Opava otočila zápas s Hodonínem, o výhře rozhodla půl minuty před koncem

• středa 04. ledna 2017
  • Filip Lefenda | FOTO: Adam Krátký

Vyhrocené utkání se šťastným koncem pro opavské hokejisty - takové bylo středeční měření sil s nepříjemným Hodonínem. Slezané sice po první třetině vedli, hosté ale ve druhém dějství skóre otočili ve svůj prospěch. Ze tří bodů se však ale nakonec přeci jen radovali Opavští, kteří nejprve zásluhou Chalupy srovnali, a poté půl minuty před koncem díky přesnému Vítkovi brali cenné vítězství.

30. kolo, středa 4. 1. 2017

3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 12. Herman (Pavelek), 45. Chalupa (Slavík), 60. Vítek (Galvas) – 24. Venclík (Gazda), 40. Charvát (Hajný). Rozhodčí: Held – Bubela, Zedník. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Wanecki (Haas) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek, Fedor

Haloda O. (Zollpriester) – Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný, Loginovskij – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš, Hložánek – Hajný, Charvát, Kuba – Venclík, Horváth, Černohous

Opava vstoupila do utkání v bráně s gólmanem Waneckim, který po odchodu Dušana Šafránka do Havířova povýšil na post jedničky. A nevedl si vůbec zle. V první třetině nepropustil za svá záda jediný kotouč, zatímco jeho protějšek ano. Na konci 12. minuty předal Pavelek po návratu z trestné lavice kotouč Bohumilu Hermanovi, po jehož střele musel Haloda lovit kotouč ze své sítě.

Do druhého dějství vstoupili domácí v početní výhodě, tu ale využít nedokázali. Krátce poté tak udeřilo na druhé straně. Po Gazdově přihrávce doklepával puk za záda opavského gólmana Michal Venclík. Ve 30. minutě mohl Slezanům vrátit vedení Chalupa, záměr zasunout kotouč do prázdné brány mu ale znemožnil nedovoleným zákrokem kapitán Peš, který tak putoval na trestnou lavici. O chvíli později následovala i dvojí vyloučení na obou stranách za hrubost. Vyhrocená druhá třetina byla na nejrůznější provinění opravdu bohatá, častěji se museli bránit Opavští. V samotném závěru se jim pak početní převahu soupeře přečkat sice podařilo, inkasovali však krátce po ní. Patnáct vteřin před sirénou protáhl kotouč kolem tyče Matěj Charvát a Drtiči v Opavě vedli.

Dvě dvojky svítily na ukazateli skóre od 45. minuty. To se kotouče chopil Petr Chalupa a trefou pod horní tyč srovnal stav. Opavský útočník byl i nadále při chuti a byl to on, kdo Halodu zaměstnával nejvíce, skóre se ale dlouho neměnilo. Už to vypadalo, že se na opavském zimním stadionu bude prodlužovat, když se půl minuty před koncem třetiny domácí přeci jen dočkali. Po zaváhání hodonínské obrany si Jakub Vítek povyjel vstříc Halodovi a poslal kotouč podél tyče až do brány.

Slezané tak dokázali otočit díky povedené třetí periodě zápas s Hodonínem a po vítězství 3:2 berou důležité tři body.

Pavel Hulva (HK Opava): Přijelo k nám třetí mužstvo tabulky. Jde o tým, který je velice kvalitní a má velmi dobrý útok. Hráli jsme s nimi dnes poměrně vyrovnanou partii, i když po Vánocích ty zápasy bývají podobný vabank vždycky. Pro toto utkání jsme nasadili do akce všechny hráče, hráli jsme na čtyři útoku a sedm obránců a zároveň nastoupil do brány Michal Wanecki, který celou dosud dělal dvojku. Přesto se toho zhostil parádně a chytal výborně. Zápas jako takový byl velmi vyrovnaný a ke konci se k nám trochu přiklonilo štěstí, ale myslím, že jsme přesto byli lepším týmem.