Opava otočila zápas se Šumperkem, loňského prvoligistu přehrála 4:1

• úterý 23. srpna 2016

Své čtvrté přípravné utkání nezahájili opavští hokejisté nejlépe, se Šumperkem, ještě nedávno účastníkem WSM ligy, rychle prohrávali. Domácí se ale rychle dokázali z inkasované branky oklepat a svého soupeře ve zbytku utkání přehrávali. Výsledkem bylo cenné opavské vítězství v poměru 4:1.

přát., úterý 23. 8. 2016

4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Draci Šumperk

Branky a nahrávky: 14. Polok (Grygar), 33. Vítek (Wolf, Polok), 51. Wolf, 53. Polok (Vítek, Wolf) – 5. Pavlovský (Drtil). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Šafránek – Slavík, Holík, T. Černý, Fišara, Mosler, Šindelář, Vrabel – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – Herman, L. Černý, Rousek – Beneš, Chomič, Štindl, Trčka

Slezák – Ďurkáč, Řezáč, Janota, Drtil, Navrátil, Tomek, Vachutka, Matějka, Fischer, Langr, Ostřanský, Pavlovský, Cink, Hroch, Jurík, Müller, Skopal, Šimko

Duel začali lépe hosté. Zkraje páté minuty zužitkoval Drtilovu přihrávku ve vedoucí branku Matěj Pavlovský a Draci vedli. Ještě v téže minutě mohli Šumperští odskočit na rozdíl dvou branek, proti Langrově jedovce se však vytáhl Šafránek. Ve 12. minutě zahrozil v přesilové hře hostující Fischer, Šafránek ale pohotově utěsnil prostor u své tyče a gólu opět zabránil. Následně se početní výhoda přesunula na stranu Opavy, a to rovnou dvojnásobná! Holíkův pokus ještě Slezák dokázal chytit, o chvíli později byl však na střelu Tomáše Poloka z pravého kruhu krátký. Zbytek úvodního dějství již vážnější šance nenabídl, v samotném závěru se však na trestnou lavici poroučeli Mosler se Šindelářem a na Šumperk tak čekala ze startu druhé části přesilovka pěti proti třem.

Slezan oslabení poměrně v pohodě přečkal, zakrátko se však musel opět bránit. Při další Šindelářově absenci to však byli domácí, kdo mohl v početní nevýhodě udeřit. Do dobré možnosti se dostal Wolf, z mezikruží ale Slezáka nepropálil. Krátce po polovině utkání se do samostatného úniku dostal šumperský Cink, Šafránek ale vyšel z tohoto minisouboje lépe. A tak se jen pár vteřin poté radovali hokejisté v červených dresech, když povedený obrat dokonal Jakub Vítek. Krátce na to se mohl do střelecké listiny zapsat i Selingr, černou gumu ale nasměroval pouze do levé tyče.

Slezané byli aktivnější také v úvodu třetí dvacetiminutovky, všechny pokusy ale končily na pozorném Slezákovi. V přesilové hře tlak domácích ještě vzrostl a v 51. minutě už hostující gólman lovil puk ze své sítě. Velkou skrumáž před bránou zakončil tvrdou střelou nápřahem Petr Wolf, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Čtvrtý zásah přidala Opava o dvě minuty později. Wolf vyslal do úniku Vítka, který našel přihrávkou Tomáše Poloka a ten svou druhou trefou v utkání navýšil vedení domácích již na tři branky. Dvě minuty před třetí sirénou se do prostoru mezi kruhy prodral Chalupa, hostující svatyni ale přestřelil. A to bylo v rámci šedesáti minut vše. Slezan otočil zápas se Šumperkem a zdolal loňského účastníka první ligy poměrem 4:1.

Aktéři obou celků následně ještě poměřili síly v dovednostní disciplíně. V samostatných nájezdech se vedlo lépe Drakům.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Vítězství těší, ale zkraje zápasu jsme byli vystrašení z toho, že Šumperk hrál loni první ligu. Bylo vidět, že někteří kluci ji hráli. Dobře bruslili a byli rychlí v kombinaci. Klíčový moment zápasu nastal v přesilovce pět na tři, kdy jsme vyrovnali a dostali se do toho. Myslím, že jsme byli Šumperku minimálně rovnocenným soupeřem, ba jsme byli možná lepší, protože jsme vyhráli. S druhou a třetí třetinou jsem spokojen. Věci, na kterých děláme, se zlepšily.“