Opava si poradila na ledě v Kravařích s Porubou

• čtvrtek 18. srpna 2011
  • Daniel Bartonec

Opavští v prvním utkání na ledě v kravařské Buly aréně porazili zcela po právu Porubu 5:2. Oba týmy narozdíl od prvního měření sil na ledě Poruby tentokráte vsadili na ofenzivnější taktiku a k vidění tedy bylo velké množství šancí. Diváci se tedy rozhodně nemohli nudit. Větší kvalitu v zakončení však předvedli svěřenci kouče Piskoře, pro které to zároveň byla druhá výhra v přípravě. Další zápas odehraje Slezan příští pondělí proti Frýdku-Místku opět na ledě v Kravařích.

přát., čtvrtek 18. 8. 2011

5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 3. Pavelek (Tichý, Grofek), 6. Polok (Grofek, Pavelek), 20. Kukol (Chalupa), 25. Měch (Wolf), 53. Wolf (Kysela, Měch) - 40. Šebesta (Vnenk), 46. Vajda R. (Bartošek, Řezáč). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 7:13. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 117. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

Novák - Tichý, Faksa, Kysela, Kukol, Tůma, Vrabel, Pavelek, Polok, Kocián, Herman, Měch, Grofek, Baďura, Chalupa, Vítek, Černý, Weiss, Wolf.

Gleich (od 45. Rudl) - Vajda D., Vnenk, Šindelář, Piskura, Mládenka, Poláček, Ferenc - Šebesta, Badžo, Zuber, Vajda R., Řezáč, Bartošek, Kalina, Chaloupka, Motyka.

Nástup do čtvrtečního klání patřil jednoznačně domácímu týmu. Ve třetí minutě se opavští poprvé dočkali. Po nahození Tichého se před brankou nejlépe zorientoval Zdeněk Pavelek a bez potíží překonal Gleicha – 1:0. Za tři minuty se skóre měnilo znovu. Perfektní přihrávku Grofka přetavil v druhou opavskou branku Tomáš Polok – 2:0. Následně mohla zaúřadovat také Poruba. Ve dvou obrovských šancích se objevil David Vajda, ale ani jednu se mu využít nepodařilo. Byla to naopak Opava, která těsně před první sirénou znovu udeřilo. Tentokráte se mezi střelce zapsal Michal Kukol – 3:0.

Také začátek druhé dvacetiminutovky se nesl v opavském duchu. Po velkých šancích Slezanu se ujala až ta Měchova. Opavský štírek se ve 25. minutě perfektně protáhl až před Gleicha a střelou mezi betony mu nedal šanci – 4:0. Zanedlouho po čtvrtém opavském gólu měl vyloženou pozici Vítek, proti němu však skvěle zasáhl Gleich. Ještě do konce druhé třetiny se ovšem podařilo Porubě snížit. Střelou pod víko poprvé překonal Nováka Pavel Šebesta – 4:1.

Hosté začali poslední periodu v takovém tempu, v jakém skončili tu předchozí. Opavští měli v defenzivě problémy, což vyvrcholilo ve 46. minutě, kdy snížil na rozdíl dvou branek Radovan Vajda – 4:2. Na víc se však Poruba již nezmohla. Definitivní tečku za utkáním vystřelil po Kyselově přihrávce Petr Wolf a stanovil tak konečný stav 5:2 pro Slezan.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): Podařil se nám vstup do zápasu, kdy jsme dali dva rychlé góly. Hráli jsme dobře a určovali tempo celého utkání. Hra poté trošku trpěla nepřesnostmi, bylo to možná mými zásahy do sestavy. Závěr už byl opět solidní a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Nastoupili jsme v improvizované sestavě. Zhruba třicet minut jsme nebyli spokojeni s nasazením a přístupem hráčů k zápasu. Poté se to trošku zlepšilo. Rozhodla první třetina, kdy nám soupeř dal tři góly, ale spíše to bylo o našem přístupu a nekoncentrovanosti.