Opava v Berouně zaspala úvod

• středa 15. prosince 2004
  • Jaroslav Šindelář, Michal Berg

O p a v a - Už po pěti minutách se zdálo, že je utkání rozhodnuto, když domácí vstřelili dvě rychlé branky, ale Slezan se po brance Jakuba Hulvy stačil vrátit do hry ještě v první třetině. Bohužel se opavským nepodařilo z tlaku ve druhé části hry vytěžit vyrovnání a naopak Berounu se ve 35. minutě z přesilovky podařilo podtrhnout vítězství. Slezan teď čekají dva zápasy na domácím ledě: v sobotu proti Havířovu a v pondělí proti Hradci Králové.

32. kolo, středa 15. 12. 2004

HC Berounští Medvědi

3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky: 1. Kasík (Besser), 5. Víšek (Křesťan, Jelínek), 35. Křesťan (Slížek) - 19. Hulva (Hruška). Rozhodčí: Svoboda - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 26:20.

Pöpperle - Kasík, Veber, Holub, Ovčačík, Filip, Braniš - Besser, Kukla, Jech - Klimenta, Slížek, Novotný - Tvrzník, Víšek, Křesťan - Jelínek, Toma.

Žigardy - Spiter, Bartoň, Kramný, Sadloň, Přibyla, Vnenk - Adamčík, Harazim, T. Lhotský - Hruška, Hulva, Langhammer - Kříž, Boháč, L. Lhotský - Martiník, Kašík, Suchánek.

Takový nástup si opavský tým v Breouně jistě nepředstavoval. Zatímco po několika vteřinách hry minul Adamčík Harazimovu zpětnou přihrávku před odkrytou brankou, na druhé straně ve 31. vteřině napřáhl ze středního pásma Kasík a puk prošel Štefanu Žigardymu mezi betony až do branky. Šokovaní hráči Slezanu pak jen přihlíželi, jak v páté minutě rozebírá domácí útok jejich postavení a po kombinaci Křesťana s Jelínkem podruhé skóroval Víšek.

Hosté se vzpamatovali až ve druhé desetiminutovce, pěknou individuální akcí se blýskl Boháč, skórovat se ale podařilo až dvojici Hruška - Hulva. Radim Hruška vybojoval za brankou puk, posunul jej svému kolegovi a ten puk zvedl přesně nad Pöpperleho lapačku.

Nástup do druhé části se Opavě povedl mnohem lépe něž v úvodu zápasu, i díky dvěma navazujícím přesilovkám se dostala do tlaku, ale domácí obrana v čele se skvělým Pöpperlem odolávala. Blízko branky byl zdálky střílející Spitzer, neujala se ani teč Harazima a Hulvův bekhendový pokus lapil pozorná brankář Medvědů.

Domácí hráči přestáli tlak Slezanů a dali o sobě vedět po polovině zápasu. Při vyloučení Kříže a Vnenka ještě brankář Žigardy několikát svou chybu z úvodu zápasu napravil, blýskl se zejména pohotovým zákrokem holí proti Slížkovi, ale po skončení dvojnásobné přesilovky už opavská obrana kapitulovala. Z rohu si vybruslil zkušený Radek Křesťan a přes clonícího obránce zvýšil na 3:1.

Opavě se v tu chvíli přestalo dařit a s několika málo světlými výjimkami se až do konce utkání k vážnějšímu ohrožení domácí branky nedostala. Medvědi začali usilovně bránit svůj náskok a tak byl v poslední třetině k vidění pouze nepěkný hokej s nemnoha šancemi na obou stranách.

Pavel Hulva (Opava): Srazil nás do kolecn ten první rychlý gól, takhle mladý tým když dostane první banku, začne zmatkovat. Na pět minut jsme potom přestali hrát a soupeř toho využil. Dostali jsme se sice do hry, ale ve druhé třetině, kdy jsme byli lepší, se nám nepodařilo srovnat a přestože jsme se ubránili ve třech, domácí přidali v další přesilovce třetí branku.