Opava podlehla Chomutovu

• sobota 18. října 2008
  • Vojtěch Volf

O p a v a - Po včerejší výhře s Litvínovem se opavští dorostenci utkali s mužstvem z Chomutova. O výhře hostů se rozhodlo již v první třetině, kterou Slezan prohrál 0:4. I přes snahu Opavy o zvrat se z vítězství 4:8 radovali hosté. Mezi střelce se zapsali Marek Trčka, Patrik Novák a Martin Dufek, který se trefil dvakrát.

14. kolo, sobota 18. 10. 2008

4:8 (0:4, 3:1, 1:3)

KLH Chomutov

Branky: 22. Dufek (Piskoř), 33. Trčka, 36. Dufek (Vaněk, Roupec), 44. Novák (Piskoř) - ?. Hrabák (Klouček), 3. Hrabák (Chytrý), 3. Hrabák, 6. Wszolek (Mazánek, Hanták), 22. Hanták (Kolář), 45. Hanták (Taraška), 53. Chytrý (Klouček), 57. Hanták. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 150.

Novák J. (6.Kober) - Roupec, Dufek, Mosler, Matušínský, Šaur, Lebeda, Lichý, Opálek - Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Březina, Kývala, Harazim, Otipka, Stloukal.

Matoušek (44.Příhoda) - Havel, Andres, Škrdle, Čížek, Kolář, Fiala - Faigl, Tuček, Wszolek, Bauer, Lehnert, Megela, Hučko, Hanták, Mazánek, Hrabák, Chytrý, Taraška, Klouček.

Do utkání vlétlo aktivněji jednoznačně mužstvo hostů a již v první minutě po bleskové akci, kterou zakončil Radek Hrabák prohrávala Opava 0:1. O Dvě minuty později zvýšil na 0:2 po skvělé přihrávce opět Hrabák a ve stejné minutě proměnil i trestné střílení a jeho hattrick Slezan úplně položil. Chomutov měl viditelně navrch a v 6. minutě po akci Martina Wszoleka prohrávali opavští dorostenci už 0:4. Opavě se podařilo trochu srovnat krok až v polovině první třetiny, ale ke gólu to nevedlo. V závěru třetiny se hra ještě výrazněji přitvrdila a zrychlila, ale do šaten se odešlo za stavu 0:4 ve prospěch hostů.

Druhá třetina začala lépe pro domácí tým a o tlaku Slezanu přesvědčil publikum Martin Dufek, který ve 22. minutě snížil na 1:4. Domácí se ale neradovali dlouho, protože pouze šestnáct vteřin trvala Chomutovu odpověď díky Filipa Hantáka, který zvýšil opět na rozdíl čtyř branek. Po této gólové výměně oba týmy výrazně ožily a k vidění byl pěkný, kombinační hokej. V polovině prostřední části se do sedla dostali domácí a po velkém tlaku se prosadil ve 33. minutě Marek Trčka. Opavští se dostali do čela a diktovali tempo zápasu. To se jim vyplatilo díky souhře celé formace, kterou zakončil svým druhým gólem Martin Dufek a snížil tak na rozdíl dvou branek. Do konce třetiny se již nic závažného nestalo a do šaten se šlo za stavu 3:5.

Závěrečná fáze zápasu začala stejně jako předchozí. I přesto, že domácí začali v početní nevýhodě, podařilo se jim dostat soupeře pod tlak a ve 44. minutě vstřelil po rychlém brejku kontaktní gól Patrik Novák. Bohužel pro Slezan, Chomutov s odpovědí zase nečekal dlouho a na rozdíl dvou branek zvyšuje Filip Hanták. Opava se ještě pokusila přitlačit, ale do kolen ji v 53. minutě položil Marek Chytrý. Poté již hosté kontrolovali hru a tři a půl minuty před koncem ještě přidal další gól Filip Hanták a zpečetil tak prohru Slezanu 4:8.