Opava přišla v závěru o první vítězství

• neděle 30. září 2007
  • Vladimír Müller, Vojtěch Volf

Až v dramatickém závěru přišla Opava o své první vítězství v sezoně. Do 58. minuty Opava brankami Černého, Měcha a Kovalovského vedla 3:2, hosté ale v přesilové hře 96 vteřin před koncem vyrovnali po střele Josefa Štrauba. V prodloužení měli sice opavští dvě velké šanci ale Měchovi se na 2x skórovat nepodařilo. Příští zápas čeká hráče Slezanu příští neděli na ledě Šternberka.

4. kolo, neděle 30. 9. 2007

3:3 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky: 19. Černý (Kukol , Měch), 36. Měch (Suchánek), 49. Kovalovský (Polok)- 18. Tesařík (Štraub), 48. Dvořák, 59. Štraub (Tesařík, Zavrtálek). Vyloučení: 5:8 Zrník (VAL) 10 min. OT . Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 400.

Iláš - Vrábel, Podešva, J.Tichý, Kukol, Fišera, Mičola, Pukalovič - Černý, Měch, Suchánek - Kocián, Polok, Weiss - Kovalovský, Tůma, Tejkl - R. Tichý, Chalupa

Krumpoch - Krisl, Ručka, Zientek, Zavrtálek, Grussmann, Zrník - Vaněček, Dvořák, Martiník, Dědek, Štraub, Tesařík, Sedlák, Tatarčík, Matějný, Kuneta, Stromšík

Zápas začíná aktivitou obou mužstev a první větší šanci si vytvořil domácí kapitán Suchánek, ale střela mířila nad. První přesilovku si zahráli hosté, ale využít ji se jim nepodařilo. Další velká šance se naskytla Slezanu v průběhu 7. minuty, kdy hrál domácí tým přesilovku 5 na 3 a v ní vystřelil nebezpečně od modré Kukol, ale valašský brankář jeho střelu zlikvidoval. Vypadalo to, že první třetina skončí bez vstřelené branky, ale v polovině 18. minuty otevírá skóre po chybě Kovalovského ve středním pásmu hostující Tesařík. Bobři se neradují dlouho, jen necelou minutu po gólu Tesaříka vyrovnává po nádherné kombinaci celé lajny Lukáš Černý a do kabin se jde za stavu 1:1.

Prostřední fázi zápasu zahájila lépe Opava a v 36. minutě dostává Slezan do vedení Měch, který blafákem z brankoviště překonal hostujícího golmana. Domácí si zvedli sebevědomí a dostali bobry pod tlak, který jim vydržel po zbytek druhé třetiny.

Třetí část zápasu začala Opava ve stejném stylu jako závěr druhé, ale ve 47. minutě je sražena na kolena vyrovnávajícím gólem Dvořáka, který se dokázal prosadit po brejku ve vlastním oslabení. Domácí ale ukázali, že mají bojovné srdce, rychle odpovídají gólem Kovalovského a využívají tak přesilovku. Dalších deset minut se hraje ve stylu nahoru a dolů – na brejk Suchánka odpovídá brejkem Dědek. Bobři se snaží vyrovnat, díky přesilovce po zbytečném vyloučení Poloka se dostávají do tlaku a v čase 58:24 vyrovnává nikým nehlídaný Štraub. Tento stav vydrží až do konce a oba týmy zkusí štěstí v prodloužení.

První téměř 3 minuty prodloužení se hraje velice nepřesně na obou stranách a asi největší šanci měl v 65. minutě domácí Měch, ale ani na dvakrát se mu nepodařilo prostřelit Krumpocha. I prodloužení končí nerozhodným stavem a tak si obě mužstva připisují po bodu za remízu.

» Fotografie ze zápasu

Karel Suchánek (Opava): Bohužel jsme o vítězsví přišli zase tím, že se necháváme strhnout hrou. Namísto toho, abychom se soustředili na obranu, tak Tomáš Polok udělá zbytečný faul na útočné polovině a hosté pak dokázali přesilovku využít. Hráči byli po dvou velkých porážkých dole, jsou to mladí kluci a určitě jim to v hlavě hlodalo, ale dneska bojovali až do konce.