Opava podlehla Valašskému Meziříčí až v prodloužení

• úterý 17. listopadu 2009
  • Jan Šimek, Matouš Pepřík

Opava sehrálala na svém domácím ledě velmi vyrovnaný zápas s lídrem tabulky. Po druhé třetině však skóre mluvilo jasně ve prospěch Slezanu. Bobři však zabrali a závěrěčná část utkání byla ve znamení mnoha gólů. Hosté šli skvělým obratem, možná i díky uznání sporného gólu, do vedení. Domácí se však nevzdávali a stačili vyrovnat. Na řadu muselo přijít prodloužení, ve kterém měli více sil hráči Valašského Meziříčí a po náročné bitvě si odvážejí zasloužené body.

16. kolo, úterý 17. 11. 2009

4:5p (1:0, 2:1, 1:3 - 0:1)

HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky: 14. Glabazňa (Tůma), 30. Grofek (Tichý, Měch), 31. Kocián (Polok), 54. Glabazňa (Měch, Grofek) - 27. Varga (Bokroš, Dvořák), 44. Sochorek, 51. Růčka (Matějný, Dvořák P.), 51. Sochorek (Šebesta), 62. Šebesta (Růčka, Sochorek) Vyloučení: 5:7 Využití: 3:1, V oslabení: 0:0 Diváci: 350 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 4:4, 5:4

Trenčan - Kukol, Tichý, Plánovský, Měkýš, Vitásek, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Polok, Kocián, Suchánek, Tůma, Glabazňa

Krumpoch - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák, Hruškovský, Lhotský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga, Dvořák, Vašut

První třetinu začali lépe hosté, kteří zamkli opavské hráče do jejich třetiny a vytvořili si řadu střeleckých příležitostí, otevřít skóre utkání se jim však nepodařilo. Slezan bránil pozorně a zkoušel se prosazovat rychlými brejky, které hosté museli řešit nedovolenými prostředky. Slezan se tak dostal do tlaku, který korunoval gólem na 1:0 domácí kanonýr Glabazňa. Poté se situace otočila a tempo hry diktovalo hostující Valašské Meziříči, ale podobně jako v úvodních minutách se mu nepodařilo prolomit důslednou obranu Opavy. První třetina tak skončila 1:0 pro domácí.

Ve druhé dvacetiminutovce pokračoval tlak Bobrů, ti měli dokonce výhodu trestného střílení, mladý gólman Slezanu Trenčan však parádním zákrokem vychytal Šebestu a stav zápasu tak zůstal stejný. Nevydržel však dlouho, protože hned minutu na to vyrovnal dorážkou do odkryté klece Opavy hostující Varga. Slezan se s remízou nechtěl smířit a během třiadvaceti sekund dokázal dvakrát skórovat. Nejprve doklepl kotouč do prázdné branky Grofek a vzápětí zvýšil náskok Slezanu nádhernou střelu mezi betony hostujícího gólmana Kocián. Po zbytek třetiny pak Opavští kontrolovali hru a nepouštěli Valašské Meziřící do sebemenších náznaků šancí.

Třetí část hry začali lépe domácí, kteří vyprodukovali velké množství šancí, tu největší měl Kukol, který nedokázal přetavit v gól svůj slibný průnik. O chvíli později se měnilo skóre, Sochorek zamířil k tyči, puk se ztratil někde ve výstroji Trenčana a poté zřejmě přejel brankovou čáru, protože branka byla uznána. Nutno však podotknout, že to byl velmi sporný moment, který ovlivnil celý zbytek utkání. Hosté se dostali na koně a v 51. minutě dvěma slepenými góly otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Jako první se prosadil Růčka a hned po něm překonal Trenčana podruhé Sochorek. Slezan však hrál srdnatě a chtěl minimálně vyrovnat. To se mu povedlo v 54. minutě, kdy svou druhou branku v utkání vsítil Glabazňa, který se trefil po bombě z mezikruží. Domácí se stále snažili ohrozit branku soupeře a strhnout vedení na svou stranu, nicméně do konce základní hrací doby již gól nepadl.

Prodloužení rychle rozhodl bývalý dlouholetý hráč Slezanu a zároveň kapitán Bobrů Šebesta, skórující po sérii odrazů.

Ze zisku dvou bodů za výhru v prodloužení se tak mohl radovat lídr druholigové tabulky, celek Valašského Meziříčí.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava: Dnešní utkání jsme měli dobře rozehrané, vedli jsme 3:1, nicméně poté přišla sporná situace před naší brankou, kterou rozhodčí bohužel uznal. I nadále pak nepískal dobře, což nás dnes asi stálo body. Výkon hráčů byl dobrý a myslím si, že pokud podobný zopakujeme i v zápase s Blanskem tak vyhrajeme.

Roman Sedlák, trenér HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydřené vítězství v prodloužení, ale dva body určitě berem. Po tom průběhu utkání musíme být spokojeni. Pevně jsem věřil, že máme zkušený mančaft a nějaký ten bod urveme. Zápas asi rozhodly naše dvě slepené branky na 4:3 a velkým zlomem byla i ta sporná branka Sochorka. Tu jsem sice neviděl, ale kluci mi říkali, že to gól byl, tak jsem rád, že ho rozhodčí uznali. Dnes nás hodně podrželi starší hráči a já klukům musím poděkovat za dnešní výkon.