Opava promarnila tříbrankový náskok, nakonec vyhrála na nájezdy

• středa 16. září 2009

První zápas před domácím publikem sehráli hokejisté Slezanu Opava v nové druholigové sezóně. Utkání se vyvíjelo jednoznačně lépe ve prospěch Slezanů. Po dvou třetinách vedli červenobílí 3:0, přesto o své vedení nakonec přišli. Hosté v poslední dvacetiminutovce jako pokropeni živou vodou dokázali srovnat, když skórovali i ve vlastním oslabení. Utkání tak dospělo k samostatným nájezdům. Výhru Opavy poté zajistil až Kamil Glabazňa, který gólmanu Pekařovi nedal při svém rozhodujícím nájezdu šanci.

2. kolo, středa 16. 9. 2009

4:3sn (2:0, 1:0, 0:3 - 0:0)

HC Uničov

Branky: 1. Glabazňa (Černý), 17. Glabazňa (Černý, Měch), 23. Měch (Černý, Hartmann), rozh. n. Glabazňa. - 45. Diviš (Molota), 52. Komínek (Pavlas), 56. Pavlas (Růžička). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Iláš - Kukol, Hartmann, Plachký, Tichý, Měkýš, Schreier, Černý, Měch, Glabazňa, Kovalovský, Polok, Kocián, Chalupa, Kříž, Tůma, Wolf, Tošenovjan, Weiss.

Pekař - Pavlas, Molota, Čížek, Komínek, Handl, Stříteský, Satora, Diviš, Sršeň, Malý, Růžička, Heča, Peška, Jurák, Bartošek, Žákovčík, Skácel, Cik, Přikryl, Hodulák.

Slezan na nic nečekal a vrhl se od úvodních sekund do útoku. To přineslo své ovoce už po devatenácti vteřinách hry, kdy otevřel skóre zápasu Kamil Glabazňa. Po vstřelené brance se hrál na obou stranách rychlý kombinační hokej, který však větší šanci nepřinesl. V 17. minutě se ale Opavě naskytla možnost přesilovky, když hostující Heča usedl na trestnou lavici za podražení. Slezan se své šance chytil a byl to opět Kamil Glabazňa, kdo rozvlnil síť za zády Pekaře. Za stavu 2:0 se šlo do šaten.

Druhá třetina začala tak, jak skončila ta první. Opava byla lepším týmem, měla puk častěji na svých holích. Svou převahu zužitkovali opavští hokejisté potřetí v 23. minutě. Po asistenci Černého zvyšoval na náskok tří branek Tomáš Měch. I za tohoto stavu byla na ledě jasně dominující Opava. Ta už však branku vstřelit nedokázala.Ve druhé dvacetiminutovce to nedokázal už ani soupeř. Slezan tak hrál po čtyřiceti minutách s Uničovem 3:0 a nesl si tak do poslední třetiny poměrně luxusní náskok.

O ten však domácí přišli! Uničovskou cestu za vyrovnáním paradoxně nakopla přesilovka, kterou hrála Opava. Slezan místo aby zvýšil své vedení totiž v početní převaze sám inkasoval. Ve 45. minutě se trefil hostující Diviš. Ve 49. minutě Opavané rozjeli kombinaci, která jen o vlásek neskončila gólem. Pekař se nejprve vytáhl proti střele Kovalovského, dorážka Tůmy šla těsně mimo. To mohlo domácí mrzet. V 50. minutě šel navíc na trestnou Tichý a Opava se tak bránila přesilovce. V 52. minutě hosté udeřili a snížili na rozdíl jediné branky. Nastalo drama. Opava hrála v závěru nedisciplinovaně a doplatila na to. V dalším oslabení totiž opět inkasovala, když branku zaznamenal hostující Pavlas. Utkání po šedesáti minutách skončilo 3:3 a v Opavě se prodlužovalo.

V prodloužení byli mírně aktivnější hosté, ale větší šance k vidění nebyly. Rozhodovat tak musely samostatné nájezdy. V první sérii proměnil jak opavský Polok, tak hostující Malý. Oba si krásně pohráli s protějšími gólmany a zavěsili puk do klece. Druhé nájezdy už tak vydařené nebyly. Měch se ve své parádní disciplíně tentokrát mýlil, Komínek jeho zaváhání napodobil. Třetí sérii rozjel za skandování opavských fanoušků Kamil Glabazňa. A nezaváhal! Uničov tak musel nutně dát. K puku se postavil Petr Pavlas. Chvíli kličkoval a vypadalo to, že zakončí blafákem, avšak poté z bezprostřední blízkostí napřáhl a ránou jako z děla k údivu všech v hale srovnal stav nájezdů na 2:2. Poté se již jelo způsobem „kdo z koho“ v opačném gardu. Začínal Uničov a vyslal opět úspěšného střelce Pavlase. Ten na Iláše tentokrát nevyzrál a trumf měla v rukávu Opava. K exekuci nájezdu se postavil již jednou úspěšný Glabazňa a svou trefou rozhodl o tom, že Opava zvítězila 4:3 po samostatných nájezdech.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): "Začali jsme dobře, vedli jsme 3:0, ale nepochopitelně jsme svými chybami ve třetí třetině o náskok přišli. Bohužel někteří hráči byli neukáznění a za stavu 3:0 přestali bránit, čímž jsme Uničovu vyrovnání sami usnadnili."