Opava neudržela vedení a se Vsetínem padla i podruhé

• úterý 26. srpna 2014
  • Filip Lefenda

/AKTUALIZOVÁNO/ Kravaře – Hokejisté Slezanu mají za sebou další přípravný zápas. Na ledě v kravařské Buly aréně absolvovali svěřenci trenérů Suchánka a Doboše odvetné utkání proti Vsetínu, se kterým Opavští před pěti dny těsně prohráli. Opava šla díky skvěle zvládnutého závěru úvodní dvacetiminutovky do tříbrankového vedení, nakonec ale padla po samostatných nájezdech.

přát., úterý 26. 8. 2014

3:4sn (3:0, 0:1, 0:2 - 0:0)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 17. Hermann (Gavlas), 19. Vítek (Baďura, Chalupa), 19. Černý (Chalupa, Musial) – 29. Ambruz (Nedbálek, Hrazdíra), 47. Zúbek (Hrazdíra), 54. Kývala (Štrbík), rozh. náj. Daněk. Vyloučení: 7:3. Střely na branku: 24:19. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 3:4.

Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý Jos., Tůma, Pavelek, Mosler – Měch, Hermann, Vítek J., Polok, Vlašánek, Kocián, Vaněk, Wolf, Musial, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa.

Hromada (Stojar) – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Tichý Jur., Žák, Hryciow, Báchor, Štědrý – Ambruz, Hrazdíra, Zúbek – Kubáč, Podešva, Vítek – Štrbík, Daněk, Kývala – Stanislav, Kuchařík, Uchin.

Opavští chtěli v souboji se Vsetínem oplatit soupeři nedávnou porážku, kterou si Slezané připsali vinou Kubovy trefy z poslední vteřiny utkání. Svůj cíl začali naši hokejisté plnit na konci úvodní dvacetiminutovky. V 17. minutě se po závaru před opavskou klecí dostal do úniku Bohumil Herman, který povedenou bekhendovou trefou otevřel skóre. Netrvalo to dlouho a Slezan vedl o dva zásahy. Na počátku 19. minuty se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Jakub Vítek a navýšil náskok domácího týmu. A to nebylo vše! Ještě v téže minutě zvyšoval již na 3:0 z dorážky Lukáš Černý a Opava byla na nejlepší cestě za vítězstvím.

Vsetín však dle očekávání nesložil zbraně a dočkal se po přestávce snížení. Ve 29. minutě od modré pálil Nedbálek a z prostoru mezi kruhy se tečí od brusle prosadil Martin Ambruz. Další trefu ani jeden z týmů ve druhém dějství nezaznamenal.

Třetí perioda nezačala pro Opavu vůbec dobře. Slezan měl sice výhodu přesilové hry, avšak byli to paradoxně hosté, kdo se v početní nevýhodě dostal do úniku dva na nikoho, který zakončil gólem František Zúbek. Vyrovnání se Valaši dočkali v 54. minutě. Nahození od modré čáry v podání Žáka tečoval šikovně těsně před Šafránkem Martin Kývala.

Šedesát minut vítěze neurčilo a šlo se do prodloužení. Ani nastavená pětiminutovka ovšem branku nepřinesla a na řadu musela přijít dovednostní disciplína - samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté, vítěznou trefu vsítil Josef Daněk.

Opava tak nestačila na svého soupeře ani tentokrát, byť měla duel velice dobře rozehraný. Valaši naopak zůstávají po čtyřech přípravných utkáních stoprocentní, hned ve třech případech se ovšem Vsetín radoval až právě po samostatných nájezdech.

V dalším utkání změří Vsetín síly s polskou reprezentací do dvaceti let. Opava pak bude usilovat o reparát proti Přerovu, se kterým již utrpěla v přípravě debakl 1:8. Duel je na programu ve čtvrtek a hrát se bude opět v Buly aréně v Kravařích.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

„Porážka v domácím prostředí nás mrzí. Vedli jsme 3:0, ale nedokázali jsme toto vedení udržet až do konce. I když nás mnohdy podržel brankář Šafránek. Ve druhé třetině se nám rozpadl systém hry, neproměňovali jsme šance, díky tomu se Vsetín dokázal vrátit do hry a využil toho. “