Opava si z Přerova veze plný bodový zisk!

Zápas3.3.2010 | Aleš Novotný, Filip Lefenda
Hokejistům Slezanu Opava se v předposledním kole základní části podařilo zvítězit na ledě vedoucího celku tabulky! Domácí hráči Zubru Přerov sice vedli, avšak opavští borci třemi brankami otočili vývoj utkání. Trefili se Měch, Kovalovský a Grofek. Přerov v závěru pouze korigoval několik sekund před závěrečnou sirénou na konečných 2:3. Stále tak vůbec není jisté, kdo se s kým potká v play-off. Doufejme však, že si podobný výsledek nechali svěřenci trenéra Suchánka schovaný také právě na vrchol této sezóny, kde Slezan hned v prvním kole narazí na soupeře silově stejného formátu, jakým je právě Přerov.
42.kolo, středa 3.3.2010
2:3(1:0, 0:1, 1:)
Branky a nahrávky: 16. Ditrich (Pala), 60. Kolář (Kočara, Pavlas) - 34. Měch (Grofek), 44. Kovalovský (Chalupa), 53. Grofek. Rozhodčí: Dědek - Trunečka, Velinský. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1300. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Pavlas, Vlček, Novák, Halouska - Ditrich, Sedlák, Sprušil - Hanák, Kočara, Coufal - Kolář, Menšík, Martinák - Kundrátek, Goiš, Málek
HC Slezan Opava: Trenčan - Kukol, Schreier, Tichý, Kysela, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Tůma, Mlýnek, Suchánek - Verlič, Chalupa, Kovalovský

Komentář k zápasu

Přerovští Zubři rozehráli zápas s opavským Slezanem aktivně a hned v první minutě si vynutili soupeřův faul. Brankář Trenčan musel v přesilovce zasahovat proti řadě střel přerovských hráčů, ale Pavlas ani Hanák se prosadit nedokázali. Opava poprvé zahrozila až v sedmé minutě, když si před Tihlářem vypracoval slibnou možnost Kovalovský. Ani po této akci se ale bezbrankový stav nezměnil. Další šanci zapsat se do gólové listiny měl o chvilku později Přerov, to totiž usedl na trestnou lavici Pavelek. I v této početní výhodě Zubři hodně stříleli, od modré čáry dokonce dvakrát vší silou pálil Pala, ale znovu neúspěšně. Na začátku 14. minuty tak mohlo poprvé udeřit na druhé straně, když se s pukem před brankou Zubrů objevil osamocený Suchánek. Proti opavskému útočníkovi ale Tihlář vytáhl krásný zákrok lapačkou.

První gól tak nakonec v úvodní třetině zápasu přišel holí přerovských hráčů. V 16. minutě se Zubři dostali do přečíslení a i když brankář Trenčan měl puk po střele Ditricha na dosah, tak mu nešťastně propadl za brankovou čáru. Pár vteřin po první brance dostala možnost hrát přesilovou hru i Opava, ale Zubři dobře bránili a Slezan do vážnější šance nepustili.

Druhou třetinu zahájili přerovští hokejisté špatným střídáním a tak pykali na trestné lavici za hru v šesti. Také toto oslabení sehráli Oslizlovi svěřenci dobře a díky Hánákovi a Menšíkovi, kteří hýřili aktivitou, se jim podařilo často vyhazovat kotouč. Na začátku 27. minuty už to mohlo být 2:0 pro Přerov. Obránce Pavlas totiž milimetrovou přihrávkou našel po buly výborně postaveného Hanáka, který však ve stoprocentní šanci selhal a poslal kotouč těsně vedle. Další kolotoč před brankářem Trenčanem rozjeli Zubři těsně před polovinou zápasu. To byl strážce opavské klece dokonce chvíli bez své hole, ale puk za svá záda nepustil.

Těsné vedení držel Přerov až do poloviny 34. minuty. Právě v tomto čase totiž hosté zaútočili a během krátké chvilky, kdy měl gólman Tihlář zakrytý výhled napálil kotouč za jeho záda Měch. Opava po vyrovnávací brance hodně ožila, ale nejvážnější šanci v posledních minutách druhé periody si vypracoval Přerov. Hanák však byl po Pavlasově přihrávce před opavskou klecí nepříjemně zasažen holí a proto z dobré pozice nedokázal akci zakončit.

Začátek třetího dějství přinesl Ditrichovu možnost, který objel branku a snažil se u tyčky rychle procpat kotouč za čáru. Z této akce se skóre nezměnilo, z následné opavské už však ano. Ve 44. minutě si přerovská obrana vybrala slabší chvilku a dobře najetý Kovalovský po pěkné kličce poslal puk mimo Tihlářův dosah. S nečekaným obratem ve skóre se Přerov rozhodně nechtěl spokojit a zvýšil tempo. Proti Zubrům však stál brankář Trenčan, který si počínal výborně při obrovské Hanákově šanci a po chvilce zlikvidoval i střelu Sedláka.

V polovině 52. minuty měl možnost zvýšit vedení Opavy Černý, který znovu využil zmatku v přerovských zadních řadách. Tihlář sice při této akci vytáhl opět pěkný zákrok, ale o chvilku později už musel lovit puk ze své sítě. V přesilové hře se totiž prosadil Grofek a poslal svůj tým už do dvoubrankového vedení. Necelé tři minuty před koncem si přerovská střídačka vybrala oddechový čas a pokusila se ještě o zdramatizování zápasu. Gól při riskantní hře bez brankáře sice přišel, ale útočník Kolář snižoval nepříznivý stav až čtyři vteřiny před sirénou. Přerovští Zubři tak podruhé za sebou na svém domácím ledě zaváhali a po porážce 2:3 opět klesli z prvního na třetí místo, naopak Opavě stačí ke konečnému šestému místu po základní části jakkoli bodovat v posledním kole proti Vsetínu.

Ohlasy trenérů

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Dnes to byl opět úplně jiný výkon, než který jsme předvedli ve Valašském Meziříčí. Začali jsme pořádně hrát až ve třetí třetině za stavu 1:2. Tam si kluci najednou uvědomili, že se prohrává, tak s tím něco chtěli udělat. To už ale bylo pozdě. Dnešní zápas s Opavou jsme si jednoznačně prohráli sami.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Výhra v Přerově je před play off určitě povzbudivá. Hráli jsme aktivně a tím, že jsme udržovali hráče v pohybu, jsme si vypracovali převahu. Chvíli před koncem za stavu 1:2 jsme měli velkou šanci, tam jsme to utkání mohli posunout, ale zakončení našich hráčů bylo takové laxní. Zápas se potom tahal až do konce, ale myslím si, že jsme ho do vítězství dovedli zaslouženě. S Přerovem se můžeme utkat v play-off, ale určitě si soupeře nevybíráme, abych řekl pravdu, tak nevím jak na tom jsme a koho můžeme dostat, rozhodne poslední kolo a pokud chceme uspět, musíme hrát dobře proti jakémukoli týmu.


Aktuálně na webu