Opava v Kopřivnici neudržela nervy na uzdě a dostala devět branek

• středa 28. září 2022

Slezan se z Kopřivnice vrací s prázdnou. Opavští hokejisté na ledě Tatrováků dostali hned patnáct dvouminutových trestů a zápas dohrávali pořádně frustrovaní, za což je domácí potrestali devíti góly. Zápas se přitom nevyvíjel tak špatně, po první třetině byl stav 2:2. V prostřední části však Slezané inkasovali pět branek a bylo po zápase. Šanci na reparát má Tomáškova družina v sobotu ve Žďáru nad Sázavou.

2. kolo, středa 28. 9. 2022

HC TATRA Kopřivnice

9:4 (2:2, 5:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Gola (Suchý, Sluštík), 16. Fojtík (Pindel), 21. Fojtík (Marek), 24. Häring (Bartošák), 31. Pargač (Kleinar, Mach), 35. Häring (Brodek), 39. Dluhoš (Bartošák, Brodek), 47. Ficek (Brodek, Pavlík), 53. Bartošák (Dluhoš, Pavlík) – 9. Kadula (Štindl), 16. Šindelář (Rousek, Wolf), 28. Vojtovič (Beránek, Kadula), 48. Vojtovič (Beránek, Vojkůvka). Vyloučení: 9:15, navíc Pargáč (KOP) 5+OK. Využití: 3:0. Diváci: 877.

Baldik (Kubáň) – Ficek, Már, Dluhoš, Bartošák, Bail, Marek, Petrek – Suchý (A), Gola, Pargáč, Häring, Brodek, Mach, Pavlík, Kleniar, Indrst, Velecký, Pindel (A), Fojtík, Sluštík (C) Trenér: Ladislav Majkus.

Piták (Sotlar) – Zapletal, Zelenka, Thiel, Šindelář (C), Štěpánek, Věntus, Pachula – Vojkůvka, Rousek, Štindl, Vojtovič, Buršík, Beránek, Kadula, Wolf (A), Káňa (A), Horný, Římský. Trenér: Aleš Tomášek.

< p>Už od úvodních minut se přítomným fanouškům servírovala velice zajímavá podívaná s obrovským množstvím šancí na obou stranách. Dlouho se nečekalo ani na první branku, kterou po šedesáti sekundách vstřelil zblízka Patrik Gola. Odpověď přišla o sedm minut později. V nepřehledné skrumáži před domácí brankou se nejlépe zorientoval Kryštof Kadula a bylo srovnáno. Diváci se rozhodně nenudili, k radosti velké většiny z nich šla Kopřivnice v 16. minutě znovu do vedení, Opava totiž přišla za vlastní brankou o kotouč, což potrestal Filip Fojtík. Do kabin se přesto šlo za nerozhodného stavu, po necelé minutě totiž z vrcholu kruhu napřáhl k dělovce Jiří Šindelář a Baldik jeho projektil nezachytil.

Ve druhé části hry se zápas lámal. Slezan inkasoval znovu velmi rychle, tentokrát už po patnácti sekundách v oslabení. Marka ještě Piták vychytal, na dorážku Filipa Fojtíka už však byl krátký. Za další tři minuty Tatrováci potrestali také vyloučení Wolfa, dominanci Kopřivnice v předbrankovém prostoru pak dorážkou na 4:2 potvrdil Daniel Häring.

S Opavou to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře, do zápasu se ovšem ještě jednou dokázala vrátit. Krátce po skončení početní výhody zakončoval kombinaci hostů Jan Vojtovič - 4:3. Jenže poté si opavští zadáci nedokázali poradit s pronikajícím Jiřím Pargačem, který se prosmýkl mezi dvěma beky a přelstil i Pitáka. Pro toho navíc zápas v čase 34:24 skončil, šestou branku totiž dostal od Daniela Häringa a okamžitě sám odjel na střídačku. Ian Sotlar tak před koncem druhé třetiny nastoupil ke svému prvnímu soutěžnímu utkání za Slezan a ještě před druhou sirénou bohužel inkasoval. Při oslabení pět na tři jej propálil mezi betony Jan Dluhoš.

V poslední třetině už se hrálo jen o finální podobu skóre. Frustrovaní Slezané inkasovali poosmé v čase 46:45, z mezikruží přesně vypálil Dominik Ficek. O minutu později zakončil umístěnou přízemní ranou přečíslení Slezanu Jan Vojtovič, poslední slovo ale měli znovu domácí, na konečných 9:4 dal z několika metrů René Bartošák.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Hráli jsme dnes hloupě. Dva dny jsme hráče upozorňovali na to, že v Kopřivnici člověk ani nemůže naznačit faul, ale totálně jsme ve druhé třetině zhloupli. Přitom jsme začali dobře, jeli jsme dvakrát sami na branku, pak se to ale přesilovkami začalo otáčet. Kopřivnice zaslouženě vyhrála, my jsme nehráli vůbec chytře a zkrátka se takhle hrát nedá. Rozhodčí nám dnes odpískali spoustu takových polofaulů, na to ale musíme být připravení, nemůžeme se na to vymlouvat. Zápas navíc ještě nedohrál Tomáš Káňa, který má natažené tříslo, doufáme, že to bude dobré. Teoreticky dohrát mohl, ale za rozhodnutého stavu nemělo cenu jej tam ve třetí třetině dávat."