Opava promarnila v Novém Jičíně čtyřbrankové vedení

• sobota 23. února 2019
  • Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Ještě na začátku 49. minuty vedli opavští hokejisté v Novém Jičíně 4:0, poté se ale začaly dít věci. Domácí Ďáblové vsítili ve strhujícím závěru hned čtyři branky a dokázali si vynutit prodloužení, v němž strhli na svou stranu i bonusový bod. Poslední letošní venkovní vystoupení našich hokejistů tak skončilo neslavně.

41. kolo, sobota 23. 2. 2019

5:4p (0:2, 0:2, 4:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 49. Lehečka (Kuba), 50. Sonnek (Lehečka, Gřesík), 59. Pecha (Málek), 59. Kuba, 64. Adamík (J.) – 13. Jaroš (Spratek, Šindelář), 18. Hendrych (Jaroš, Šindelář), 28. Jaroš (Hendrych), 33. Jánošík (Jaroš). Rozhodčí: Maršálek – Čelechovský, Zedník. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Průběh utkání: 0:4, 5:4.

Sonnek V. (Palička) – Adamík, Már, Hruška, Holáň, Kališ, Gřesík – Kuba, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Lehečka, Chvostek, Zedník, Vaňo, Sonnek J., Hilšer, Irgl

Lamla (Daňa) – Fědor, Zouhar, Šindelář, Štindl, Kocián, Slavík, Vilinskij – Jaroš, Herman, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Kadula, Spratek, Wolf, Černý, Malina, Hendrych

Slezan otevřel skóre ve 13. minutě, když využil přesilovku Tadeáš Jaroš. Další početní výhodu zužitkovali Opavští dvě minuty před sirénou, kdy se prosadil Jakub Hendrych.

Brankostroj Slezanu pokračoval i nadále. Ve 28. minutě skóroval po skvělé přihrávce Hendrycha podruhé v utkání Tadeáš Jaroš. Chvíli poté trestal Zedníkovu chybu Filip Jánošík a Opava vedla už 4:0.

Jenže hokej se hraje až do poslední vteřiny. Ještě ve 49. minutě platilo vysoké opavské vedení, pak se ale začal zápas zcela otáčet. Kuba naskočil z trestné lavice a namazal Jakubu Lehečkovi, který překonal Lamlu poprvé. Po faulu Zouhara hrál Nový Jičín následně přesilovku, kterou bleskurychle využil Jan Sonnek.

A to nebylo vše. V 59. minutě zkusili Ďáblové hru bez gólmana. V šesti napřáhl Daniel Pecha a dělovkou nedal Lamlovi šanci. Ještě v téže minutě pak srovnal na 4:4 Miroslav Kuba.

Oba týmy tak šly nečekaně do prodloužení, v němž domácí dokonali povedený obrat. Sonnek skvěle přihrál Vojtěchu Adamíkovi a ten rozhodl o bonusovém bodu pro Nový Jičín.

Se sezónou se Opavští rozloučí ve středu, kdy na domácím ledě přivítají od 18:30 hodin Valašské Meziříčí.

Martin Janeček (HK Opava): "Na obou týmech bylo vidět, že hrají úplně bezstarostný hokej bez náboje. S naprostou lehkostí jsme se dostali do vedení a právě díky té lehkosti jsme si toho vedení nevážili. Ve třetí třetině jsme byli bez pohybu a začali jsme faulovat. Se stejnou lehkostí domácí vyrovnali a byli šťastnější i v prodloužení."