Opava v Orlové neuspěla, prohrála 6:1

• sobota 12. září 2009

Opavským hokejistům nevyšel vstup do nové sezóny podle jejich představ. V Orlové sice od 7. minuty zásluhou Kamila Glabazni vedli, pak ale domácí dokázali šňůrou šesti branek stav otočit a uštědřit opavskému rivalovi debakl v podobě 6:1. Slezanu dnes nefungovala hlavně oslabená defenzíva, trenér Suchánek měl k dispozici jen 5 obránců. Ani útočná síla dnes nebyla produktivní. Několik slibných šancí si bíločervení vypracovali, avšak puk končil pouze na výstroji domácího brankáře Šafránka.

1. kolo, sobota 12. 9. 2009

HC Orlová

6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Branky: 10. Potočný (Ovšák), 17. Grygar (Dušek), 18. Studený (Stránský, Šafránek), 36. Dušek (TS), 43. Kraft (Grygar, Dušek), 51. Grygar (Kraft, Mintěl) - 7. Glabazňa (Kovalovský, Plachký). Vyloučení: 7:7. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 650. Průběh utkání: 0:1,6:1.

Šafránek - Mintěl, Urbánek, Ovšák, Prokop, Hegegy, Vydra, Sznapka, Golab - Grygar, Kraft, Dušek - Stránský, Studený, Samiec - Škatula, Potočný, Rozum - Galgonek, Kotásek

Iláš - Tichý, Kukol, Měkýš, Plachký, Schreier - Kocián, Měch, Černý - Glabazňa, Chalupa, Kovalovský - Tůma, Polok, Wolf (41. Vlašánek)

Opavu jela do Orlové povzbudit skupinka asi patnácti fandů. A byli to právě opavští fanoušci, kdo v 7. minutě po brance posily Kamila Glabazni poprvé zařvali "gól". Jenže domácí si s odpovědí nedali příliš na čas a již v 10. minutě bylo po střele Martina Potočného srovnáno. Do této doby se hrál na ledě Orlové vyrovnaný hokej na obou stranách, hrálo se nahoru dolů a diváci se rozhodně nenudili. Poté však přišla pasáž, ve které si Orlová vytvořila dvoubrankový náskok. Nejprve se v 17. minutě prosadil Petr Grygar, o minutu později na tom byla Opava ještě hůře. Velkou chybu Slezanu při špatném střídání využil v přesilovce Václav Studený. Od té doby hrála Opava jako opařená, domácí jistí si svým vedením na ledě jasně dominovali. Za stavu 3:1 se šlo také do kabin.

Křídla, která narostla domácím v závěru první třetiny se o přestávce neztratila. Orlová i ve druhé třetině Opavu přehrávala. Tentokrát však Slezan dlouho držel gólman Iláš, který byl mnohokrát vyvoláván i opavskými fanoušky. Poté ale přišel moment z 36. minuty, kdy Opava hrála přesilovku, avšak paradoxně to byla Orlová, kdo se dostávala více do zakončení. Jeden takový průnik byl hašen pouze za cenu podražení a hlavní sudí nařídil trestné střílení ve prospěch domácího celku. Nájezd bezpečně proměnil Jakub Dušek. Po 40. minutách tak na světelné tabuli svítil stav 4:1.

V posledním dějství se hra vyrovnala. Opava si vytvořila řadu dobrých šancí, avšak Slovan dnes podržel vynikající gólman Šafránek. Červenobílí byli navíc velmi často vylučováni. Nutno podotnkout, že v některých případech velmi nepochopitelně. Právě vyloučení se na zápase velmi podepsala, jelikož Orlová vsítila hned kvarteto branek v početní výhodě. Jednou takovou byla i přesná trefa Daniela Krafta v 43. minutě. Předcházela tomu opět hrubka hostujících zadáků. Gólový účet večera pak uzavřel v 51. minutě Petr Grygar rovněž v přesilovce.

Opava si tak z Orlové odvezla debakl v podobě šestibrankového přídělu. Šanci na reparát budou mít Suchánkovi svěřenci již tuto středu, kdy Slezan hostí na svém ledě celek Uničova.

Karel Suchánek: Musíme ocenit hru Orlové, která hrála ve velkém stylu, dobře kombinovali, byli silní v přesilovkách, které proměnovali a tím získali převahu. My jsme meli problém v obraně, kdy vypadl Honza Plánovský ráno kvuli angíně a hráli jsme jen na 5 beků, kteří v průběhu zápasu na soupeřův tlak nestačili.