Opava s Valmezem dotahovala, má ale alespoň bod

• středa 06. října 2021

Opavští hokejisté ze zápasu s Valašským Meziříčím berou bod. V první třetině promarnili několik výborných příležitostí a tak se do šaten šlo nerozhodně. Naopak během druhé periody dal Valmez dvě branky a bylo to 0:2. Opavští se ale zmátořili a ve druhé části třetí třetiny stačili vyrovnat. Bohužel, prodloužení vyšlo lépe Bobrům, kterým bod navíc vystřelil Křivohlávek. Opava doma Valmezu podlehla podlehla 2:3.

6. kolo, středa 6. 10. 2021

2:3p (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 52. Rousek (Wolf, Malina), 58. Šindelář (Peterka, Beránek) – 25. Ďurkáč (Vávra, Goiš), 36. Finsterle (Křivohlávek, Pořický), 65. Křivohlávek

Baldik (Piták) – Kunc, Šindelář (C), Thiel, Zapletal, Ficek, Věntus, Zouhar – Peterka, Římský, Vojtovič, Rousek, Kadula, Buršík, Horný, Beránek, Vašenka, Wolf (A), Štindl, Malina

Sachr (Slovák) – Ďurkáč, Kamas, Vosátko, Báchor (A), Martiník, Holiš – Goiš, Vávra (A), Finsterle, Stodůlka, Kajaba, Pořický (C), Kuchařík, Apolenář, Podešva, Křivohlávek, Andris, Vavřík

V první třetině byl v Opavě k vidění zajímavý hokej. Hodně vzrušení přinesla pasáž hry mezi čtvrtou a sedmou minutou. Nejprve si málem nešťastně puk do vlastní branky tečoval hostující Martiník. Poté měli dvě obrovské šance také Bobři. Z mezikruží ale Vávru vychytal Baldik, který letos poprvé dostal šanci. A vzápětí se činil znovu, když si musel poradit s hodně nepříjemným závarem. Hektické momenty završilo přečíslení opavských, které skončilo zákrokem Sachra po střele Buršíka.

Poslední dvě velké šance úvodní dvacetiminutovky byly k vidění v posledních pěti minutách. A obě byly stoprocentní, jenže Opavě to zkrátka letos nelepí. A tak pohrdl v přesilovce z metru prázdnou brankou Vojtovič a vzápětí skóre neotevřel v oslabení ani Malina, který si sice se Sachrem pohrál, pak ale kotouč nedokázal zvednout puk nad betony brankáře Valmezu.

Po změně stran už se fanoušci branek dočkali, puky ale bohužel pro ty opavské končily v nesprávné síti. Ve 25. minutě Bobři využili čtyři minuty dlouhou přesilovku, kterou měli k dispozici po faulu Maliny. Konkrétně to byl Ďurkáč, kterému se povedlo skóre otevřít z mezikruží. Slezané mohli kontrovat po půl hodině hry, Wolfova pumelice ovšem skončila jen na tyči. A tak přišel druhý trest. Rozjetý Finsterle dostal kotouč na levém křídle, napřáhl k tvrdé střele a kotouč skončil až v síti – 0:2. Bobři byli na koni a byli lepším týmem, skóre už se ale ve druhé části hry znovu neměnilo.

V poslední části hry chtěli Slezané s výsledkem něco udělat. Svědčil o tom průnik Šindeláře, který před brankou Vašenku, jenže ten nezakončil přesně. Ve 47. minutě přišla další příležitost ke snížení. Vašenka udělal kličku a vypálil, Sachra ale zachránila pravá tyč. Opava se dočkala až v čase 51:26. To so kotouč v přesilovce 5 na 3 dostal k Rouskovi, který nekompromisně prostřelil – 1:2. V 55. minutě mohlo přijít vyrovnání, jenže ani Wolf, ani Vašenka z dobrých pozic netrefili branku. A tak se na vyrovnání čekalo až do času 57:38. Šindelář dostal od Peterky krásnou přihrávku zpoza branky a bylo vyrovnáno 2:2. Hosté ještě ve třetí třetině mohli využít přesilovku, s tou si ale neporadili.

A tak muselo rozhodnout až prodloužení. V něm nakonec byli šťastnější Bobři, jelikož se povedenou individuální akcí prezentoval Křivohlàvek.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Vyválčili jsme zlatý bod. Na konci zápasu jsme se semkli. I v první třetině jsme začali dobře, když mužstvo promění čtyři šance tak to vypadá jinak. Bohužel my máme tu smůlu, že ty góly nedáme a naopak nám tam něco spadne. Za stavu 0:2 jsme se o výsledek obávali, ale nakonec se nám podařilo vyrovnat, což je pro nás úplně super. Máme o bod míň, ale v prodloužení je to vždycky trošku náhoda."