Opava si vyšlápla na extraligovou Žilinu, v Porubě ji čeká sobotní finále

Zápas14.8.2014 | Jan Šimek, Adam Bagar
Po vítězství nad domácí Porubou čekala opavské hokejisty na ostravském turnaji O pohár RT TORAX bitva se slovenskou extraligovou Žilinou. Slezan se favorita nezalekl a po velmi slibném výkonu dokráčel k jasnému vítězství 6:2. A to znamená jediné, svěřenci trenérů Suchánka a Doboše si v sobotu zahrají finále, v němž vyzvou Havířov či Jastrzebie!
Turnaj, čtvrtek 14.8.2014
6:2(3:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Černý (Pavelek, Měch), 15. Svoboda (Musial), 20. Vítek, 39. Musial (Tůma), 41. Svoboda (Wolf), 58. Vítek (Vlašánek, Měch) – 5. Zacharov (Bednár), 31. Mlynčár (Kubiš). Rozhodčí: Šír, Krenželok – Řezáč, Rožánek. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 115. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2.
HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, L. Vrabel, Černý, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Štindl, M. Vrabel, Měch, Herman, Trčka, Vítek, Polok, Vlašánek, Chalupa, Wolf, Musial, Černý, Baďura, Svoboda.
MsHK Žilina:

Komentář k zápasu

Zápas zahájila lépe extraligová Žilina, kterou poslal už po pěti minutách do vedení Zacharov. Krátce nato přišlo opavské vyrovnání. V přesilové hře nastřelil veterán Pavelek kotouč před branku, kde se nejlépe zorientoval Černý a propálil Rozuma.

Pak Slezan využil i dvojnásobnou početní výhodu, když Opavští vyšachovali slovenského protivníka, Musial předložil kotouč Svobodovi a ten strhl vedení na stranu Opavy. V závěru první dvacetiminutovky se pak ještě prosadil důrazný Vítek a Slezané vedli nad extraligovým soupeřem o dvě branky.

V polovině utkání se prosadil také slovenský výběr Žiliny, když po Kubišově nahrávce skóroval zblízka Mlynčár, který se postaral o kontaktní gól na 3:2. O pár chvil později mohl Slezanu vrátit dvougólový náskok Herman, jenže z dobré pozice střílel vedle. Následně přihrál Svoboda zpoza branky Musialovi, ale tomu rána tváří v tvář Landsmanovi nesedla.

Opava se dočkala minutu před zvukem druhé sirény, kdy Tůma parádně vysunul Musiala, zkušený útočník poslal kotouč nad Landsmanovo rameno a Slezan vedl opět o dva góly. Na startu třetí části se podruhé v utkání prosadil mladík Svoboda a Opavští vedli 5:2.

Šestý gól měl na holi Musial, jenže neprostřelil Landsmana, který nakonec v úplném závěru ještě jednou lovil touš zpoza svých zad. Druholigový celek úplně vyšachoval obranu celku ze slovenské nejvyšší soutěže a na konci pěkné akce dorazil kus černé pryže do sítě Vítek.

Opava si tak naprosto zaslouženě vyšlápla na extraligovou Žilinu, které nadělila šest gólů. A v sobotu si na porubském turnaji O pohár RT TORAX zahraje o první místo, jejím soupeřem budou hokejisté Havířova, nebo Jastrzebie.


Aktuálně na webu