Opava splnila roli favorita, Karviné nasázela sedm gólů

• středa 18. února 2015

Opavští hokejisté zvládli zápas s Karvinou. V první třetině to sice vypadalo, že gól neuvidíme, v poslední minutě se však prosadil Herman, čímž odstartoval smršť. Nejhůře pro hosty dopadla druhá dvacetiminutovka. V ní totiž Karviná inkasovala hned čtyřikrát. V poslední tercii ještě Slezané přidali dva přesné zásahy a bylo vymalováno. Dobrým výkonem se prezentoval obránce Josef Tichý, který ke třem asistencím přidal i vstřelenou branku.

42. kolo, středa 18. 2. 2015

7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

SK Karviná

Branky a nahrávky: 20. Herman (Polok), 27. Wolf (Tichý, Slavík), 32. Baďura (Chalupa, Tichý), 37. Měch (Vítek, Rousek), 38. Baďura (Chalupa, Tichý), 41. Wolf, 44. Tichý (Měch, Vítek). Rozhodčí: Fiala – Kašík, Šimčík. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 643. Průběh utkání: 7:0.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek – Vítek, Měch, Rousek – Herman, Polok, Svoboda – Wolf, Chalupa, Baďura – Kocián, Vaněk, Černý

Volf (38. Tomšů) – Hoďa, Deutsch, Čintala, Vydra, Fišera, Zamecznik, Jaroch – Luka, Foltýn, Kasperlík M., Orság, Vyčesaný, Juhász, Opravil, Szajter, Chomič, Dýrr, Křibík

Vstup do utkání vyšel lépe hokejistům opavského Slezanu. Do první dobré příležitosti se dostal Chalupa, který zkoušel Volfa překonat bekhendovou střelou, brankář Karviné však puk za svá záda nepustil. Další slibnou příležitost měl Wolf, ten však svou ranou pouze orazítkoval horní tyč Volfovy svatyně. Svou převahu dokázala Opava přetavit v gól až ve dvacáté minutě. Nenápadná Hermanova střela k udivení všech skončila za zády Volfa a gólový účet duelu byl otevřen, 1:0.

Ve druhé tercii domácí dominovali. Při početní výhodě se kotouče na modré čáře zmocnil obr Tichý, přihrál lépe postavenému Wolfovi a ten střelou z první zavěsil, 2:0. Po této vstřelené brance hráli přesilovku hosté, nikdo ze svěřenců trenéra Kmoníčka se ale do střelecké listiny nezapsal. Po hluché pasáži kotouč po ose Tichý, Chalupa doklouzal až Baďurovi a opavská šestadvacítka se prosadila pěknou střelou k pravé tyči, 3:0.

V sedmatřicáté minutě se červené světlo za Volfem opět rozzářilo. Jakub Vítek se prezentoval dobrou prací za bránou, přihrál mezi kruhy úplně volnému Měchovi, který se s tím nepáral a tvrdou ranou překonal bezmocného brankáře hostí, 4:0. Neuběhlo ani dvacet vteřin a diváci se znovu radovali. Baďura totiž už podruhé v tomto klání dostal kus černé gumy za záda bezmocného Volfa, jehož po této události nahradil Tomšů, 5:0.

Třetí dvacetiminutovka připomínala spíše exhibici, neboť Opavané si na kluzišti dělali prakticky to, co chtěli. To potvrdila i moment z jednačtyřicáté minuty. Wolf se ve vlastním oslabení zmocnil kotouče, potáhl si jej do pásma Karviné a střelou ke vzdálenější tyči navýšil vedení svého týmy, 6:0. To ze strany červeno-bílých ale nebylo vše. Svůj povedený výkon totiž završil přesným zásahem obránce Tichý, na jehož střelu mezi betony byl Tomšů krátký, 7:0.

Slezan i přes vysoký náskok vrhal všechny své síly do útoku. Do samostatného úniku se dostal dravý Vítek, jeho zakončení mezi betony ovšem Tomšů zneškodnil. To, že obrana Karviné pořádala den otevřených dveří, poznal i Svoboda. Ten se ve své brejkové situaci snažil zasunout puk za brankovou čáru, Tomšů se ale parádně roztáhl na a tentokrát nekapituloval.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): „Dnes jsme odehráli velice slušné utkání. Už od samého začátku jsme měli herní převahu. Je sice pravda, že první třetina skončila jen 1:0, byly tam však šance, které jsme neproměnili. Následně jsme ještě navýšili náš tlak, velice dobře jsme kombinovali a soupeře jsme jasně přehrávali. Byl to také důležitý zápas pro Dušana Šafránka, protože za své výkony si tu nulu zasloužil a kluci mu v tom rozhodně pomohli, protože i za stavu 7:0 hráli důsledně a spolehlivě."