Opava se domácím duelem s Kopřivnicí protrápila a prohrála 0:4

• středa 20. října 2021

Po dvou vítězstvích na ledě soupeře vyšli Slezané bodově naprázdno. Před vlastními fanoušky jim duel s Kopřivnicí vůbec nevyšel a po dvou povedených zápasech nedali ani gól. Naopak Tatrováci trestali chyby v obraně a ve slezské metropoli vyhráli 4:0.

9. kolo, středa 20. 10. 2021

0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 3. Pargáč (Mach, Gola), 5. Häring (Fojtík), 28. Pokorný (Krzak, Pindel), 28. Bail (Seidler, Sluštík). Rozhodčí: Blaha – Bežděk, Peluha.

Piták (od 5. Baldik) – Věntus, Zouhar, Thiel, Šindelář (C), Kunc, Zapletal, Prokop – Damašek, Štindl, Vašenka, Wolf (A), Krupa, Peterka, Buršík, Vojtovič, Kadula, Malina, Beránek, Římský

Šindelka (Kučera) – Krzak, Štěpánek, Bail, Marek (A), Fojtík – Indrst, Häring, Sluštík (A), Gola, M. Mach, Suchý, J. Mach (C), Pindel, Pargáč, Pokorný, Seidler, Urban

Slezanu vstup do utkání vůbec nevyšel a Opava brzy nabrala dvoubrankové manko. Hostující Kopřivnici do vedení nejprve poslal před brankou důrazný Pargáč. Uběhly dvě minuty a s Opavou bylo ještě hůř. Druhý gól totiž přidal Häring, který vymetl levý roh Pitákovy svatyně. Více už toho opavský brankář nestihl, trenéři se totiž týmu snažili dát impulz v podobě střídání brankářů a do hry tak šel Jan Baldik. I ve zbytku třetiny však byli hosté lepším týmem. A když neproměnil velkou šanci zblízka Kunc, odcházelo se do kabin za stavu 0:2.

Druhá třetina se nesla ve znamení velkého množství šancí na obou stranách. Góly ale bohužel opět padaly jen a pouze do opavské sítě. Ve 28. minutě Opavští nechali trestuhodně projít Pokorného, který své sólo zakončil střelou na zadní tyč. Jen o třicet sekund později už to bylo 0:4. Baldikovi totiž propadlo Bailovo nahození od modré. Pak ještě za opavským brankářem zvonila tyč. Slezan měl několik šancí ke snížení, žádná se ale neujala a tak Šindelka držel čisté konto i po čtyřiceti minutách.

Slezan v poslední třetině zápas nezabalil, jenže na Opavě už byla znát jakási křeč. Naopak Kopřivnice hrála přesně to, co potřebovala. Navíc ještě hrozila z brejků, po jednom takovém za Baldikem zvonila tyč. V samotném závěru ještě Opavští měli možnost přesilovky, ale ani v početní výhodě se prosadit nedokázali. A tak zápas skončil po nedobrém výkonu červenobílých 0:4.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):“Odehráli jsme nejhorší utkání sezony. Před zápasem jsme trochu lepili sestavu, měli jsme osm nemocných kluků, takže jsme to trochu lepili. Na to se ale nechci vymlouvat, nepředvedli jsme dobrý výkon. V prvních pěti minutách jsme nechtěli inkasovat, bohužel to dopadlo tak, že jsme střídali brankáře, i když góly nebyly jeho. Chtěli jsme tomu dát impulz. Kopřivnice hrála dobře, my jsme čekali, co s námi vyvedou a první dvě třetiny byla lepší. Třetí třetina už se nějakým způsobem jen dohrála. V zápase jsme sice pár šanci měli, ale nic nám tam nespadlo, což je do příštích zápasů škoda. My se po tomhle utkání musíme sebrat, dát hlavu mezi ramena a pracovat dál.“