BAR, sobota 19. 3. 2005

3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

HK Jestřábi Prostějov

Branky: 13. Procházka (Kříž, Boháč), 32. Procházka (Kříž), 46. T. Lhotský (Harazim) - 33. Hunkes (Luka), 37. Volák (Luka), 39. Čech, 54. Piecha (Elsner). Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. Diváci: 700.

Šlupina - Přibyla, Mocek, Procházka, Kukol, Vnenk, Sadloň, Balcar, Bezouška - T. Lhotský, Harazim, Langhammer - Kříž, Boháč, Adamčík - Martiník, Suchánek, L. Lhotský - Weiss, Měch, Tůma.

Pašek – Luža, Hunkes, Doseděl, Elsner, Toms, Kameš – Čech, Fiala, Nohel – Luka, Piecha, Sabela – Fojtík, Skokan, Volák.

Utkání se zpočátku odehrávalo v duchu opatrných barážových bojů. Poprvé se mohli do jakéhosi tlaku dostat hostující Jestřábi, které přijely povzbudit tři autobusy fanoušků, ovšem úvodní oslabení ve 3. minutě přečkali Slezané naprosto s přehledem. První šanci si vytvořil prostějovský Fojtík, když sám pádil na Šlupinu, ale domácí gólman byl úspěšnější. Tentýž hráč prověřil Šlupinu i na konci 10. minuty, ovšem ani on ani Luža s bezgólovým stavem zatím nepohnuli. Podobně se na druhé straně vedlo Adamčíkovi. Ve 12. minutě si také Opavští vyzkoušeli přesilovou hru a hned úspěšně. Domácí uzavřeli soupeřovu bránící čtveřici v jeho pásmu, šikovně nalákali napadající útočníky na modrou čáru, čímž vznikl v oblasti obou kruhů nehlídaný prostor, do něhož vnikl jak Křížem pohotově vyslaný puk, tak i obránce Procházka, který čas nabídnutý k přesnému zamíření využil dokonale - 1:0. Po úvodní brance se obě mužstva trochu stáhla, a tak diváky zvedaly ze sedaček více četné šarvátky než hokejový um.

Druhá část začala v podobném stylu, jakým končila ta první. Tentokráte se častěji vylučovalo na straně Hanáků, jejichž brankář Pašek se má co ohánět hlavně při šancích Harazima a Procházky, který si však na svůj druhý střelecký úspěch musel ještě chvíli počkat. Ve 32. minutě se už dočkal a opět v při početní výhodě tvrdou ranou od modré poslal domácí do nadějného dvougólového vedení.

Sám však o chvíli později umožnil hostům stejnou výhodu, kterou Prostějov zásluhou Hunkese také využil. Opavské kontaktní branka trochu zaskočila a jen obtížně se dostávají z vlastního pásma. Nápor Jestřábů brzdí až zbytečný faul Skokana. Během následné přesilovky Vnenkova střela jen těsně míjí pravou tyčku Paškovy svatyně. Už se zdálo, že si Slezané vedení pohlídají až do druhé přestávky, ale poslední čtyři minuty všechno změnily. Nejprve od mantinelu nahodil Luka puk, jehož trajektorii upravil za Šlupinova záda pohotovou tečí Volák. Neuběhlo ani šedesát sekund a prostějovský Luka se chystal k exekuci trestného střílení, kterým sudí ohodnotil faul Sadloně na unikajícího Piechu. Domácí však podržel velezkušený Šlupina, když nájezd bezpečně zlikvidoval. Slezanu ale ani toto varování nestačilo, a tak Prostějov udeřil potřetí a Čechovou trefou dokonale obrátil skóre. Vedoucí branka ještě víc rozdmýchala frenetickou atmosféru v početném hanáckém kotli, který po celou závěrečnou třetinu lil svým borcům do žil stále novou krev.

Naopak domácí diváci se začali pomalu smiřovat už jen s teoretickou šancí na prvoligovou účast v příštím hokejovém ročníku. Náladu jim ve 46. minutě svým vyrovnáním trochu zvedl Tomáš Lhotský, ale po proměněném úniku Piechy opět převládly černé myšlenky. Na další změnu stavu se již Opavští nezmohli, poslední vážnější příležitost neproměnil Adamčík.

S opavským hokejem to tedy nevypadá vůbec dobře.

Pavel Hulva: Zápas jsme měli výborně rozehraný. Ve druhé třetině nás však Prostějov dostal trochu pod tlak a dokázal vyžít šance, což byl zlomová část utkání.

Jaroslav Beck: Ze začátku byla hra rozdrobená, což nám nikdy nevyhovuje. Poté jsme přešli na náš ofenzivní styl, kterým jsme dokázali výsledek otočit. Baráž máme dobře rozehranou, cesta do 1. ligy však ještě není u konce.