Hokejisté Slezanu Opava odešli ze 24. kola 2. hokejové ligy poraženi, když opět prohráli o jediný gól a nestačili doma na mužstvo Šumperka. V bouřlivé atmosféře sice Opava od 3. minuty zásluhou Ondruška vedla, hosté však dokázali otočit vývoj utkání. V dramatické poslední třetině si Slezan komplikoval šance na vyrovnání častými fauly, některé vyloučení však byly velmi přísné a rozzlobení opavští fanoušci se mnohdy zlobili oprávněně. To však nic nezměnilo na tom, že Opava podlehla na svém ledě Šumperku 4:5 a neodvrátila tak své domácí trápení.
24.kolo, neděle 7.12.2008
4:5(1:1, 2:3, 1:1)
Branky: 3. Ondrušek (Chalupa, Suchý), 26. Tůma (Suchý, Kukol), 30. Měch (Tichý), 49. Měch - 18. Meluzín (Vymazal, Rozum), 28. Brunec (Sedlák), 28. Stejskal (Vrtík), 33. Meluzín (Brunec, Vrtík), 53. Osina (Sedlák, Hulva). Diváci: 480. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0.
HC Slezan Opava: Masný (40. Trenčan) - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián, Suchý, Chalupa, Tůma.
Salith Šumperk: Maláč (26. Daněček) - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný - Rozum, Meluzín, Vymazal, Brunec, Hulva, Ambruz, Novosad, Duba, Stejskal, Čížek, Drábek, Přikryl.

Komentář k zápasu

Utkání začalo lépe pro Opavu. Už ve 3. minutě při přesilové hře zasunul puk pod ležícím Maláčem opavský Ondrušek a poslal domácí do vedení. Opavští mohli skóre navýšit ve 14. minutě, kdy Kukol pálil od modré čáry, ale Kocián nestačil puk doklepnout za záda brankáře. Chvíli nato přišel trest z hole Meluzína, který zužitkoval přesnou přihrávku od Vymazala. Hra byla v první třetině vyrovnaná, zpočátku měla navrch Opava, ale s postupem času Draci hru srovnávali.

Začátek druhé dvacetiminutovky byl totožný s prvními minutami prvního dějství. Domácí zahrávali v úvodu přesilovku, která znamenala gól. Útočník Tůma se ocitl sám před Maláčem a poslal kotouč rovnou do šibenice. Po této inkasované brance hosté vystřídali brankáře – přišel Daněček. Tato změna jakoby předznamenala zlom ve vývoji zápasu. Ve 28. minutě si po pravém křídle najel Brunec a svou střelou rozvlnil síť za Masným. Hned z následného buly si vypracovali hosté kombinační hrou příležitost, kterou využil Stejskal. Rázem to bylo 2:3 pro Šumperk. Střelecké dostihy však neskončily. Kapitán Opavských Měch srovnal při další přesilové hře na 3:3. Z vyrovnání se domácí neradovali dlouho, protože o pár minut později bylo zase všechno jinak. Brunec odpoutal obránce, nahrál Meluzínovi, který dal svůj druhý gól v zápase. Divokou druhou třetinu mohl okořenit Černý, který ale nezahlédl letící kotouč na brankové čáře.

Ve 48. minutě byl v samostatném úniku zahákován Měch a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám postižený nedal gólmanovi bekhendovou fintou žádnou šanci. V momentech, kdy se ve třetí třetině lámal chleba, se domácí nechávali vylučovat, k čemuž přispíval v některých momentech i rozhodčí, který posílal do oslabení jedno i druhé mužstvo jako na běžícím páse. Opava tak nemohla v závěrečných minutách vyvinout tolik kýžený tlak a sevřít soupeře. Pak přišla 53. minuta a přečíslení, při kterém si vyměnili kotouč Osina se Sedlákem, a prvně jmenovaný přetáhl vedení na stranu radujícího se Šumperku. Domácí závěr opět nezvládli a prohráli se Šumperkem 4:5.

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (Opava): Utkání bylo vyrovnané, hosté byli v závěru šťastnější. Hrálo se na doraz, hru trochu kazil rozhodčí na obě strany. Nevím jestli má čisté svědomí nebo nemá, je to už druhé utkání po Orlové.

Jiří Režnar (Šumperk): Hokej byl vyrovnaný, Opava i my jsme měli hodně šancí. Myslím si, že se hokej musel líbit, hrálo se nahoru dolů, na moje gusto až příliš ofenzivní hokej. V závěru jsme měli to štěstí a vyhráli jsme.


Aktuálně na webu