Opava ve šlágru kola přestřílela Přerov a zůstává na čele tabulky

• sobota 04. října 2014
  • Lukáš Jasoněk

O p a v a - Hokejisté opavského Slezanu se ve šlágru kola utkali s Přerovem. Skóre zápasu otevřeli Opavští, ale hostům se ještě v úvodní třetině podařilo dvěma trefami stav utkání otočit. Ve druhé části si ale domácí vzali vedení zpět. V závěrečné periodě už gól nepadl a Slezan si tak dokráčel pro čtvrtou výhru v řadě a jako jediný celek je stále stoprocentní.

5. kolo, sobota 4. 10. 2014

3:2 (1:2 , 2:0, 0:0)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 3. Polok (Herman), 27. Herman (Kysela), 34. Vrabel – 7. Goiš (Dostálek), 9. Sakrajda (Kolář). Rozhodčí: Kubičík – Ganger, Konvička. Vyloučení: 5:6 navíc Vlček 10. min a Goiš 5+OK. (oba Přerov) Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler - Baďura, Měch, Vítek - Černý L., Polok, Herman - Svoboda, Chalupa, Wolf

Slovák – Pala, Osina, Vlček, Zbořil, Kudělka, Polák, Andrýsek – Goiš, Kratochvíl M., Dostálek – Šebek, Procházka, Blinka – Popelka, Kolář, Sakrajda – Málek, Školoud, Kratochvíl Š.

Do šlágru pátého kola vstoupili lépe hokejisté opavského Slezanu, jenž se dostali do vedení už ve třetí minutě. Herman předvedl velmi dobrou práci za brankou hostů, vybruslil si před Slováka a přihrál ještě lépe postavenému Polokovi a ten nabídnutou šancí nepohrdl, 1:0.

Úsměv na tvářích ovšem Opavanům příliš dlouho nevydržel, za necelé čtyři minuty bylo srovnáno. Po faulu domácího Wolfa hráli Zubři početní výhodu, puku se v blízkosti modré čáry zmocnil Goiš, který se s tím vyloženě nepáral a švihem jej nahodil na bránu a k udivení všech se za Šafránkem rozsvítilo červené světlo, 1:1.

To ale nebylo ze strany svěřenců trenéra Dočkala všechno. Po přihrávce Koláře se dokázal prosadit Sakrajda a rázem bylo vše jinak. Možnost srovnat měl Vítek, jeho pěknou střelu zápěstím Slovák lapil bez větších potíží. Jelikož už další branka v průběhu úvodní periody nepadla, odcházelo se do kabin za stavu 1:2.

Ty nejdůležitější momenty se odehrály ve druhé dvacetiminutovce. V oslabení se do samostatného úniku dostal hostující Popelka, ovšem strážce domácí svatyně předvedl výborný zákrok, čímž držel akcie svého týmu stále vysoko. Tento moment se později ukázal jako klíčový. Za necelou minutu se při signalizovaném vyloučení prosadili Slezané. Kysela skvěle zavezl puk před bránu, přihrál na druhou stranu Hermanovi a pětadvacetiletý útočník usměrnil kotouč za Slovákova záda, 2:2.

Vše mohlo být úplně jinak, neboť se za necelou minutu po Hermanově gólu dostal do úniku opět Popelka, ten ani tentokrát na Šafránka nevyzrál, tudíž se skóre neměnilo. Velkou šanci měla i Opava. Svoboda se skvěle zbavil bránícího hráče a přihrál Wolfovi, jehož parádně vychytal Slovák. Zlom nastal v čase 33:32. Obrana Zubrů nechala až příliš mnoho místa Vrabelovi, domácí bek napřáhl a svou jedovatou střelu nasměroval přesně mezi betony brankáře hostí, 3:2.

V následné přesilové hře mohl navýšit vedení aktivní Vítek, jeho tečovaný pokus bohužel prosvištěl těsně kolem levé tyče. V poslední minutě druhé části opět obrana Přerova nechala příliš mnoho místa Vrabelovi, tentokrát ze souboje vyšel jako vítěz brankář Slovák.

Poslední perioda nabídla taky několik zajímavých momentů. Nejprve si pěkně zpoza brány vybruslil Chalupa, jenž samozřejmě ihned vypálil, síť se mu rozvlnit nepodařilo. K zajímavé střele se dostal přerovský Procházka, jeho svižná střela šla také mimo tři tyče. Přerované měli k dispozici ve třetí třetině dvě přesilové hře, vyrovnávací gól se jim vstřelit nepodařilo. Závěrečný tlak k vidění nebyl, poněvadž v poslední minutě se podražením provinil Polák.

Ve šlágru kola byla tedy úspěšnější Opava, která je i nadále stoprocentní a patří jí první příčka tabulky.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Od začátku to byl hodně velký boj. Do utkání jsme nastoupili dobře, byli jsme v pohybu, ale ten nám trochu kazila vyloučení. Museli jsme se bránit. Ve druhé třetině, kdy jsme měli více ze hry, ale dělali chyby v obraně středního pásma, naštěstí nás podržel brankář. Závěr jsme takticky zvládli a již nepovolili Přerovu vyrovnat.