Opava přehrála Linec, turnaj uzavře duelem s Osvětimí

Zápas17.8.2019 | Jan Šimek
Opavští hokejisté druhé utkání na Slezském poháru zvládli parádně. V souboji s rakouským Lincem zvítězili rozdílem tří branek v poměru 4:1.
SP, sobota 17.8.2019
4:1(1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Peslar (Malina), 36. Hendrych (Zdeněk), 55. Bochniak (Černý), 60. Juhasz (Šindelář) – 47. Kleiss (Gaffav). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Slezan Opava: Lamla – Šindelář, Fědor, Peslar, Kocián, Zdeněk, Štindl – Juhasz, Malina, Herman, Šmíd, Černý, Bochniak, Zelenkov, Kovařík, Hendrych, Horný, Pělucha, Kadula, Římský.
Linec: Halasz – Kail, Korecky, Liesch, Holzinger, Katovich, Gaffav – Freunschlag, Koudelka, Rosenberger, Sinzinger, Mayerhofer, Mitsch, Mauer, Fedor, Kleiss, Neumaier, Neubauer, Fruhwirt, Kilian, Kovanecz.

Komentář k zápasu

Slezané začali dobře a po necelých dvanácti minutách hry je poslal do vedení Peslar. Opavské mužstvo si udržovalo těsný náskok až do závěru druhé třetiny, kdy ho svou trefou zdvojnásobil Hendrych.

Na začátku třetí dvacetiminutovky sice rakouský soupeř snížil, když se o kontaktní branku postaral Kleiss, Opava se ale nezalekla a zásluhou Bochniaka v čase 54:52 získala dvoubrankový náskok zpět – 3:1.

Linec v závěru vsadil vše do útoku, snížit ale nedokázal. Místo toho počtvrté udeřil Slezan, v jehož dresu skóroval Juhasz. Opavský celek tak zvítězil 4:1 a své účinkování na letošním Slezském poháru v neděli 18. srpna od 14.30 hodin, kdy se střetne s polskou Osvětimí.


Aktuálně na webu