Opava nezvládla zápas s Karvinou a padla po samostatných nájezdech

• středa 21. října 2015

Slezan byl v utkání s předposlední Karvinou velkým papírovým favoritem, soupeř dosud venku uhrál pouhý bod. Že to ale Opavští tentokrát nebudou mít jednoduché ukázal již samotný úvod utkání, ve kterém se hosté dostali rychle do vedení. Slezanu se tak podařilo ve třetí třetina zlikvidovat alespoň dvoubrankové manko a zapsat do tabulky bod. Dovednostní disciplínu už totiž zvládli lépe Karvinští.

12. kolo, středa 21. 10. 2015

3:4sn (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)

HC Karviná

Branky a nahrávky: 18. Chalupa (T. Černý, Herman) 42. Wolf (Selingr, Chalupa), 54. Baďura (Vrabel) – 2. Foltyn (Logunovs), 24. Logunovs (Deutsch), 36. Logunovs, rozhodující nájezd Chomič. Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Gančarčík. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 269. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.

Šafránek – Kysela, Vrabel, T. Černý, Galvas, Tichý, Mosler – Štindl, Herman, Rousek, Vítek, Polok, Kocián, Wolf, Selingr, L. Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Pútec – Duriš, Fišera, Javín, Deutsch, Foltyn, Chomič, Václavík, Vyčesaný, Křibík, Malík, O. Kasperlík, Juhász, M. Kasperlík, Logunovs, Pobuta, Baca, Jaroch

Hosté do utkání vlétli jako uragán. Tichý se provinil vysokou holí a Karviná hrála přesilovku, kterou již ve 2. minutě využil Tomáš Foltyn. Ten si najel do předbrankového prostoru a propasíroval kotouč až za Šafránkova záda. Domácí měli velkou možnost na srovnání ve 14. minutě, když karvinské obraně ujel Vítek. Ten ovšem v úniku na gólmana Pútece nevyzrál. O čtyři minuty později už se ale Opavští přeci jen radovali. Hosté přečkali oslabení, poté ale při hře pěti proti pěti vypálil od modré čáry Tomáš Černý, jehož pokus tečoval před Pútecem do brány Petr Chalupa. Necelou půlminutu před první sirénou mohl vedení na stranu Karviné strhnout zpět Vyčesaný, Šafránek ale svůj tým podržel.

Druhé dějství otevřeli lépe opět hosté. Po dvou minutách hry prověřil pozornost Šafránka tvrdou střelou Logunovs, opavský strážce si s jeho pokusem poradil. O dvě minuty později už ovšem stejný hráč mohl zvednout ruce nad hlavu. Arturs Logunovs obdržel do dobré pozice přihrávku od Deutsche a poslal kotouč do poloodkryté svatyně. O odpověď se mohl postarat aktivní Chalupa, jehož rána prosvištěla jen těsně vedle tyče. Následně vyzkoušel bekhendovou střelou štěstí Herman, Pútec byl ale na místě. Ve 33. minutě se o slovo přihlásil ve vlastním oslabení opět Chalupa, Pútece ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal. A tak o chvíli později udeřilo potřetí na druhé straně. Z mezikruží vyslal další nechytatelný pokus Arturs Logunovs, který tak zaznamenal svou druhou trefu v utkání. Opava mohla snížit v následné přesilovce, Selingrova teč ale zamířila těsně mimo karvinskou klec.

V početní výhodě si Slezan zahrál také zkraje třetí dvacetiminutovky a tentokrát už se parta trenérů Suchánka a Musiala radovala z kontaktní branky, kterou vsítil Petr Wolf. Karvinským jako by postupně docházela šťáva, když si hosté zahráli dvě přesilovky, ale žádnou výraznější možností ke skórování se neprezentovali. Naopak to byli Opavští, kdo v 54. minutě potrestal vyloučení za Juhászův krosček. Černou gumu dorážel do sítě Pavel Baďura a rázem bylo srovnáno. Obrat mohl dokonat chvíli poté zkušený Selingr, Pútec ale předvedl proti jeho jedovce výtečný zákrok.

Duel tak šel do prodloužení. V tom si Opava zahrála po vyhozeném kotouči Pútece do hlediště přesilovou hru, v té si ale větší možnost k rozhodnutí nevytvořila. Zajímavé momenty se tak zrodily až v poslední minutě. Nejprve z prostoru mezi kruhy napřáhl Martin Kasperlík, proti němuž se vytáhl Šafránek, o pár vteřin později se na protější straně musel proti dvojici střel činit také Pútec.

A spoustu práce měli oba muži v maskách pochopitelně také v samostatných nájezdech, ve které celé utkání vyústilo. Rozhodnout musela až sedmá série, neboť v předchozích šesti ani jeden z hráčů neuspěl. Tím šťastným byl nakonec Václav Chomič, který jako jediný dokázal v dovednostní disciplíně na Šafránka vyzrát. Bonusový bod tak putuje do Karviné.

V dalším kole zajíždí Slezan o víkendu na led Poruby. Karviná přivítá v domácím prostředí Hodonín.