (OPA) 10 min. a Vítek D. (VSE) 10 min + OK za nesp. chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 665. Průběh utkání: 1:0, 1:6.

Šafránek – Vrabel, Galvas, Slavík, Tůma, Pavelek, Mosler – Štindl, Herman, Rousek, Vítek J., Polok, Wolf, Selingr, Černý L., Svoboda, Chalupa

Plšek – Báchor, Řezáč, Nedbálek, Ambruz, Ostrčil, Žák, Štědrý, Vrba – Kolařík, Daněk, Zúbek, Slováček, Dvořák, Vítek D., Kajaba, Hrazdira, Vávra, Abdul, Ondráček, Finsterle

Hned na začátku první třetiny se opavského stadionu zmocnila radost, když síť Vsetína rozčísl puk vyslaný Svobodou. Vzápětí se blýsknul zvýšenou aktivitou valašský hokejový klub a v osmé minutě vyslal úspěšnou střelu Slováček. U brány Slezanu se zelenožlutí hokejisté drželi i nadále, avšak Šafránek všechny střely ukázkově vychytal.

Ve druhé části Vsetín naplno ukázal svou sílu a hned dvěma brankami strhl vedení na svou stranu. V čase 20:31 zasadil gól i přes blokování ze strany Opavských jistou rukou Zúbek. V následujících minutách si hráči obou týmů puk předávali jako horkou bramboru. Domácí borci hnáni vidinou potřebných bodů makali, nakonec to ale byl zelenožlutý tým, kdo mohl slavit. Branku vstřelil ve 36. minutě Vávra.

Závěr utkání přinesl nejnapjatější situaci. Vsetín našel svou nejlepší formu a přidal další tři góly. Jako první využil prázdného prostoru po Šafránkově boku Vávra v čase 46:07, po necelých dvaceti vteřinách zvýšil na 5:1 Finsterle.

Ani po vyžádaném oddechovém čase Opavští nic nevymysleli, ve zhoustlé atmosféře naopak často ztráceli hlavu a kvůli sekání či hákování si opakovaně museli poradit jen ve čtyřech hráčích. Poslední střela zamířila do sítě v 51. minutě. Vávra se ukázal podruhé, dorazil přihrávku Odstrčila do klece domácích a zkompletoval hattrick. V posledních okamžicích se u obou týmu projevila prchlivost a vsetínský Báchor se po srážce se soupeřem musel dokonce odebrat mimo led. Skóre se již nezměnilo, Valaši tak ve Slezsku potvrdili sílu druhé celku soutěže.

Karel Suchánek (trenér Opavy): „Vsetín ukázal svou sílu před play-off. V průběhu celého utkání byl lepším týmem a svou výkonnost postupně stupňoval. Absolutně jsme na něj nestačili ve všech činnostech. Prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme na tom hůř bruslařsky. Nemáme optimální sestavu. Museli bychom být kompletní, abychom dokázali Vsetínu lépe vzdorovat.“