Opava se snažila, nakonec má bod. Ostatní výsledky hrály ve prospěch Slezanu

• středa 16. února 2022

Veliké drama mělo pro Opavu smutný konec. Slezan s Novým Jičínem sehrál utkání plné zvratů, nakonec nakonec domácí tahali za kratší konec. V prodloužení rozhodlo vyloučení, které potrestal zkušený Tomáš Káňa. Opava Novému Jičínu podlehla 3:4 v prodloužení, do tabulky si tak připisuje jeden bod. Naštěstí prohrál i Žďár nad Sázavou a také Kometa Brno. Situace okolo čtvrtého místa tak zůstává otevřená.

39. kolo, středa 16. 2. 2022

3:4p (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Ďáblové Nový Jičín

9. Buršík (Ficek, Rousek), 30. Rousek (Wolf), 42. Malina (Rousek, Wolf) – 14. Franek (Konečný), 29. Hilšer (Konečný, Foltýn), 37. Gebauer (Franek), 65. Káňa (Kuboš, Zdeněk). Rozhodčí: Blaha – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 4:4, navíc Franek 5+OK. Využití: 2:1. Diváci: 619.

Piták (Baldik) – Kocián, Zelenka, Zouhar, Šindelář, Thiel, Ficek – Wolf (A), Rousek, Malina (A), Vašenka, Beránek, Vojtovič, Horný, Buršík, Peterka, Kadula. Trenér: Aleš Tomášek

Šimonů (Galuška) – Váňa, Kuboš, Foltýn, Tomeček, Hruška, Kožený, Kleiner – Káňa, Zdeněk, Maliník, Konečný, Gebauer, Hilšer, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Lehečka (C), Kořenek Trenér: Kamil Gebauer

Opavští do hry nasadili navrátilce do sestavy v podobě Dominika Ficka a také Tomáše Rouska, který si při zápase se Žďárem odpykával jednozápasový disciplinární trest. Na Slezanu bylo od prvních minut znát, že touží po třech bodech. Odměna přišla v čase 8:15. Rousek vystřelil od modré a o nechytatelnou teč se postaral Martin Buršík. Poté domácí přežili velký závar a také oslabení, jenže dvě sekundy po jeho skončení inkasovali. Od modré napřáhl Tomáš Franek a Piták toho příliš neviděl – 1:1. Slezané se snažili i ve druhé části první třetiny, ale skóre už se neměnilo.

Po změně stran ujížděl na opavskou branku sám Franek, ale zakončení mu nevyšlo. Při další šanci Ďáblů už se bohužel skóre měnilo. Adam Hilšer po přechodu do pásma napřáhl ke střele a propálil Pitáka na vzdálenější tyči. Vedení Jičína však mělo jepičí život. Po pouhých 23 sekundách totiž v početní výhodě vyrovnal ranou od modré Tomáš Rousek. Poté měla opavská první pětka dvě velké příležitosti, které zůstaly nevyslyšeny. A tak přišel trest. Franek přihrávkou našel Robina Gebauera a ten se z první před brankou nemýlil 2:3. V tu chvíli se psal čas 36:36. Na samém konci třetiny ještě Franek pěstmi napadl Wolfa, za což vyfasoval tret na 5 minut a zároveň do konce utkání.

Dlouhou početní výhodu se Slezanu podařilo potrestat. Po necelých dvou minutách třetí tercie Rousek nabil na modré Vlastimilu Malinovi, jehož dělovka se zastavila až v síti. Obrovskou šanci rozhodnout měli Opavští necelých deset minut před koncem, ale Vojtoviče z mezikruží vychytal hostující brankář. Pak ještě Beránek táhl přečíslení dva na jednoho, na druhé straně nahrál Vojtovičovi, toho ale znovu vychytal brankář Ďáblů. A tak se šlo do prodloužení.

V něm šla Opava po faulu Rouska do nerovnovážného počtu. Oslabení se ji bohužel stalo osudným. Jiří Zdeněk nabil Tomáši Káňovi, proti jehož projektilu se Piták přesouval marně. Opava tak Novému Jičínu podlehla 3:4 v prodloužení. Naštěstí prohrál i Žďár nad Sázavou a Kometa Brno B, boj o čtvrtý flek tak zůstává i nadále otevřený.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"S Jičínem je těžké hrát, ale měli jsme nějaké šance a ty musíme proměnit. Jičín si tady minimálně pro bod přijel, aby zůstali na druhém fleku. Příležitosti byly, ale my jsme je nedokázali proměnit. Dostali jsme hloupé góly, končila přesilovka a v tu chvíli jsme dostali dvě branky. Naštěstí ostatní výsledky hrály pro nás. Teď hrajeme dva těžké zápasy venku, jedeme dál. Nic není rozhodnuto."